Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

darcioKR

Synchronizacja Outlook - Android - Google - inne (kontakty, kalendarz, SMS, piki i inne)

Polecane posty

darcioKR   
Otrzymana reputacja: 0
darcioKR

Witajcie, moje poszukiwania doskonałej aplikacji do synchronizacji kontaktów z Outlook do telefonu dobiegła końca. Znalazłem i polecam najlepsze narzędzie, zdecydowanie lepsze od API takich jak Kies czy HTC Sync.

MyPhoneExplorer synchronizuje :

- kontakty

- połączenia

- organizer

- kalendarz

- notatki

- alarmy

- SMS y

- pliki

- monitor telefonu

post-98719-14255709409585_thumb.jpg

API jest darmowa i ściągniecie ją z: FJ Software Development

Do pełnej funkcjonalności z Androidem potrzebujecie również darmowej API z marketu i jest tu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fjsoft.myphoneexplorer.client&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5manNvZnQubXlwaG9uZWV4cGxvcmVyLmNsaWVudCJd

Życzę wszystkim miłego korzystania i myślę, że rozwiązuje to wszystkie tematy i problemy z synchronizacją.

PS: testowałem na: HTC Desir, Samsung Galaxy S2 ICS 4.0.4, Outlook 2003 i 2010 (64-bit), Google mail gmail .

Jeśli komuś pomogłem , to miło było by otrzymać "Piwko".

post-98719-14255709409179_thumb.jpg

post-98719-14255709409396_thumb.jpg

Edytowane przez darcioKR

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
miszem   
miszem

Witam, odnośnie doskonałości wskazanej app'ki mam pytanie z natury 'zasadniczych', jak sadzę... Zainstalowałem, uruchomiłem lecz niestety synchronizacja w moim przypadku odbywa się 'jednokierunkowo' czyli z telefonu (SGM2 S6500D) do app'ki. Natomiast nie znajduję sposobu na 'skopiowanie' kalendarza MS Outlook 2007 do telefonu. Czy poza proponowanym 'obejściem' za pośrednictwe kalendarza Google jest możliwość bezpośredniego kopiowania MSO -> MPE -> phone ?

Dziękuję od razu za poradę - szukam już i szukam i znaleźć jakoś nie mogę :)...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lumpy   
Lumpy

Uruchamiasz MyPhoneExplorer i Outlooka. W MyPhoneExplorer Plik -> Opcje -> Synchronizacja. Przy kalendarzu wybierasz z listy Outlook, dalej klikasz w Zaawansowane i wybierasz kierunek synchronizacji. U mnie na Outlook 2010 x64 działa bez problemu, na 2007 tez powinno.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
miszem   
miszem

Dzięki za sprawne info. Lecz w moim przypadku to nie działa. Korzystam z wersji MPE Portable i we wskazanych ustawieniach ma dostępne do wyboru tylko dwie pozycje: 'Tylko MPE' lub 'Google' :(... niestety. Może to faktycznie kwestia wersji instalacji.

Natomiast w tzw. 'międzyczasie' opracowałem nieco inna metodę. Otóż, w MSO zapisuje kalendarz jako plik w formacie iCalendar (*.ics), a nsatępnie w MPE, w zakładce Organizator -> Kalendarz klikam na oknie 'Lista zadań' prawym klawiszem myszki i wybieram opcję Importuj. Następnie wykonuje synchronizację.

Co prawda troszeczkę dookoła jednak skutecznie.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lumpy   
Lumpy

To nie lepiej zainstalować klasyczną wersję MPE (nie portable)? Nie trzeba przy każdej synchronizacji importować kalendarza.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zaberr   
Zaberr

A czy można przenieść taką kopie "synchronizacji" tj. kontaktów i zdjęć kontaktów, smsów itd na inny telefon?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lumpy   
Lumpy

Jeśli ten telefon jest z Androidem to nie powinno być problemów.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PapaD   
Otrzymana reputacja: 2
PapaD

ja do synchronizacji kalendarza z programu Microsoft Outlook do telefonu z androidem używam program "Google Calendar Sync" w wersji 0.9.4.1 i co pół godziny automatycznie mi wysyła aktualny stan kalendarza do kalendarza na koncie google, z którym to synchronizuje się mój robot. Lekka i prosta aplikacja na pc-ta :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lumpy   
Lumpy

Niektórzy obawiają się "szpiegowania" przez Google i wolą tradycyjne metody synchronizacji. Poza tym Google Calendar Sync synchronizuje tylko kalendarz, a co z kontaktami i zadaniami?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mnietek2707   
Mnietek2707

Już myślałem, że będę mógł synchronizować kontakty pomiędzy windows contacts a telefonem. Ale niestety jest problem ze zdjęciami.

Jeżeli edytuje się zdjęcie w MyPhoneExplorer:

MyPhoneExplorer ma jakieś absurdalne ograniczenie i przerabia fotki na 200px x 200 px.

MyPhoneExplorer nie odświeża zdjęć w Windows Contacts nawet jeżeli się zaznaczy dwukierunkową synchronizację.

Jeżeli edytuje się zdjęcie w Windows Contacts (można wtedy wrzucić większe zdjęcie):

MyPhoneExplorer nie synchronizuje wtedy kontaktu.

Szkoda - chyba będę jednak musiał przećwiczyć opcję z wykorzystaniem konta google. A to byłaby dla mnie porażka...

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.