Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

A Ty oddałeś już swój głos?

Zdjęcie
- - - - -

Sony Xperia P - debranding oryginalnym oprogramowaniem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dr.leniwiec

• 12 postów
  • Telefon:Sony Xperia T

Napisano 22 lipiec 2012 - 13:51

Ponieważ jest to mój pierwszy post zacznę od przywitania się ze wszystkimi. Od miesiąca jestem posiadaczem Xperii P z sieci T-mobile. Śledzę wątki o tym telefonie, pojawiają się wpisy dotyczące debrandingu razem z linkami do instrukcji, ale z powodu braku osobnego działu panuje pewne zamieszanie. Dlatego też postanowiłem założyć nowy temat z instrukcją jak wykonać debranding. W całości opieram się na tutorialu dla Xperii S zrobionym przez użytkownika cholek3 i jemu przypisuję autorstwo oraz wszelkie zasługi:

http://forum.android...mowanie-156755/

Do rzeczy - sprawa jest bardzo prosta, nie potrzeba roota ani odblokowanego bootloadera, jedyne trudności jakie miałem po drodze to sterowniki.

1. Instalacja sterowników dla Sony Xperia P.
Zainstalować PC Companion w najnowszej wersji (zaktualizować) oraz podpiąć telefon do komputera w celu upewnienia się, że są zainstalowane sterowniki USB i ADB.

2. OPCJONALNIE - Odszukanie numeru brandingu (customization number).
Numer brandingu (customization number) telefonu określa w jakim regionie lub który dostawca dostarczył nam telefon. Numer będzie potrzebny na przyszłość w razie powrotu do tego brandingu.

Aby to sprawdzić, otworzyć dialer i wpisać ciąg znaków: *#*#7378423#*#*
Pojawia się menu, należ wejść w Access Service Menu -> Software info -> Customization Version

3. Włączyć USB debugging w telefonie.
Menu –> Ustawienia –> Aplikacje –> Dla programistów –> zaznaczyć Debugowanie USB

Dodatkowo należy umożliwić instalowanie aplikacji pochodzących z nieznanego źródła:
Menu –> Ustawienia –> Aplikacje -> zaznaczyć Nieznane źródła

W tym momencie dobrze jest ponownie podłączyć telefon do komputera i upewnić się jeszcze raz czy wszystkie sterowniki zostały zainstalowane.

4. Instalacja programu Flashtool.
Flashtool - Xperia devices flashing

Flashtool zainstalować w domyślnej lokalizacji.

5. Pobieranie ROM'u dla Xperii P w formacie FTF.
Link prowadzi do strony XDA File Server, na którym znajduje się oficjalny ROM w wersji 6.0.B.1.564

XDA File Server - For all your ANDROID ROMS! /Files/Sony (Ericsson)/Sony Xperia P/STOCK ROMS/

6. Pobrany plik FTF umiescić w prawidłowym folderze:
C:\Flashtool\firmwares\

7. Podłączyć telefon do komputera

8. Uruchomić Flashtoola:
- uruchomić Flashtoola
- kliknąć na symbol błyskawicy
- zaznaczyć Flashmode i kliknąć OK
- zaznaczyć oprogramowanie skopiowane wcześniej do folderu C:\Flashtool\firmwares\ Zaznaczamy odpowiednie oprogramowanie w lewej kolumnie (LT22, 6.0.B.1.564). Jeśli odznaczy się “wipe userdata” przed flashowaniem (po prawej stronie w oknie) dane zostaną zachowane. Kliknąć OK

9. Postępować zgodnie z komunikatami pojawiającymi się na ekranie.
- wyłączyć telefon
- nacisnąć i przytrzymać przycisk ściszania, podłączyć ponownie telefon do komputera trzymając przycisk ściszania

10. Rozpocznie się proces flashowania.
Jeśli pojawi się komunikat o przerwaniu procesu z powodu braku sterowników, należy zainstalować sterowniki znajdujące się w katalogu C:\Flashtool\drivers\

Na tym etapie miałem problemy, ponieważ ciągle pojawiał się komunikat o braku sterowników. Na komputerze z Windowsem XP nie udało się, brakowało sterowników, instalacja z katalogu nie pomogła. Dopiero na Windows 7 poszło flashowanie.

