Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

zapsu

Sony Xperia Sola - opinie, wady, zalety.

Polecane posty

zapsu   
Otrzymana reputacja: 3
zapsu

Witam.

Zauważyłem,ze nie ma tematu na forum o Xperia Sola, pomimo, że telefon wydaje sie byc ciekawym smartfonem w przystepnej cenie (obecnie na znanym portalu aukcyjnym mozna zakupic nowke za 900zl).

Glownym zalozeniem tematu jest wymiana informacji pomiedzy posiadaczami oraz pytania potencjalnych nabywcow. Ja naleze do grupy drugiej.

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam, Łukasz.

Notatka od Moderatora: pulun
wykrzyk.png Zanim cokolwiek napiszesz w tym temacie przeczytaj ten post!!!
Edytowane przez pulun

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
freeride1926   
Otrzymana reputacja: 0
freeride1926

witam. moja żona jest posiadaczką owego telefonu zakupiony w Plusie. telefon bardzo fajny, dobrze lezy w dłoni (nie za duzy nie za mały). procek daje rade, troche mało ramu ale nie jest źle. mielismy dylemat czy wziąc ten tel czy Galaxy ACE 2, ale za tym przemówiła troszke lepsza rozdzielczosc ekranu, szybszy procesor i czujnik natężenia światła którego brakuje w GA2. ogólnie polecam. teraz czekamy na aktualizację do ICS ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zapsu   
zapsu

Cieszę się, że wreszcie wypowiedział się posiadacz (a w zasadzie posiadaczka) Xperia Sola.

Chciałbym zapytać o kwestię, nt której bardzo mało mówi internet, mianowicie bateria. Czy możesz się podzielić informacją jak trzyma bateria w tym telefonie?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
koss   
koss
Cieszę się, że wreszcie wypowiedział się posiadacz (a w zasadzie posiadaczka) Xperia Sola.

Chciałbym zapytać o kwestię, nt której bardzo mało mówi internet, mianowicie bateria. Czy możesz się podzielić informacją jak trzyma bateria w tym telefonie?

tak jak piszą, doba. mi trzyma do 2 dni ale ja się dużo nie bawię.

ps. chciałem kupić arc, ale nie było nigdzie (jak mam kaprys to muszę mieć na już, więc allegro odpada) i ten mi się spodobał. nawet nie wiedziałem co kupuję ;) (panie, jakaś xperia, z plusa)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ZiutekY   
ZiutekY

W aplikacji Bateria HD na w pełni naładowanym telefonie pokazuje coś ponad 8 godzin Wi-Fi

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
stan_bf   
stan_bf

HEj (to moj pierwszy post wiec witam wszystkich serdecznie)!

Jesli chodzi o baterie,to telefon w kompletnym stanie czuwania czyli zupelnie nieruszany przez tydzien spokojnie trzyma baterie... ale! gdy wlaczylem mu Wi-Fi to trzyma okolo doby i ani troche dluzej. Ciezko mi narazie powiedziec jak sie zachowa w regularnym uzytkowaniu ale mysle ze bedzie to okolo 3 dni.

O zaletach nie bede pisal bo specyfikacje sa na wielu stronach. Z wad to narazie tylko 1 mankament - telefon jest mega-plastikowy (chodzi glownie o tylnia obudowe). Po smartfonie, jaki by nie byl, oczekuje sie raczej solidniejszej budowy. Aczkolwiek jest to telefon bardzo plaski wiec po zalozeniu back-case'a prezentuje sie calkiem niezle.

floating touch - oczywiscie jakas tam sciema (raczej na zasadzie ze dajemy wam telefon ze sredniej polki ale zeby sie czymkolwiek wyroznial to w celu marketingu wymyslimy cos tam cos tam)

pozdrawiam

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
radzio113   
radzio113

Dla mnie największą wadą tego fona jest niewyjmowalna (wymienialna) bateria na większą pojemność.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kuna   
Kuna

Właśnie zakupiłem ten telefonik, zobaczymy jak będzie się sprawował, urzekł mnie wyglądem ;D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
stefan177   
stefan177

Po długim namyśle odszedłem z Orange po 6 latach współpracy i w Plusie wziąłem Xperie Sola, mam nadzieję, że nie będę tego żałował :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sp4ubw   
Otrzymana reputacja: 19
sp4ubw

Nie ma czego żałować, bardzo fajny telefon. :)

Też sobie go wziąłem. Bateria jak w każdym innym smartfonie, trzyma do dwóch dni lub przy intensywnym używaniu niecałą dobę. Procesor nie za szybki ale też nei ma powodu do narzekań. Najnowszy batman z gamelotftu nie pojdzie ale już nova 3 idzie znośnie. Gry takie jak GTA 3 chodzą idealnie. Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze porządnego kernela z OC i zostaje stockowy 1GHz, przydałoby się z 30% szybciej - trzeba poczekać. Root bezproblemowy w kilka sekund, odblokowanie BLa też w kilka sekund kodem ze strony SE. Ilość custom ROMów, hmm, obecnie jeden :) Nie ma CMa, czy MIUI. Jeszcze brak stockowego ICSa - ma być.

Co tam jeszcze, wyświetlacz bardzo dobry jakościowo, Sony Bravia jest. Kolory i przejścia poprawnie wyświetla. Głośnik też poprawnie odgrywa dzwonki :) nie to co w HTC. NIestety zabrakło złącza HDMI, jest tylko micro USB i mini Jack do słuchawek. Obudowa plastikowa za to jest bardzo lekki, prawie nie czuć jego wagi.

Floating touch - działa tylko z aktywnymi tapetami i w przegladarce systemowej. Ma być rozszerzony w ICSie - zobaczymy.

Moduł NFC - działa poprawnie. Nie mam tagów aby sprawdzić do końca, testowałem na karcie paypass.

Ilość wolnego RAMU sięga tylko 200MB - wystarcza w większości aplikacji i gier. Natomiast wewnętrza karta SD to porażka, tylko 4GB, aby zainstalować większe aplikacje trzeba odinstalować posiadane. Tu ktoś nie pomyślał. Dla przypomnienia obecne gry zajmują prawie 2GB jedna, więc dwie, góra trzy gry i nie ma miejsca na karcie. Posiadanie dodatkowej micro SD 64GB nic nie daje w tym wypadku. Pamięć na aplikacje w telefonie to 1.5GB - wystarcza na bezstresowe instalowanie kilkuset aplikacji.

Ogólnie bardzo udany model i ciekawy design. Jak ktoś ma wątpliwości to nie ma co się zastanawiać, to jeden z najtanszych dwurdzeniowców na rynku.

Edytowane przez sp4ubw

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.