Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

tomaszekp5

[TUTORIAL] Link2sd czyli jak zaoszczędzić miejsce w pamięci telefonu przenosząc aplikacje na SD

Polecane posty

dzidexx   
Otrzymana reputacja: 1846
dzidexx

Pomiń ten plik - nazwa mu nie pasuje.

Usb 2.0 najlepiej z tyłu pc.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tieru   
Otrzymana reputacja: 0
Tieru

Witam,
Tak jak w nazwie tematu... Najpierw opowiem jak to się stało.
Chciałem dziś jak każdy umożliwić lub przenieść aplikacje z pamięci wew. do zewnętrznej (karta sd).
Roota mam, więc pobrałem najpopularniejszą aplikację Link2SD... w niej po prostu według wskazówek naciskałem o co mnie prosiła... no i stało się tak, że troszkę się w lokalizacjach pomieszało.

MIUI chyba jest zbudowane tak, że pamięć wewnętrzną dzieli razem z kartą sd no i program tak zrobił, że...
(zdjęcie zrobione kamerką komputerową, bo na telefonie wyskakuje powiadomienie podczas robienia zrzutu "Nie udało zrobić się zrzutu. Nośnik może być w użyciu"

PRACA BEZ KARTY SD:

f7da2a80fc2445a7ab990504d79bffeb.jpg

PRACA Z KARTĄ SD:

ba19477b61f947a7831a6488ffa382ba.jpg

Kolejny błąd w Link2SD to niezależnie co za opcję wybiorę to wyskoczy:
Przedtem jeszcze wyskakiwało (/dev/block/ device not found)

d6d9bee3d7a94427aff4165adbd62558.jpg

be8192fc59724be29b8322c8ab48851c.jpg

Folder sdcard1 to 2GB system.
W folderze sdcard0 jest 8GB (moja karta sd)

Co do sklepu Play... główny powód to właśnie brak możliwości pobierania i aktualizowania aktualizacji...
Tylko nie do końca to nie działa - jednej aplikacji 400 kb nie uda się pobrać, bo wyskoczy:
Nie można zainstalować nowych aplikacji "zbyt mało miejsca na dysku"

a inną już jak pobiorę np. 4 MB App2SD to się pobierze i zainstaluje.
Aha, jeszcze jedno - aplikacja pobiera się calutka, nawet niech ma 40mb, dopiero podczas "instalowanie..." wyskakuje błąd z brakiem miejsca.

Mój telefon to Alcatel One Touch Pop C7, ROM mam instalowany ręcznie nie od producenta, do tej pory sprawował się dobrze, a nie chcę instalować wszystkiego na nowo. :( 
Prosiłbym o Waszą pomoc czy da się jakoś przywrócić poprzednie ustawienia dot. lokalizacji instalacji, plików itp.

@Edit - jeszcze podczas tworzenia tematu... nagle aktualizacje pobrały się bez błędu, a pobierane aplikacje również się instalują.

@Edit2 - w ustawieniach Device programu AParted mam ustawione na "/dev/block/mmcblk1"

Prosiłbym na razie nie zamykanie tematu, bo nie wiem czy po restarcie nie wróci znów problem, jak będzie dobrze to powiadomię, a może i ktoś będzie miał coś do powiedzenia.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez mobopx
Połączyłem wątki. Post nie jest pierwszym postem, dodaję spoiler.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
dzidexx

@@Tieru

Najwyraźniej nie chciało ci się doczytać instrukcji l2sd w sklepie i opisu ograniczeń kitkat'a w internecie.

Root i sdfix(sklep), następnie "link2sd plus" (działa do androida 5.1).

http://forum.android.com.pl/topic/58839-tutorial-link2sd-czyli-jak-zaoszczędzić-miejsce-w-pamięci-telefonu-przenosząc-aplikacje-na-sd/page-19

Str 19 #185; s. 20 #194; s. 27 #263.

Apps2sd (zamiennik)

https://play.google.com/store/apps/details?id=in.co.pricealert.apps2sd&hl=pl

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mobopx   
Otrzymana reputacja: 2466
mobopx

@@dzidexx przenosiłeś kiedyś Automapę na kartę SD? Folder z mapami przeniosłem bez problemów, ale ustawienia/ ulubione itp. zostały w pamięci zewnętrznej.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
dzidexx

@@mobopx

Same mapy można z urzędu pobrać na k.sd i później ew. przenieść na 2gą partycję. Aplikację(apk, dex, lib) można przenosić.

Folder /automapa, który powstaje na sdcard0 nie jest rozpoznawany przez l2sd jako składnik AM.