11. Po udanym flashowaniu w oknie pojawi się komunikat “Flashing finished”:
- odłączyć kabel USB od komputera
- włączyć telefon
- czekać, aż telefon uruchomi się ponownie
- nie panikować

12. Telefon ma nowe oprogramowanie bez śmieci od operatora.

Nie biorę odpowiedzialności za wszelkie błędy, uszkodzone telefony i utratę gwarancji - każdy robi to na własną rękę.

Użytkownik pulun edytował ten post 19 sierpień 2012 - 12:49

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   vipek_pl

• 185 postów
  • Telefon:LG G3

• Tablet:Nexus 7

• Firmware:Najnowszy

Napisano 23 lipiec 2012 - 15:19

Dzięki za posta ! Rozumiem, że po wrzuceniu softu bez brandingu telefon powinien się sam zaktualizować do ICSa kiedy sony takowego wypuści ?

#3 OFFLINE   lukasz1

• 23 postów
  • Telefon:Sony Xperia P

Napisano 23 lipiec 2012 - 17:11

A ja mam zbrandowany przez Orange. To mój sie nie zaktualizuje do ics?

#4 OFFLINE   __mlody__

• 509 postów
  • Telefon:Quantum 400

Napisano 23 lipiec 2012 - 17:15

Zaktualizuje się, pół roku po wyjściu oficjalnego ICS :D Radze wyrzucic SUS'a, PCC i zaprzyjaźnić się z flashtool'em.

#5 OFFLINE   dr.leniwiec

Autor tematu
  • 12 postów

Napisano 23 lipiec 2012 - 21:21

Dzięki za posta ! Rozumiem, że po wrzuceniu softu bez brandingu telefon powinien się sam zaktualizować do ICSa kiedy sony takowego wypuści ?

Na to liczę ;)

#6 OFFLINE   vipek_pl

• 185 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 08:30

No to branding zdjęty :)
Natomiast jeśli ktoś ma win7 64bit to pamiętajcie, żeby odpalać flashtool'a 32bitowego. Na wersji 64bit za każdym razem wyskakiwały jakieś błędy, na 32bit poszło od strzała bez problemów.

#7 OFFLINE   Sono

• 91 postów
  • Telefon:Sony Xperia Z1

• Tablet:no thx

Napisano 24 lipiec 2012 - 08:47

Zaktualizuje się, pół roku po wyjściu oficjalnego ICS :D Radze wyrzucic SUS'a, PCC i zaprzyjaźnić się z flashtool'em.

Rozumiem że to żart i nie czeka się aż tak długo?? Jeśli rzeczywiście czeka się parę miesięcy to już się zabieram za debranding, jeśli 2-3 tygodnie to mogę poczekać w sumie.
Jak w ogóle wygląda teraz oficjalny termin wprowadzenia ICS na P? Jest jakaś stronka z newsami na bieżąco od sony?

#8 OFFLINE   dr.leniwiec

Autor tematu
  • 12 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 10:06

Aktualizacja do ICS dla Xperii P ma być w III kwartale tego roku, ale Sony nie podaje żadnych konkretnych dat. Załączam link do oficjalnego bloga:
Update on Ice Cream Sandwich rollout for Xperia™ smartphones — Sony Xperia Product Blog

A tutaj link do artykułu dlaczego trzeba czekać tak długo na aktualizację telefonu:
Kto odpowiada za brak aktualizacji twojego telefonu z Androidem?[COLOR="blue"]

#9 OFFLINE   vipek_pl

• 185 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 10:56

ICS powinien zawitac do nas w sierpniu. Przynajmniej takie info dostałem od ludzi związanych z naszym oddziałem sony.
LG G3 & Nexus 7

#10 OFFLINE   Irseq

• 97 postów
  • Telefon:Xperia P

• Firmware:custoMIUI

Napisano 24 lipiec 2012 - 22:20

Nieraz flashowalem wersją 64 bit i żadnych problemów :)

Sent from my Xperia™ P with SSpeed rom.
conservative + cfq FTW!