Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

• 0
Kubson

Rozwiązywanie problemów ze sklepem Google Play

Pytanie

Napisano (edytowane)

Zauważyłem że ostatnio wiele osób ma problem ze sklepem play.

Znalazłem w necie wersje sklepu które się same nie aktualizują, jak na razie pomogło kilku użytkownikom.

Download

http://db.tt/3ZLz7jHz (nowsza wersja) (sklep play)

https://www.dropbox.com/s/abhfm9ti81neluv/Vending.3.4.7.noupdate.dpi240-signed.apk (starsza wersja 3.4.7) (android market)

Wymagania

Musisz mieć jakiś menadżer plików z dostępem do roota np. root exploer

Musisz mieć zrootowany telefon

Instrukcja instalacji

1. Wejdź do system/ app i zobacz czy tam jest aplikacja o nazwie phonesky.apk czy vending.apk

2. Zmień nazwę pobranego pliku na taki który jest w system/ app (phonesky.apk lub vending.apk)

3. Usuń plik phonesky lub vending z system/ app

4. Przenieś pobrany plik do system/ app

5. Ustaw jego zezwolenia (permission) żeby wyglądały tak

screenshot2012070509403.png

6. Restart urządznia

Żeby móc edytować pliki w systemowych folderach w np. root exploer musisz nacisnąć 'mount r/w', czyli pozwolenie na odczyt/ zapis

Edytowane przez Kubson

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Od siebie dodam tylko, że są to wersje aplikacji, które nie będą się aktualizować - jest to obejście problemu a nie rozwiązanie.

Jeżeli wyjdzie kolejna aktualizacja Google Play to trzeba będzie szukać instalki i instalować ją ręcznie lub znaleźć poprzednią wersję i dokonać podmiany (analogicznie do powyższego opisu).

Zrobiłem to u siebie bez mount system i działa.

Wpierw wywaliłem (aplikacją TitaniumBackup) Google Play z telefonu (całkowicie usunąłem), potem wrzuciłem nowszą wersję z linka powyżej do system/app, nadałem uprawnienia, restart telefonu i działa.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

A bez roota da się jakoś żeby naprawić? Bez wgrywania niczego.??

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

A wiec ja mam problem z tym wiekszy ( rozmawialem juz z Kusbsonem1999) bo usunalem plik .apk marketu i nie moge teraz poprzez TitaniumBackup odinstalowac takze jestem troche w kropce. Jak robie wszystko jak Kuba napisal wyswietla mi kumunikat ze (aplikacja nie zostala zainstalowana) i to wszystko, dalej nie dziala. . . Czy wgranie na nowo romu przywroci plik .apk marketu ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Tak

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Dziala. Musialem najpierw poprzez Titanium odinstalowac caly sklep i dopiero zadzialalo. Tak dla potomnych :). Dzieki za pomoc

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Uff...

Działa (bo wywalały się różne wersje po próbie podmiany pliku).

Zainstalowałem wersję 3.5.19 (ma się nie aktualizować podobno).

Ale, że nie było tak łatwo to opiszę algorytm.

1. odinstalowałem aktualizacje Sklepu w systemie (systemowym narzędziem) - aplikacja dalej się krzaczyła.
  2. Za pomocą AntTek App Managera odinstalowałem całkowicie Sklep (system nie dawał takiej opcji). Użyłem opcji "delete".
  3. Restart
  4. Spróbowałem zainstalować vending.apk lecz instalacja nie powiodła się.
  5. Usunąłem plik com.android.vending.apk (folder /data/app/)
  6. Usunąłem wszystkie pliki z folderu /data/data/com.android.vending/ oraz podfolderów oraz z /data/data/com.android.vending.updater/ oraz podfolderów (jeśli były - nie pamiętam)
  7. uruchomiłem plik vending.apk z folderu /system/app/ (był) i instalacja przebiegła normalnie

Po tych operacjach Sklep Play działa normlanie (na razie).

Aha. Nie wiem czy to ma znaczenie ale wcześniej jeszcze usunąłem z folderu /system/app/ plik Vending.odex?

Może go przywrócić (mam backup tego pliku)?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Napisano (edytowane)

Proszę kierować się do podanego niżej wątku w dziale ogólnym, bo problem ze sklepem nie dotyczy tylko użytkowników S+.

Wątek o problemach z Google Play w dziale ogólnym androida: http://forum.android.com.pl/f149/problemy-z-android-market-google-play-telefon-pc-67948/

Więcej info: http://forum.android.com.pl/f430/google-play-wszelkie-problemy-oraz-ich-rozwiae-zanie-189659/

Edytowane przez Qane

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.