Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

baggus

Routery działające / niedziałające z Androidem

Rozwiązany

art212   
Otrzymana reputacja: 1
art212

Tak było w ustawieniach. Wartość = 100. Niestety to nie to.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PZLT   
Otrzymana reputacja: 13
PZLT

@@art212

Wygląda na problem z DHCP. Sprawdź zakładkę DHCP na routerze (settings, client list, adress reservation, IP&MAC binding). Przejrzyj też System Log.

Spróbuj na "sztywno" powiązać IP przydzielane przez router z konkretnymi urządzeniami (adres MAC) - żeby wymusić przyznawanie konkretnego IP konkretnemu urządzeniu w sieci.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
tom91   
Otrzymana reputacja: 55
tom91

@@art212

Na moje TP-Link ma ogólenie oprogramowanie do rzyci. Niestety ty chyba masz ten router ze względu na wbudowany modem ADSL, a to już go wyklucza z grona sensownych TP-Linków z OpenWRT.

Szczerze to bym spróbował najpierw zaktualizować firmware routera, a jeżeli to nie przyniesie pożądanego skutku, to rozejrzałbym się za czymś sensownym.

Marką godną uwagi jest NetGear, no ale cena tych urządzeń zaczyna się od stu kilku złotych. Tak czy siak wyższe modele NetGear też mogą się odwdzięczyć dodatkową funkcjonalnością (z racji posiadania portu USB.

Nie wiem jak się routery ASUSa w tej materii sprawdzają.

Sam mam do czynienia z TL-MR3420v2(router + AP + switch Fast Ethernet + USB) i w sumie OpenWRT pozwala na stabilną pracę routera. Przy fabrycznym oprogramowaniu nie raz miałem sytuację gdzie nie było możliwe zalogowanie się do strony routera nawet na zestawionym połączeniu po kablu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.