Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -
ROOT

Nexus 7 Root

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

#111 OFFLINE   xavieropl

• 20 postów
  • Telefon:LG L9

• Tablet:Asus Google Nexus 7 (Tilapia)

Napisano 02.02.2013 - 10:46

Mam pytanie. Zatrzymałem się na punkcie 11.
Po sflashowaniu recovery-clockwork-touch-6.0.1.9-grouper.img wchodzę normalnie do Custom Recovery z poziomu boota, system się restartuje (dźwięk odłączanego urządzenia USB) po chwili wchodzi do Recowery CWM i słychać dzwięk podłączanego urządzenia USB i po chwili dźwięk błędu) w Menadżerze Urządzeń jest "Nexus" i brak sterownika (choć zainstalowałem wszystkie)
chcąc wykonać polecenie: adb shell jest zwrotna informacja: "error: device not found"

Update

Wszystko się wyjaśniło (trzeba było wybrać ponownie sterownik ADB)

ale zauważyłem jedną rzecz, kolejność wgrania pliku SU do urządzenia.
wg poradnika jest to w punkcie 3 (za raz po nim następuje wymazanie pamięci) więc jest to trochę bez sensu, ja zrobiłem to po sflashowaniu recovery po restarcie

Użytkownik xavieropl edytował ten post 02.02.2013 - 10:57

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#112 OFFLINE   Czerwonyy

• 421 postów
  • Telefon:SGS4 I9505

• Tablet:Nexus 7

• Firmware:4.2.2 XXUBMGA / 4.4.2

Napisano 12.02.2013 - 18:32

Na horyzoncie 4.2.2 i takie pytanie związane z root'em. Używał ktos tej appki do zachowania root'a po update? : https://play.google....vb3RrZWVwZXIiXQ.. Dobrze to działa ?

#113 OFFLINE   remmyhi

• 910 postów
  • Telefon:Xperia S

• Firmware:Najlepsze

Napisano 12.02.2013 - 18:33

Jak masz CWM, to po updejcie cie zapyta czy chcesz zachowac root.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

#114 OFFLINE   Czerwonyy

• 421 postów
  • Telefon:SGS4 I9505

• Firmware:4.2.2 XXUBMGA / 4.4.2

Napisano 12.02.2013 - 18:51

Posiadam samego root'a bez CWM, więc odpada. Dlatego pytam właśnie o tą appke. Zreszta na razie i tak nie da rady sprawdzić bo nie wyszukuje żadnej aktualizacji.

#115 OFFLINE   remmyhi

• 910 postów

Napisano 12.02.2013 - 19:35

Aktualizacja już jest. Ota rootkeeper niby działa, choć przy poprzedniej aktualizacji u mnie nie zadziałała i skończyło się na przeflashowaniu całego systemu od początku.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

#116 OFFLINE   foxek

• 249 postów
  • Telefon:iPhone 5

Napisano 13.02.2013 - 20:19

Panowie przeszedłem na stock'a bo chciałem zobaczyć co tam nowego po aktualizacji do 4.2.2.
Paranoidandroid -> stock 4.2.1 -> 4.2.1 + paczka = 4.2.2
Zapominałem o roocie, znikt mi po aktualizacji i teraz nie umiem go zrobić. Wszystko zawsze robiłem przez Nexus Root Toolkit i zawsze było w porządku. Teraz NRT sypie błędem z adb, zresztą próbowałem przez cmd z tutoriala na forum i ten sam błąd. Poradzicie coś?

Spoiler:
Bez tytułu.png

#117 OFFLINE   robo007

• 45 postów
  • Telefon:Sony Z2

• Tablet:Sony Z3TC

• Sieć:T-Mobile

Napisano 13.02.2013 - 20:46

link do nowego ADB - powinno pomóc
[Toolkit] Wug's Nexus Root Toolkit v1.6.2 [Updated 12/29/12] - Page 251 - xda-developers

#118 OFFLINE   paul78

• 5 postów
  • Telefon:LG P880 4xHD

• Tablet:Nexus7

Napisano 16.02.2013 - 02:28

Witam! ponawiam prośbę kolegi kilka postów wcześniej odnośnie pojawienia się informacji boot failed i już nic się nie da zrobić?
czy jest szansa aby tablet jeszcze wstał? jeśli tak to bardzo proszę o odnośnik ponieważ już nie mam siły:(

---------- Post dołączono o 02:28 ---------- Poprzedni post napisano o 01:10 ----------

Problem rozwiązany! zrobiłem to po swojemu jeśli ktoś nie wie albo nigdzie nie jest opisane to chętnie słuzę pomocą i przy okazji zaaktualizowałem do 4.2.2 :D

#119 OFFLINE   remmyhi

• 910 postów

Napisano 16.02.2013 - 09:14

@up to nie pisz zeby sie z toba kontaktowac, tylko napisz co zrobiles by taba podniesc.

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

#120 OFFLINE   paul78

• 5 postów
  • Telefon:LG P880 4xHD

• Tablet:Nexus7

Napisano 16.02.2013 - 10:29

Chodzi o to aby nie dublować czegoś bo może gdzieś jest opisane jak to zrobić ale ja nie znalazłem:)
Ale do rzeczy .......bardzo mi pomógł program google nexus7 toolkit (najnowsza wersja) i przy failed boot wrzuciłem program na dysk C i stamtąd go odpaliłem i po kolei instalowałem sterowniki zaczynając od punktu 1 nawet jak wywalało błędy typu brak komunikacji z tabletem, w koncu doszedłem do punktu 9 instalacja stockowego systemu ..........dałem na starsza wersje 4.2 i enter powoli sciągało i instalowało o dziwo z powodzeniem :)
Kiedy już system wstał zaczeło automatycznie ściagać aktualizacje 4.2.2 przy odblokowanym bootloaderze :)
jeśli coś jest niezrozumiałe to pisać, a pomogę :)

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ROOT