• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
michal_ko

Nagrywanie filmu FULL HD powoduje zoom

20 postów w tym temacie

Powiem tylko tyle, że miałem nagrać materiał video, zaczynałem od kamery Samsunga oferującej nagrywanie w fullHD ustawionej na statywie. Martwiło mnie spore ziarno, więc z ciekawości przykleiłem Note na uchwycie, puściłem nagrywanie w 720p a potem w 1080p i byłem pod wrażeniem - odtwarzając na komputerze różnica w jakości na plus słuchawki była widoczna gołym okiem.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Matryca w kamerze ma rozdzielczość 3264x2448 a nagrywanie w HD nagrywa tylko 1920x1080 czyli wycinek z tego co obejmuje kamera stąd to powiększenie.

Jakby miał nagrywać cały obraz z matrycy to by musiał przechwytywać 8Mpix i konwerterować na 2Mpix czego na pewno nie dałby rady

Mam to samo i strasznie jest irytujące gdy używam smartfonu jako wide rejestratora, bardzo zmniejsza mi pole widoczności.

@slawrumia niezbyt mnie przekonuje to co napisałeś, bo idąc twoim tokiem rozumowania 720p to też jest tylko 1280x720 więc też powinno być wycięte z matrycy 3264x2448 czyli mielibyśmy jeszcze większy zoom niż w przypadku 1080p tak? Ano tak, a tak nie jest bo w 720p mamy "pełny" obraz bez zoomowania.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1280x720 to nie cały 1Mpix i sprzęt daje rady tak jak z resztą w dół , Na s4 już nie ma różnicy miedzy 1080p i 720p

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rowniez mnie to irytuje i jestem tym zniesmaczony ;) To juz na moim starym i9000 podczas nagrywania w roznych rozdzielczosciach za kazdym razem mialem jedno pole widzenia. Problem jeszcze zauwazylem w SGS 2. Zeby ladnie uchwycic scene trzeba nagrywac z duzej odleglosci...

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Samsung zawsze musi coś zepsuć. Na ROM'ach opartych na AOSP nie ma takich historii.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Samsung zawsze musi coś zepsuć. Na ROM'ach opartych na AOSP nie ma takich historii.

Ja na C-Romie 4.4.4 ktory jest na AOSP mam to samo, na full HD obraz jest znacznie przybliżony ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fakt, na C-RoM również tak jest. Gdy pisałem ten post miałem PAC'a, gdzie tego nie było..

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jest na KAŻDYM ROM-ie taki już jest urok tego fullhd :E

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak szczerze to tylko raz nagrywałem w FullHD. Przez pomyłkę, gdy po instalacji zapomniałem zmienić na HD.

Nagrywałem ostatnio przejazd na OS Rajdu Nadwiślańskiego. Nagranie, które trwało 15 minut zajmowało prawie 2GB..

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam

Odświeżam temat bo jest dla mnie bardzo ważny.

Czy jest jakieś rozwiązanie?

Mnie interesuje tylko nagrywanie w 60 klatkach a przez ten zoom jest to tak denerwujące że z musu używam 4k ale efekt nie jest zadowolający dla mnie... Pomocy co zrobić? Jest jakieś rozwiązanie?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.