Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Głosownie w konkursie na Użytkownika Miesiąca

Zdjęcie
- - - - -

Jak zrootować nasz tablet na Andku ICS 9.2.1.24?

9.2.1.24 ics root tf101

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   matix.mk

• 9 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy Ace S-5830

• Tablet:Asus eee pad transformer 16GB

• Firmware:Oryginalne. 2.3.5 tel i 3.2.1 tablet

Napisano 03 czerwiec 2012 - 18:48

Witam,
tak jak w temacie. Czy istnieje możliwość zrootowania tabletu na tym numerze kompilacji - 9.2.1.24. Z moich informacji niestety wynika iż jest to niemożliwe. Jeśli to prawda to czy ?
1. Warto poczekać bo z pewnością szybko możliwość zrobienia roota zostanie przywrócona
2. Warto zrobić downgrade zrootować i zaktualizować zachowując root jakimś tam programem

Co do drugiej opcji to z chęcią bym się dowiedział jak wgrywać oprogramowania na Asusie tf101. Na Samsungach służy do tego zajefajny program ODIN, (od razu powiem że nie jestem zielony we wgrywaniu softów i jednak trochę się znam) czy na nasz tablet też istnieje taki program ?

Jeśli informacje te są podane w innych tematach to sorry, ale nie wiem które tematy są jeszcze aktualne, a które po aktualizacji do androida 4.0 stały się honeycombową przeszłością :)

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   Pawbrotm

• 138 postów
  • Telefon:Galaxy Nexus i9250

• Tablet:Acer Iconia W500

• Firmware:PAC-man(4.3) | Windows 8.1 Pro Preview

Napisano 03 czerwiec 2012 - 21:00

Mozna zdowngradowac. Jesli masz TF'a o numerze seryjnym niższym niż B70 możesz użyć nvflash. W tym celu pobierasz z XDA odpowiedni ROM i flashujesz. Uwaga - nvflash czyści pamięć wewnętrzną. Jesli masz numer wyższy niż B70 to mozesz użyć zmodyfikowanego nvflash z XDA - jednak na razie mozna go użyć tylko pod Linuksem. Potem taki starszy soft rootujesz, instalujesz CWM Recovery Installerem i możesz robić co chcesz.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

#3 OFFLINE   matix.mk

Autor tematu
  • 9 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy Ace S-5830

• Tablet:Asus eee pad transformer 16GB

• Firmware:Oryginalne. 2.3.5 tel i 3.2.1 tablet

Napisano 04 czerwiec 2012 - 05:19

Po pierwsze - a jeśli mam numer seryjny dokładnie B70? A po drugie to chciałbym jak najmniej pozmieniać w sofcie w związku z czym powiem jeszce raz jak za bym to widział:
1.Instaluje (np. nflashem jak się da) starszy rom ze strony asus. Wyświetla mi się prośba o aktualizacje.
2. Rootuje tablet vipermod'em
3.Zachowuje roota programem którego nazwy zapomniałem ale wujek google pomoże :)
4.Aktualizuje przez tablet to najnowszego andka i przywracam root tym programem.
5.Potem jeśli chce mieć gwarancje z powrotem to usuwam roota vipermod'em i factory reset.

Bardzo bym prosił aby ktoś owiedział czy da się to zrobić tak jak pisze i czym dokładnie (i jak jeśli to jakieś skomplikowane) wgarać starszy build( czy jak to się tam nazywa) ze strony asusa.

#4 OFFLINE   Waldek

• 84 postów
  • Telefon:Nexus 5

Napisano 05 czerwiec 2012 - 06:59

Jest w dziale Romy i Modyfikacje w poście TF101G 9.2.2.3 Root. Metoda działa na najnowszym sofcie.
Sam zrotowałem tą metodą i wgrałem Revolwera.

Wysyłane z mojego Transformer TF101G za pomocą Tapatalk 2

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 9.2.1.24, ics, root, tf101