FolderMount możesz spróbować.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mobopx   
Otrzymana reputacja: 2466
mobopx

aż tak bardzo to mi nie zależy, tylko raz straciłem wszystko przez wipe, a nie miałem kopii. folder mount szkoda instalować dla takiej pierdoły, po co ma mi w zasobach siedzieć :P

generalnie z konieczności zainstalowałem l2sd bo mam 32 gb pamięci zewnętrznej a pokazuje mi 4 gb. będę musiał nad tym chwilę posiedzieć, bo chyba coś jest nie tak jak powinno...  

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
dzidexx

Link2sd+ na androidzie 6.+:

Jakiś czas temu pojawiła się wersja 4.0.13 - zoptymalizowana do 7.+.

Od androida 6.+ i adopted storage L2sd nie jest w stanie zamontować drugiej partycji karty sd - w wyniku tego spadła jego funkcjonalność.

Co zostało:

Konwertowanie systemowa-użytkownika,

Czyszczenie cache i zbędny dalvik-cache,

Grupowa deinstalacja, przenoszenie aplikacji(częściowe) na k.sd,

Przenoszenie plików z Android/data i /obb na k.sd do Link2sd/Bind - te ostatnie funkcjonalności są świetnym rozwiązaniem dla sprzętów z blokadą "adopted".

Huawei, Sg, Lg, Sony, Asus...

Pełną funkcjonalność w.w. otrzymamy z płatną wersją apki + root.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
JakubAmatorAndroidów   
Otrzymana reputacja: 10
JakubAmatorAndroidów

Czy komuś udało się rozwiązać problem przy komunikacie:

"Błąd ładowania partycji"

Skrypt ładowania partycji nie możę zostać utworzony

mount: Invalid argument

Bardzo jest mi to potrzebne by wiedzieć co blokuje i to naprawić!!!!!

Próbowałem różnych sposobów: Tworzenie 2 partycji po przez: MiniToll Partition Wizard (Jedna partycja była fat32 druga:ext2,ext3,ext4 oczywiście z każdej próbowałem osobno i za każdym razem wywalało ten sam kominukat) I na androidzie PartitionTooll.

Na karcie 2GB robiłem podział na fat32 i ext dajmy na to np ext2 ale też za każdym razem czy to 2 3 lub 4 po udzieleniu roota aplikacji link2sd klikałem w utwórz skrypt ładowania partycji i pojawiał się komunikat jak wyżej napisałem o błędzie.

Dodam też że w ustawieniach aplikacji w opcji: ( LOKALIZACJA INSTALOWANIA: wybierałem AUTO, PAMIĘĆ WEWN. I ZEWNĘ.Zero reakcji i nic się nowego nie stało.

Prosiłbym o odpowiedź i rozwiązanie tego błędu ponieważ wielu użytkowników miało z tym problem i nie doczekali się rozwiązania... a nie którzy nadal w tym siedzą i wszystko muszą ręcznie robić np przez explolatory wchodząc w foldery w których znajdują się właśnie te pliki:Apk,Dex,Lib,Dane(data-data)Cache,DataExt (/data/media/0/Android/data/)

Pozdrawiam

Ps. Sory że odkopuje post z kilku lat: z 2012r a mamy 2017r. Ost. odpowiedź do posta jest z dnia:

4 Listopad 2016 to chyba nie jest aż tak źle.Rok i 4 miechy i nadal nic... Trzeba by było to zmienić i coś ruszyć w wkońcu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzidexx   
dzidexx

Link2sd jest w stanie zamontować drugą partycję maks. na andku 5.1.

Od 6.0 już to nie działa.

@JakubAmatorAndroidów

Ps.

Karta 2gb? Nie wiem czy ma prawo działać 2ga partycja - ext# zajmuje sporo po sformatowaniu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hubertmb   
Otrzymana reputacja: 0
hubertmb

Skorzystałem z tego poradnika: https://androidbeztajemnic.com/2016/05/20/poradnik-9-link2sd-czyli-oszczedzamy-miejsce-w-pamieci-telefonu/
Kiedy tak jak w poradniku utworzyłem partycje z systemem plików EXT3 to był problem z ładowaniem partycji z karty SD. Wyskakiwał błąd: Skrypt ładowania partycji nie może być utworzony mount: i inne błędy. Nie dało się przenosić na kartę SD ani utworzyć skryptu ładowania partycji.

Usunąłem partycję i utworzyłem nową ale w systemie plików EXT2
Zamiast 3 to 2 i zadziałało

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.