Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zagłosuj i zgarnij gadżety Android.com.pl!

Zdjęcie
- - - - -

Przeniesienie numeru z Plusa do TM - będzie konflikt softa?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   FoXx

• 284 postów
  • Telefon:LG G2 mini

• Firmware:10d

Napisano 05.06.2012 - 13:08

Witam,
ogólnie większość pewnie powie, że to głupie pytanie... ale wolę spytać niż mieć niespodziankę, ponieważ telefon używam codziennie (jak każdy pewnie heh), a dokładniej muszę być pod kontaktem.

Przenoszę się z Plusa do T-Mobile, numer przenoszę, simlocka raczej telefon nie ma choć rok temu kupowany (ale ustawa jest od lat 2)

Soft jest niestety najstarszy V10a plusowski. Nie chciało mi się aktualizować, czekałem na 2.3 ale już się pogubiłem która dobra wersja ;)

I pytanie główne:
będzie konflikt jakiś? Zapewne nie :) Plusowe syfki zostaną i tyle co ustawienia internetu będę musiał konfigurację zmienić tak?

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   Vendetta

• 166 postów
  • Telefon:HTC One Black + UAG Scout Case

• Firmware:Stock 4.4.2 + Sense 5.5

Napisano 05.06.2012 - 14:01

nie będzie żadnego konfliktu ;) plus nie zakłada simlocka, sam mam telefon z plusa i używam play
co do internetu to powinno się samo zmienić po włożeniu karty, a jak nie to ręcznie wystarczy wpisać

no i zrób aktualizację ;) wstyd hulać na V10a ;)

#3 OFFLINE   FoXx

Autor tematu
  • 284 postów

Napisano 05.06.2012 - 14:10

Hehe wstyd i dyskomfort... bo telefon okropnie muli... ma przerwe 2sekundy w połączeniu i smsy już ledwo się ładują a jest może ich z 2-3k...

wykorzystując temat, polecisz lub ktoś poleci dobry sprawdzony już Andorid 2.3 dla blacka?
w sumie nie musi być nawet złamany... bo w rooty się raczej nie bawie, choć pare syfów przydałoby się wywalić :)

#4 OFFLINE   Vendetta

• 166 postów

Napisano 05.06.2012 - 14:26

ja używam V20o - oficjalny dla PL bez roota - wgrany przez LG updater, wyszedł nowszy bodajże z literką Q ale na razie nie dla PL - ponoć w nim już się uporali z tą ciszą na początku rozmowy, w V20o nieraz jest nieraz nie ma, ale ogólnie soft całkiem dobry i w życiu nie wrócę do V10a-e ;)

co do mulenia to na launcherze lg chyba nie da się tego uniknąć, choć i tak jest dużo lepiej niż na 2.2 - ja ostatnio używam ADW launcher i wszystko śmiga szybko, także polecam

#5 OFFLINE   FoXx

Autor tematu
  • 284 postów

Napisano 05.06.2012 - 14:30

ja używam Go Launchera :) i daje rade... choć zabiera troche pamięci...

a to normalnie live'em "przelecieć" go i aktualizować od razu? a nie stracę smsów/gier/rekordów? wiem że są jakieś wipy, tam ale mówię, koniec studiów i brak czasu na zabawe :)

#6 OFFLINE   Vendetta

• 166 postów

Napisano 05.06.2012 - 14:42

Ja aktualizowałem przez kabel i lg updater, wszystko zostaje na swoim miejscu (kontakty, sms, programy). Niektórzy zalecają zrobić wipe, ale skoro wszystko działa normalnie to nie widzę potrzeby ;) kilkadziesiąt minut i po krzyku ;)

PS. też kończę studia ;) ostatnie 2 egzaminy mi zostały, jutro mam egzamin z psychiatrii, ale jak widać opierdzielam się na forum :rotfl:

#7 OFFLINE   LukaszK

• 4877 postów
  • Telefon:LG/d802/5.0.2

• Tablet:Asus

• Sieć:Virgin Mobile

• Firmware:5.0.2

Napisano 05.06.2012 - 14:59

@FoXx - jak jeszcze masz v10a -> root plus cwm , v10 bardzo łatwo zrootować, jak będziesz miał już cwm zrób restore V20Q ;) a na pewno nie pożałujesz...

@ i nie będzie konfliktu... :D

Użytkownik LukaszK edytował ten post 05.06.2012 - 15:46

#8 OFFLINE   FoXx

Autor tematu
  • 284 postów

Napisano 06.06.2012 - 14:31

@FoXx - jak jeszcze masz v10a -> root plus cwm , v10 bardzo łatwo zrootować, jak będziesz miał już cwm zrób restore V20Q ;) a na pewno nie pożałujesz...

w tym root plus cmw, nie ma Załącznika 9481, on w tym programie jest czy powinien być link na forum?
GingerBreak jaka najlepsza wersja? najnowsza to 1.2?

ten pierwszy sposób wydaje się prosty :) i bezkolizyjny co nie?
V20Q to jeszcze nie oficjalny nie? Więc poczekać? czy ten z linka już normalny przetestowany?

---------- Post dołączono o 15:31 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

widzę, że wrzuciłeś nawet V20Q :) zapewne się znasz na tym... ja lewus nie jestem w sprawach komputerowych, ale żeby OFFTOPa nie robić to może na PW napiszę do Ciebie w wolnej chwili i może będziesz miał chęć wytłumaczyć mi krok po kroku, żeby nie spieprzyć nic :)

#9 OFFLINE   LukaszK

• 4877 postów
  • Telefon:LG/d802/5.0.2

• Tablet:Asus

• Sieć:Virgin Mobile

• Firmware:5.0.2

Napisano 06.06.2012 - 14:33

http://dl.dropbox.co...7/root_v10b.zip

użyj tej paczki

Metoda 3 (stock 10A+) BlackJack
w telefonie musimy mieć zaznaczoną opcje
- "Ustawienia -> Aplikacje -> Dla Programistów -> Debugowanie USB"
instalujemy w dowolne miejsce i uruchamiamy (zezwól na połączenie, gdy wyświetli się komunikat zapory czy twojego Firewalla)

Hangouts/mail administracyjny: lukaszk@android.com.pl

zJKVL7s.png

#10 OFFLINE   tribute

• 483 postów
  • Telefon:P500, P970, Neo V

• Tablet:N7

• Firmware:Zeus

Napisano 07.06.2012 - 00:02

[WARNZ]zamykamy[/WARNZ]
Zamykamy bo się offtop robi ;)