Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

drivtens

Nie mogę włączyć Galaxy S.

Rozwiązany

drivtens   
Otrzymana reputacja: 0
drivtens
Napisano (edytowane)

Witajcie drodzy forumowicze,

problem mam z telefonem nie mały. Laikiem w sprawach związanych z wrzucaniem ROMów tez nie jestem, natomiast dwa dni temu telefon lekko zalał mi się kawą (dół telefonu). Pochodził on normalnie z parę godzin po czym ostatecznie się zwiesił w ten sposób że podświetlał ekran ale sam ekran już nie działał. Po wyłączeniu nie ma możliwości włączenia go. Mianowicie telefon zatrzymuje się na napisie Samsung Galaxy S I9000 (białe napisy na czarnym tle). Co do Download Mode to działa i da się wgrać nowe ROMy, bo właśnie to próbowałem uczynić, natomiast po wgraniu nowego ROMu ten dalej pozostaje zwieszony w tym samym punkcie. Czy może być to związane ze zwarciem jakiegoś układu, zabrudzeniem, a może jakaś inna usterka?

Proszę o szybka pomoc, bez telefonu to jak bez ręki.

Pozdro!

drivtens

Edytowane przez drivtens

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mahound   
Otrzymana reputacja: 0
mahound

Jeśli po wgraniu romu zatrzymuję się w tym samym miejscu można przypuścić, że uszkodził się może układ pamięci albo inna część na płycie głównej. Jaki rom próbowałeś wgrać?

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
drivtens   
Otrzymana reputacja: 0
drivtens

I9000oxxjv9

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mahound   
Otrzymana reputacja: 0
mahound

wgraj 3 plikowy z pitem 512 z opcja re-partition GT_I9000_XWJW5_XXJW4_OXXJVC_Sbl.7z z tego tematu kliknij

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
drivtens   
Otrzymana reputacja: 0
drivtens

<OSM> PDA_XWJW5_Sbl.tar.md5 is valid.

<OSM> PHONE_XXJW4.tar.md5 is valid.

<OSM> CSC_OXXJVC.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/006> Odin v.3 engine (ID:6)..

<ID:0/006> File analysis..

<ID:0/006> SetupConnection..

<ID:0/006> Initialzation..

<ID:0/006> Set PIT file..

<ID:0/006> DO NOT TURN OFF TARGET!!

<ID:0/006> Get PIT for mapping..

<ID:0/006> Firmware update start..

<ID:0/006> param.lfs

<ID:0/006> NAND Write Start!!

<ID:0/006> zImage

<ID:0/006> boot.bin

<ID:0/006> Sbl.bin

<ID:0/006> factoryfs.rfs

<ID:0/006> dbdata.rfs

<ID:0/006> modem.bin

<ID:0/006> Transmission Complete..

<ID:0/006> Now Writing.. Please wait about 2 minutes

<ID:0/006> Receive Response form LOKE

<ID:0/006> cache.rfs

<ID:0/006> RQT_CLOSE !!

<ID:0/006> RES OK !!

<ID:0/006> Completed..

<OSM> All threads completed. (succeed 1 / failed 0)

<ID:0/006> Removed!!

Problem się powtarza.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Sekator   
Gość Sekator
wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
Przydatne linki:
Pierwsze kroki na forum
Zmiana tytułu wątku
Jak poprawnie nazwać temat
rtetertertetertertert[/WARNT]

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mahound   
Otrzymana reputacja: 0
mahound
Napisano (edytowane)

Został serwis, obawiam się, że będzie to wymiana płyty głównej nawet jeśli masz gwarancję nie uznają jej. Jeśli chce możesz wyczyścić telefon może robi się spięcie. Możesz również rozłożyć płytę główna i włożyć ja do słoika z ryżem albo kaszą czy tam grochem (nie pamiętam dokładnie) ale miało by to na celu pochłonięcie wilgoci pozostałej na płycie.

Edytowane przez mahound

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mariwydra   
Otrzymana reputacja: 12
mariwydra

Hmmm,z tego co miałem przy xboxie,po zalaniu do spirytusu,odczekaj kilka dni ,być może wyparują resztki. Pozdro

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
drivtens   
Otrzymana reputacja: 0
drivtens

Mówisz, żeby go tak po prostu wrzucić czy wyczyścić spirytusem? :P

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mahound   
Otrzymana reputacja: 0
mahound

Tu masz instrukcję:

Jeżeli telefon został zamoczony, należy szybko wykonać poniższe czynności:

Należy jak najszybciej wyciągnąć z telefonu baterię, wyjąć kartę SIM, oraz wykręcić antenkę.

Nie wolno suszyć telefonu - wręcz przeciwnie: rozkręcić na czynniki pierwsze, a nastepnie jak najszybciej przepłukać go w wodzie destylowanej. Ma to na celu usunięcie zanieczyszczeń oraz osadów różnych związków chemicznych z nieczystej wody (rzeka, jezioro, kałuża, kawa).

W dalszej kolejności należy telefon delikatnie przepłukać czystym spirytusem, który zmniejsza korozyjne działanie wody oraz rozpuszcza zanieczyszczenia, których nie usunęła woda.

Uwaga: spirytus może zmyć niektóre napisy (np. stemple z płytek drukowanych), ale poza tym nie jest groźny dla telefonu.

Telefon należy zostawić w suchym i stosunkowo ciepłym miejscu do całkowitego wyschnięcia. Najlepiej zostawić go tam na 2-3 dni. Zbyt wczesne włączenie telefonu może być dla niego szkodliwe oraz spowodować zwarcie,a zatem całkowite zniszczenie telefonu.

