Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

A Ty oddałeś już swój głos?

Zdjęcie
- - - - -

Problem z tabletem Lark FreeMe 70.0 - nie uruchamia się

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kovalc44

• 48 postów
  • Telefon:C702 / W715

• Tablet:Lark FreeMe 70.0

Napisano 08 czerwiec 2012 - 16:34

Witam serdecznie, i z góry dziękuję za jakiekolwiek chęci pomocy. Chciało by się napisać, że jestem szczęśliwym posiadaczem tableta FreeMe 70.0, niestety nie jestem aż tak zadowolony..

Przyznam się z góry, iż problem wystąpił po zmianie zawartości pliku systemowego, nie pamiętam jakiego... Mam tylko nadzieję że da się to jakoś jeszcze zreperować.

Opiszę problem, a na końcu postu dodam zdjęcia adekwatne do tego co napiszę niżej:

Otóż, przy włączaniu pokazuje się główne logo firmy Lark, następnie sekwencja przenosi się do zielonej postaci która ładuje system, po czym zaskakuje niebieski napis ANDROID który powinien załadować system, jednak tak się nie dzieje. System zacina się właśnie w tej chwili, ( przy niebieskim napisie ANDROID )

Bardzo proszę o pomoc związaną z tym problemem, nie przejmuję się gwarancją, zależy mi na tym by wszystko sprawnie działało.

Przyciski:

Lewa strona - power
Góra - ( okrągły przycisk z literą M ) oraz V+ i V-
Po prawej stronie matrycy przycisk który odgrywał rolę przycisku zwanego <-back

A oto zdjęcia:
DSC00037.JPG

DSC00038.JPG

DSC00039.JPG

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   supra6410

• 29 postów
  • Telefon:u8500

Napisano 08 czerwiec 2012 - 20:06

Moze sprobuj wgrac androida wersje 12 beta i zobacz co bedzie o ile chcesz zmienic na nieoryginalny;)

#3 OFFLINE   kovalc44

Autor tematu
  • 48 postów

Napisano 08 czerwiec 2012 - 20:12

Widzisz, miło że odpowiedziałeś. Jednak nie wiem jakiej kombinacji klawiszy użyć, próbowałem już chyba wszystko. Być może jest na to jakaś rada? Czy znajdzie się ktoś kto opisze mi krok po kroku jak co zrobić, tak jak 4 letniemu dziecku? :>

Dziękuję z góry. Stawiam piwo przedmówcy.

#4 OFFLINE   gitesik12

• 6 postów
  • Telefon:Nokia E61

• Firmware:Uberoid v11

Napisano 08 czerwiec 2012 - 20:25

Próbowałeś wgrać ten http://forum.android...2-beta2-175897/ soft?
Myślę że jeżeli instalacja by się rozpoczęła to byłoby dobrze.
Jeżeli nie to naprawdę nie mam pojęcia ;/
Zmiana softu najlepsze wyjście.

---------- Post dołączono o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

tutorial http://forum.android...utorial-141901/

#5 OFFLINE   kovalc44

Autor tematu
  • 48 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 12:51

Już sprawdzam, napiszę później co i jak.

-- EDIT --

W tym linku potrzebne jest jakieś hasło do pobrania...

---------- Post dołączono 09-06-12 o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano 08-06-12 o 21:38 ----------

Wygląda na to iż będzie z tym większy problem, zrobiłem wszystko jak w instrukcji.

Formatowałem kartę, zmieniłem plik i model, podałem ścieżkę do karty.
do tego czasu wszystko wydawało się w porządku. Po tym jak uruchomiłem tableta, owszem pokazał się napis że mam czekać jednakże miałem nadzieję że nie potrwa to dłużej niż 20-25 min, a trwało to ponad godzinę, ciągle z tym samym napisem. Teraz tablet po uruchomieniu nie pokazuje żadnego ekranu startowego, wiem że się uruchamia bo świeci dioda, ale nic po za tym. Czy mogłem zrobić coś źle?

Użytkownik kovalc44 edytował ten post 08 czerwiec 2012 - 20:44

#6 OFFLINE   gangsta529

• 200 postów
  • Telefon:Xperia Z Ultra

• Tablet:Xperia Tablet X

Napisano 09 czerwiec 2012 - 13:03

Niestety tak, teraz tablet może służyć Ci jako młotek do wbijania gwoździ. Napisz do mnie na GG.

Tablet został naprawiony.

Użytkownik gangsta529 edytował ten post 11 czerwiec 2012 - 09:56

#7 OFFLINE   kovalc44

Autor tematu
  • 48 postów

Napisano 13 czerwiec 2012 - 10:02

Tak, potwierdzam wypowiedź przedmówcy. Dzięki fachowej pomocy i tolerancji dla mojego ZIELONEGO UMYSŁU udało się nam naprawić problem. Temat do zamknięcia.

#8 OFFLINE   eng

• 23 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 17:09

Mam dokładnie ten sam problem co autor tematu. Proszę o pomoc w tej sprawie. Lark FreeMe 70.0 po włączeniu pokazuje tylko logo i tego ludzika potem niebieski napis Android i biały ekran przez chwilkę i koniec. Co trzeba zrobić żeby to naprawić. Napisałem PW do Gangsta ale puki co milczy. Dziwne, że nie podałeś kovalc44 rozwiązania tego problemu skoro udało się Ci się go rozwiązać przecież inni też mogliby skorzystać z Twojego doświadczenia. Pw. poszło też do Ciebie. Proszę o odpowiedź ew zamieszczenie jej tutaj na forum.

#9 OFFLINE   kovalc44

Autor tematu
  • 48 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 17:36

Zainstaluj modyfikowaną wersję Uberoida poradnik jak to zrobić znajdziesz w dziale z Larkiem, to pomoże. Pamiętaj tylko że po takiej instalacji stracisz gwarancję.

#10 OFFLINE   eng

• 23 postów

Napisano 16 lipiec 2012 - 18:12

Skopiowałem rozpakowane pliki na kartę. Włożyłem tą kartę do urządzenia. Pojawiło się coś nowego :oczy: UNIVERSAL UBEROID UPGRADING. Na czerwono pisze DO NOT REMOVE SD. Dochodzi do 100 %. Pojawia się zielony napis Please Remove SD... więc robię to i pojawia się zieolny robocik i pasek postępu z napisami Android Tm OS 2.2 kernel itd.... potem biały ekran przez chwilę i tyle. Tablet ani drgnie :(