Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

Eskaf

root telefonu - czy warto?

Rozwiązany

Eskaf   
Otrzymana reputacja: 0
Eskaf

:cii:UWAGA::cii:

Poniższy tekst zawiera elementy patosu i kilka zbędnych metafor. Autor nie ponosi odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju szkody wyrządzone osobom, które zdecydowały się owy post przeczytać

Niedawno wszedłem w posiadanie orangowskiego Magica. Oczywiście liczyłem na opisywane w necie aktualizacje i wszelkiego rodzaju dobrodziejstwa związane z androidem. Jak wiadomo przeliczyłem się.

Zacząłem studiować android.com.pl by głębiej wgryźć się w zielone ciałko robocika. Pomimo poświęconych kilku dni nadal nie potrafię się zdecydować czy rootować i wgrywać jakiś custom rom. W sumie nie jestem wymagającym użytkownikiem. Gwarancja też przydatna rzecz. Ryzyko zbrickowania telefonu (które podobno z dzisiejszych czasach jest niebywale trudne, jednakże zdolna ze mnie bestia :P ) jest dosyć przerażające. Czy casual user androida aż tak potrzebuje 2.1 lub 2.2? Już teraz Magic przynosi mi wiele radości (przyzwyczaiłem się do tracenia połączenia z WiFi co 3 min, do malejącej ilości powstających aplikacji na "orangowski ochłap", kocham prostego sapera i wręcz fanatycznie molestuję robo defence) ... ale wiadomo zawsze moze być lepiej. Jednak zastanawiam się czy faktycznie zmiana romu sprawi, że słońce zaświeci jaśniej, a komary przestaną być tak uciążliwe? Czy kiedy skosztuję mrożonego jogurtu to juz nie będe chciał zajadać się babeczkami? Zdaję sobie sprawę, że bez 2.x mogę żyć, jednak ciągle kusi mnie by popaść w szaleństwo i zaprosić nowsze wersje systemu do mojej egzystencji.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ralink   
Ralink

piszesz jak poeta :) fajnie się czytało a co do tematu powiem tak" kto nie ryzykuje ten nie ma" ;)

EDIT:

a nowszy system to zawsze nowszy system milej się korzysta i zawsze bedą bardziej dopracowane ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ledzio   
ledzio

Zmiana romu co parę dni, to całe piękno posiadania telefonu z androidem, a każdy nowy rom jest prawie tak ekscytujący jak nowy telefon :) generalnie polecam odblokowanie systemu i wypłynięcie na szerokie wody...:P

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Klufenza   
Klufenza

Nawet nie ma się co zastanawiać. Rootuj, nic nie stracisz, a zyskasz wiele. 2.1 jest naprawdę przyjemniejszy niż 1.5.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Eskaf   
Eskaf

Starcie zakończyło się wynikiem 3:0 dla drużyny Rooterów. Oficjalczycy nie stawili się do walki. Zwycięzcom serdecznie gratuluję uczciwie zdobytych piw. Jeśli główni reprezentanci / reprezentantki będą kiedykolwiek w Radomiu to oficjalnie informuję, iż owe piwa mogą zostać zmaterializowane :D. Innymi słowy macie u mnie po piwie :P.

Ściągam pliki i zaczynam. Życzcie mi powodzenia :D

22:28

Porażka... Poddałem się i na razie nie wgrywam. HTC Sync raz mi widzi telefon raz nie. Po kilku godzinach negocjacji z owym programem poniosłem klęskę. Po raz kolejny technologia pokonała człowieka :D. Runda 2 po weselu w weekend.

Edytowane przez Eskaf
Uzupełnienie posta. Nowy nic ciekawego by nie wniósł.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sleet   
Otrzymana reputacja: -1
sleet
Nawet nie ma się co zastanawiać. Rootuj, nic nie stracisz, a zyskasz wiele. 2.1 jest naprawdę przyjemniejszy niż 1.5.

Z całym szacunkiem, ale jaki sens jest na przesiadkę na 2.1 tak w ogóle? Bo poza faktem że jest kilka aplikacji (w moim odczuciu całkowicie zbędnych) dostępnych tylko pod 2.x to nie ma z tego żadnych korzyści.

Co innego 2.2, ale tutaj trzeba trochę poczekać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Klufenza   
Klufenza

Jak już napisałam, jest przyjemniejszy. Po prostu testowałam wiele ROMów 1.5, 1.6 i 2.1 i jestem pewna, że do 1.5 już nie wrócę. Jest starszy, mniej funkcjonalny(choćby podział w ustawieniach) i brzydszy. To chyba jest offtop ;)

Tapnęła z Magicznego

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Eskaf   
Eskaf

@ Klufenza

Wedle tematu to nie jest offtop. Właśnie tego typu wypowiedzi są mi potrzebne. (kobiecym okiem nowszy Andy jest optycznie przyjemniejszy)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ghorn   
ghorn

Mam Magica zablokowanego przez RUU i nie zamierzam w nim nic zmieniać.

Dlaczego?

Każdy z potencjalnych romów działa "prawie dobrze" a jak wiadomo "prawie" robi różnicę :)

A to diody, a to wpisy w książce, a to "prawie tak szybko jak 1.5 z sense", aparat, ...

Jest jeszcze jeden , najważniejszy powód: mój Magic działa bez problemów i nie brakuje mi w nim żadnej funkcjonalności.

Po co zmieniać coś, co jest dobre i sprawdzone ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Biotrek   
Biotrek

Jak zrobiłem roota tak nie chcę widzieć ani 1.5 ani 1.6, tylko 2.1, obecnie siedzę na Cyanogenmod alana i jest po prostu świetny, do tego obowiązkowo swype, który zamienia beznadziejną dotykową klawiaturę na lepszą niż fizyczne qwerty.

Parę aplikacji + dobry rom i Magic się magicznie zmienia w telefon nie do poznania.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.