• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
Profi75

Kopiowanie, przenoszenie plików i współpraca z innymi urządzeniami.

3 posty w tym temacie

Cześć wszystkim specjalistom!

Na wstępie zaznaczam, że jestem laikiem w kwestii tabletów i systemu android. Proszę więc o wyrozumiałość i cierpliwość.

Do rzeczy...

Kupiłem ten tablet zachęcony pozytywnymi komentarzami. Jest to mój pierwszy tablet, a potrzebuję go na dwumiesięczny wyjazd zagraniczny. Dlatego zależy mi na kilku funkcjach. Nie upgrade'owałem go do "kanapki", wgrałem tylko kilka programików, m.in. Dropbox.

Zależy mi na posiadaniu komputera, który będzie mi służył jako: łączność z netem oraz magazynem na zdjęcia. Chciałem bowiem podłączać do niego aparat i zrzucać zdjęcia, które potem wrzucałbym do Dropboxu i w ten sposób byłyby bezpieczne w razie kradzieży aparatu. Oprócz tego wiadomo, kilka filmów do samolotu na pendrivie, trochę muzyki itd. Mam też zamiar wrzucić skany kilku dokumentów m.in. paszportu.

Do dzisiaj wszystko wydawało mi się w porządku bo działa. Ale pojawił się problem kiedy zacząłem próbować coś skopiować i przenieść. Nie bardzo rozumiem jaka jest właściwie pamięć tego tableta. Czy dobrze rozumiem, że ma on ok. 400MB pamięci wewnętrznej + 8GB jakiejś innej (karty ??), a dodatkowo mogę włożyć jeszcze kartę zewnętrzną? Sorry za tak banalne pytanie ale widzę w ustawieniach: internal flash storage (co to jest?) oraz pamięć wewnętrzna. Dodatkowo mogę zainstalować kartę SD.

Największym jednak problemem jest to, że nie potrafię kopiować plików. W instrukcji jest podpunkt 7.7 pt My Pad. Niestety ja nie posiadam takowej ikony. Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego? Na ekranie startowym mam globus, galerię i w środku kwadracik. Klikając w niego przechodzę do zawartości ale nie ma tam ikony My Pad. Dlatego kolejny obrazek z instrukcji, który pokazuje komendy kopiuj, wklej itd nie istnieje na moim ekranie. Mam tylko File Manager, który otwiera mi foldery. Gdy chcę skopiować plik z folderu 100Andro, potrafię tylko zaznaczyć plik (ostatnia ikonka po prawej, pojawia się potem zielony ptaszek), kliknąć "copy" (u dołu ekranu) i wtedy pojawia się na czerwono "holding one file". Tylko za cholerę nie umiem go upuścić... W dodatku z widoku galerii nie potrafię usunąć żadnego .jpg. Nie da się? Podłączyłem też do tabletu mój aparat i widzę wszystkie zdjęcia na karcie z aparatu ale też nie mogę ich przenieść/skopiować na tablet. Jak to zrobić??? Potem, tak jak pisałem, przerzuciłbym je sobie do Dropboxa ale też nie umiem przenosić plików.

Domyślam się, że rozwiązanie tego problemu jest banalne i pewnie dla niektórych śmieszne ale aż specjalnie się tu zarejestrowałem aby móc to opisać. Cały dzień się dzisiaj męczę.

Bardzo proszę o jakieś rady.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam co prawda wgranego ISC 4.03 ale operacje na plikach będą podobne.

W naszym tablecie możemy mieć dostępne 3 "dyski" :

 • wbudowany - /mnt/sdcard
 • czytnik kard - /mnt/extsd
 • dołączony do portu usb /mnt/usbhost1

W programie File manager reprezentowane są przez trzy pierwsze ikony. Aby skopiować plik przytrzymujemy palec i wybieramy Copy File, mamy informację Holding..., przechodzimy do miejsca docelowego klikamy ostatnią ikonę w górnym pasku po prawej i na dole wyświetla się co możemy zrobić - wybieramy Paste. Plik zostanie wklejony w nowym miejscu. Wbudowany file manager ma dość ograniczone możliwości z Google play można doinstalować np Total commander , ES Explorer lub inny.

Można też podejść do tematu "z drugiej strony" - podłączamy tablet do komputera kabelkiem usb, w tablecie wyświetli się połączenie przez USB, klikamy Włącz nośnik USB - w komputerze pojawi się nowy nośnik (lub nośniki jeżeli włożona jest karta pamięci) i normalnie w komputerze operujemy na plikach. Po zakończeniu warto pamiętać o bezpiecznym odłączeniu nośnika.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Muchi.

Tak tez myślałem, że powinno być ale

przechodzimy do miejsca docelowego klikamy ostatnią ikonę w górnym pasku po prawej i na dole wyświetla się co możemy zrobić - wybieramy Paste.
to akurat u mnie nie działa. Tzn nie da się wybrać tej ikony, nie jest aktywna. Poradziłem sobie jednak ściągając jakiegoś menadżera plików i tam jest normalna opcja kopiuj/wklej i wszystko tak jak chciałem już działa.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.