Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Wehom

Komputer nie wykrywa Samsunga Galaxy Gio

Polecane posty

Wehom   
Otrzymana reputacja: 0
Wehom
Napisano (edytowane)

Witam.

Sam tytuł wiele mówi o moim problemie. Temat zapewne bardzo wiele razy poruszany, sam prześledziłem kilka wątków i nadal nic.

Może dla niektórych okaże się to czymś banalnym, ale uprzedzam sprawa nie jest taka prosta.

Próbowałem już instalowanie różnych sterowników.

Kies wraz z PC Studio również zawiedli.

Gdyby ktoś miał jakieś propozycje to śmiało proszę pisać.

Po zainstalowaniu sterowników "Samsung USB drivers for Mobile Phone" (wersja coś 1.3...) i podłączeniu telefonu, komputer zaczyna instalować "sprzęt". Jak się jednak okazuje nieskutecznie. Pomimo zainstalowania i pojawienia się XPkowskiego komunikatu "Sprzęt został zainstalowany pomyślnie i jest gotowy do użycia" PC nie widzi mojego telefonu, a raczej karty pamięci którą chciałem podłączyć w trybie pamięci masowej.

Odznaczenie opcji debugowania USB sprawia, że w Moim komputerze pojawia się "karta". Jest to jednak pusty folder o pojemności równej 0 kB.

Karta pamięci jest jak najbardziej sprawna, sformatowana pod system plików FAT32. W mojej wcześniejszej symbianowskiej nokii, działała należycie.

Używałem jeszcze Aplikacji Dual Mount SD Widget - 0 efektu.

Z góry dzięki za pomoc.

PS. Szukałem podobnego wątku na forum, ale wyszukiwarka jest moim zdaniem zbyt nadgorliwa.

Aha i wszelkie uwagi typu "rozwiń belkę i kliknij" proszę zachować dla siebie.

<franelo> Wątek przeniesiony do odpowiedniego działu.

Edytowane przez franelo

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ashaegen   
Ashaegen

Może problem jest po stronie twojego komputera, spróbuj na innym. Karta jest chyba ok skoro działa ci z nokią. Ostatecznie zainstaluj sterowniki jeszcze raz lub wgraj inny system na telefon, prymitywne rozwiązanie, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Halny   
Otrzymana reputacja: 14
Halny

Ja bym spróbował sformatować karte pod ext4, można jeszcze wgrać inny soft na fona bądź go sformatować(kompa).Jeźeli nie,podziała użyj czytnika.

Ewentualnie wina kabla usb... ale to mało prawdopodobne.

Wysłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wehom   
Wehom

Formatować kompa ? Przypuszczam, że chodzi Ci o format C:. No to teraz, żeś mi naprawdę pomógł. Mi nie chodzi o to, żeby jednorazowo coś wrzucić, ale chce mieć dostęp do karty z poziomu PC, a w nim nie mam czytnika. Kabel jest w porządku, normalnie ładuje a przede wszystkim próbuje się połączyć. Może spróbuje z tym nowym systemem, tylko jak mam go wgrać bez podłączenia do PC.

Sterowniki już instalowałem chyba 3 różne. Teraz spróbuje na laptopie to zrobić.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sekre   
Sekre

a wlaczasz opcje w telefonie "Połacz przez USB " ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wehom   
Wehom

Nie wiem jaki masz telefon, ani jakiego andka ale w Gingerbreadzie 2.3.4 nie znalazłem takiej możliwości :) Opcje powiązane z USB to jedynie Debugowanie jak i ustawienia routera.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
pyra115   
pyra115

Z tego co sie orientuje to "połącz przez USB" jest w custom romach

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wehom   
Wehom

Pojawia się tylko potwierdzenie połączenia po rozwinięciu belki, które odcina kartę od telefonu. Ale zobacz co pisałem w PS w pierwszym poście :) Nie wspominając już o Dual Mount SD Widgecie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
matt69   
matt69

mi pomógł ten sposób:

wchodzimy w ustawienia -> komunikacja -> ustawienia usb -> podłącz usb -> DOPIERO TERAZ podłączamy usb i po krótkim czasie karta zostanie wykryta przez komputer, na telefonie wyskoczy standardowe "podłącz pamięć masową" -> klikamy i mamy pełny dostęp do plików

pozdrawiam, działa na moim gio 2.3.6 ( podczas gdy inne metody zawodziły)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.