Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Oddałeś już swój głos? [konkurs]

Zdjęcie
- - - - -

Komputer nie wykrywa Samsunga Galaxy Gio

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wehom

• 7 postów
  • Telefon:Galaxy Gio

Napisano 06 maj 2012 - 16:56

Witam.
Sam tytuł wiele mówi o moim problemie. Temat zapewne bardzo wiele razy poruszany, sam prześledziłem kilka wątków i nadal nic.
Może dla niektórych okaże się to czymś banalnym, ale uprzedzam sprawa nie jest taka prosta.
Próbowałem już instalowanie różnych sterowników.
Kies wraz z PC Studio również zawiedli.
Gdyby ktoś miał jakieś propozycje to śmiało proszę pisać.
Po zainstalowaniu sterowników "Samsung USB drivers for Mobile Phone" (wersja coś 1.3...) i podłączeniu telefonu, komputer zaczyna instalować "sprzęt". Jak się jednak okazuje nieskutecznie. Pomimo zainstalowania i pojawienia się XPkowskiego komunikatu "Sprzęt został zainstalowany pomyślnie i jest gotowy do użycia" PC nie widzi mojego telefonu, a raczej karty pamięci którą chciałem podłączyć w trybie pamięci masowej.
Odznaczenie opcji debugowania USB sprawia, że w Moim komputerze pojawia się "karta". Jest to jednak pusty folder o pojemności równej 0 kB.
Karta pamięci jest jak najbardziej sprawna, sformatowana pod system plików FAT32. W mojej wcześniejszej symbianowskiej nokii, działała należycie.
Używałem jeszcze Aplikacji Dual Mount SD Widget - 0 efektu.
Z góry dzięki za pomoc.

PS. Szukałem podobnego wątku na forum, ale wyszukiwarka jest moim zdaniem zbyt nadgorliwa.
Aha i wszelkie uwagi typu "rozwiń belkę i kliknij" proszę zachować dla siebie.

<franelo> Wątek przeniesiony do odpowiedniego działu.

Użytkownik franelo edytował ten post 06 maj 2012 - 21:13

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   Ashaegen

• 48 postów
  • Telefon:Xperia S

• Firmware:4.1

Napisano 07 maj 2012 - 08:41

Może problem jest po stronie twojego komputera, spróbuj na innym. Karta jest chyba ok skoro działa ci z nokią. Ostatecznie zainstaluj sterowniki jeszcze raz lub wgraj inny system na telefon, prymitywne rozwiązanie, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

#3 OFFLINE   Halny

• 677 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy Note N7000

• Sieć:Play

• Firmware:4.1.2

Napisano 07 maj 2012 - 13:44

Ja bym spróbował sformatować karte pod ext4, można jeszcze wgrać inny soft na fona bądź go sformatować(kompa).Jeźeli nie,podziała użyj czytnika.

Ewentualnie wina kabla usb... ale to mało prawdopodobne.

Wysłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk

MÓJ KANAŁ NA YouTube - !!MichuPC!! <-KLIKNIJ

Wpadnij, pooglądaj, zasubskrybuj, każdy kto choć trochę interesuję się Informatyką, Sprzętem, Gadżetami, Technologią znajdzie tu coś dla siebie!

=====================================================================================================================

Android Developer, ROM Cooker, Love in Android Modding <3

SAMSUNG Galaxy Note N7000 - Stock 4.1.2 Modded by me - Powered by. 2500mAh Samsung Batt & SoundMagic E10

Moje ROM'y:

-Extra Smooth Xperia (Xperia SP)

-Ginger ArcticHD (Galaxy Mini)

#4 OFFLINE   Wehom

Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 07 maj 2012 - 13:53

Formatować kompa ? Przypuszczam, że chodzi Ci o format C:. No to teraz, żeś mi naprawdę pomógł. Mi nie chodzi o to, żeby jednorazowo coś wrzucić, ale chce mieć dostęp do karty z poziomu PC, a w nim nie mam czytnika. Kabel jest w porządku, normalnie ładuje a przede wszystkim próbuje się połączyć. Może spróbuje z tym nowym systemem, tylko jak mam go wgrać bez podłączenia do PC.
Sterowniki już instalowałem chyba 3 różne. Teraz spróbuje na laptopie to zrobić.

#5 OFFLINE   Sekre

• 11 postów

Napisano 08 maj 2012 - 15:02

a wlaczasz opcje w telefonie "Połacz przez USB " ?

#6 OFFLINE   Wehom

Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 08 maj 2012 - 19:33

Nie wiem jaki masz telefon, ani jakiego andka ale w Gingerbreadzie 2.3.4 nie znalazłem takiej możliwości :) Opcje powiązane z USB to jedynie Debugowanie jak i ustawienia routera.

#7 OFFLINE   pyra115

• 549 postów
  • Telefon:Nexus 5 32 GB

• Firmware:5.0 Lollipop

Napisano 08 maj 2012 - 19:55

Z tego co sie orientuje to "połącz przez USB" jest w custom romach
Dołączona grafika

#8 OFFLINE   Wehom

Autor tematu
  • 7 postów

Napisano 08 maj 2012 - 20:13

Pojawia się tylko potwierdzenie połączenia po rozwinięciu belki, które odcina kartę od telefonu. Ale zobacz co pisałem w PS w pierwszym poście :) Nie wspominając już o Dual Mount SD Widgecie.

#9 OFFLINE   matt69

• 2 postów

Napisano 14 luty 2013 - 15:46

mi pomógł ten sposób:
wchodzimy w ustawienia -> komunikacja -> ustawienia usb -> podłącz usb -> DOPIERO TERAZ podłączamy usb i po krótkim czasie karta zostanie wykryta przez komputer, na telefonie wyskoczy standardowe "podłącz pamięć masową" -> klikamy i mamy pełny dostęp do plików
pozdrawiam, działa na moim gio 2.3.6 ( podczas gdy inne metody zawodziły)