Kartę SIM oraz styki w telefonie należy przytrzeć suchą bawełnianą szmatką.

Akumulator po dokładnym umyciu należy delikatnie naładować korzystając z dobrej ładowarki skutecznie ograniczającej prąd.

Jeżeli już mamy zalany telefon i jest on martwy. Istnieje duża szansa, że uda go się nam obudzić o ile nie uległy uszkodzeniu części telefonu. W tym celu należy wykonać następujące czynności:

Rozbierz telefon na części pierwsze. (Wyciągnąć z telefonu baterię, wyjąć kartę SIM, oraz wykręcić antenę, a także wszystkie inne części tak, aby została tylko płyta główna telefonu).

Istnieją dwa sposoby jeden mniej skuteczny za to tani , drugi bardzo skuteczny niestety pochłonie on troszkę pieniążków.

Sposób tańszy:

Płytę główną telefonu wkładamy na ok. 2 godziny do jakiegoś pojemniczka wypełnionego spirytusem. Kiedy płyta telefonu będzie w tym pojemniczku należy od czasu do czasu potrząsnąć delikatnie tym pojemniczkiem tak, aby wprawić w ruch ciecz (chodzi oto, aby spirytus wypłukał nieczystości znajdujące się pod elementami elektronicznymi takimi jak BGA itp.). Najlepiej przyczepić coś wibrującego do tego pojemniczka tak żeby pojemnik wibrował przez czas w jakim telefon będzie moczył się w spirytusie. Następnie miękką szczoteczka np. do zębów należy wyczyścić dokładnie płytkę telefonu tak aby nie uszkodzić elementów które się na niej znajdują.

Sposób droższy:

Najlepiej jest zakupić specjalny płyn do usuwania zanieczyszczeń z płyt drukowanych np.: Cleanser Druk firmy Micro Chip lub droższy KONTAKT PCC firmy KONTAKT-CHEMIE koszt płynu waha się od 20 do 50 zł. Można zastosować go z metodą opisana wyżej da nam to dodatkowe 30 % na to, że po zabiegu nasz telefon się obudzi. Jeśli chcesz naprawiać telefony po zalaniu to najlepiej jest zaopatrzyć się w specjalną wannę ultradźwiękową, koszt od 150 do 300 zł. Z moich doświadczeń wynika, że prawie 90 % niedziałających telefonów po zalaniu da się odratować stosując specjalny płyn i wannę ultradźwiękową. Jest to drogie rozwiązanie, ale bardzo skuteczne. Jeśli posiadasz płyn Cleanser i wanienkę to wystarczy nalać płyn do wanienki włożyć płytę telefonu (bez żadnych dodatkowych części, płyta musi być goła), włączyć wannę i po jakiś 5 minutach mamy gotową płytę do suszenia (nie trzeba jej już niczym czyścić).

Suszenie elektroniki:

Po zabiegu mycia telefonu należy dokładnie wysuszyć całą elektronikę. W tym celu należy pozostawić płytę w jakimś ciepłym miejscu na 1-2 dni. Lub wysuszyć suszarką (dla tych bardziej niecierpliwych). Po wysuszeniu elektroniki należy podgrzać suszarką elementy płyty takie jak układy CCont i BGA (wygląda to tak. Czarne kwadratowe mikroprocesory z napisami np. CCONT itp). Części te są lutowane do płyty stacją hotair i mają dużo kulek z cyny, które łączą ten układ z płytą główną telefonu, czasami zdarza się, że któraś z tych kulek nie przylega dokładnie do płyty i tworzy się zimny lut, podgrzewając te układy sprawimy, że kulki lepiej będą przylegały do płyty i nasz telefon powinien się uruchomić. Jeśli telefon włączy się po zabiegu czyszczenia a po jakiś 2-7 dniach przestanie ponownie działać należy wtedy ponownie podgrzać te układy tylko, że nie suszarką a np. mini palnikiem dostępnym w sklepie za 8 zł. Należy to zrobić bardzo delikatnie tak, aby nie przegrzać układu lub nie przesunąć jego z miejsca na płycie. Ja to robię w następujący sposób: wpuszczam pod układ ciekłą kalafonię (lub inny topnik) strzykawką, następnie podgrzewam ten układ mini palnikiem (nie ogniem tylko gorącym powietrzem z większej odległości), jeśli widzę, że kalafonia lub inny topnik pod układem się topi to przerywam czynność podgrzewania i wszystko wtedy jest już ok. Innym rozwiązaniem, ale za to drogim jest zakup stacji Hot Air koszt ok. 450 – 600 zł (nie polecam chyba, że ktoś zamierza otworzyć serwis GSM lub naprawiać telefony na dużą skalę). Dodam tylko, że zimne luty pod tymi układami są przyczyną większości usterek w telefonie i podgrzewając je możemy pozbyć się problemów problemów z zasięgiem, Contact Serve (uszkodzenia mechaniczne telefonów nie programowe) a także wielu innych dolegliwości spotykanych, na co dzień w telefonach.

Następną czynnością jest wyczyszczenie reszty części telefonu szmatka bawełnianą, lub np. zapałką z watą nasączona spirytusem lub płynem cleanser. Złożenie telefonu w całość. Naładowanie baterii.

Po tych czynnościach odpalamy nasz telefon i cieszymy się, że przywróciliśmy go do życia. Z moich doświadczeni z telefonami wynika, że 90 % telefonów da się ożywić w taki właśnie sposób.

Artykuł pochodzi ze strony simplegsm.info

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz


  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

×