• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
 • 0
parix

Sony Companion, a połączenie z telefonem przez WIFI

Pytanie

Chciałem podłączyć SXSa do komputera przez wifi, ale niestety w żaden sposób nie mogę ich połączyć. Wybieram w Sony Companion sobie sposób łączenia na 'Połączenie Wi-Fi', podążam zgodnie z instrukcjami, drugi krok przechodzę normalnie, łączę się z tą samą siecią co komputer. W kroku 'Łączenie w parę', już nie wszystko idzie okej, bo nie wyświetla mi się 'Powiąż', ale jest tam zaznaczone 'jeśli', więc nie przejmuję się, odłączam kabel i przechodzę dalej. Krok 'Połącz' - robię wszystko jak jest napisane, jednak nazwa mojego komputera się nie pojawia (wciąż brak zaufanych hostów). W takim razie wybieram 'kliknij, jeśli na liście nie możesz znaleźć pozycji >>nazwa komputera<<'. Podłączam i znów nastaje instalacja telefonu. I znów wracam do kroku 'Łączenie w parę', nie wyświetla mi się menu podręczne, bym mógł powiązać urządzenia. Nie wiem co robię źle i co mam zrobić, żeby w końcu to zadziałało. A może po prostu te połączenie jeszcze nie jest dostępne dla SXSa, co byłoby dla mnie niezrozumiałe całkowicie... Jeśli komuś się udało połączyć bez problemów, albo wie w czym tkwi mój błąd, to bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

 • 0

ja zrobilem to tak: podłączyłem kablem telefon do kompa,( oczywiście włączasz wifi w kompie i telefonie) gdy komp zainstalował sterowniki wchodzisz w "mój komputer" i widzisz tam Xperie. Klikasz prawym przyciskiem - konfiguracja sieci (postępujesz zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami), po powiązaniu urządzeń odłączasz usb. W xperii - wchodzisz w ustawienia - xperia - łączność - zaufane urządzenia (tu już masz nazwę kompa) - klikasz i dajesz "połącz"

cieszysz się łącznością :DDD

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 • 0

Wszystko było świetnie do momentu, kiedy klikam 'połącz'. W tym momencie pod nazwą komputera pojawia się 'łączenie' i trwa to już od 20 minut...

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 • 0

może to głupie pytanie -ale jaki windows w kompie? Musi być 7

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 • 0

Jest 7 ;) Dziś spróbowałem jeszcze raz i... zostawiłem telefon w tym stanie łączenia, mówiąc sobie, a może się uda. Ok. 24 telefon po mniej więcej trzech godzinach, wydał z siebie jakiś dźwięk, ku memu zdumieniu, powiadomił mnie, że się połączył z komputerem. Niesamowite, nie mam pojęcia o co chodzi :D

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 • 0

Odkopuje, sytuacja podobna, lecz tym razem Windows 8.1. Dodam że na W10, Działało prawidłowo.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 • 0

Napisano (edytowane)

Podbijam pytanie. Xperia Z2 i Win 8.1. Dochodzi do tego samego momentu co w pierwszym poście i koniec. Support twierdzi, że funkcja nie jest wspierana.

Edit. Spróbowałem raz jeszcze i poszło. Nie mam pojęcia dlaczego wcześniej nie chciało.

Edytowane przez torre24

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.