Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

Synchronizacja Outlook - Android - Google - inne (kontakty, kalendarz, SMS, piki i inne)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   darcioKR

• 63 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S II i9100

• Firmware:4.0.4 Miui

Napisano 15.08.2012 - 11:16

Witajcie, moje poszukiwania doskonałej aplikacji do synchronizacji kontaktów z Outlook do telefonu dobiegła końca. Znalazłem i polecam najlepsze narzędzie, zdecydowanie lepsze od API takich jak Kies czy HTC Sync.

MyPhoneExplorer synchronizuje :
- kontakty
- połączenia
- organizer
- kalendarz
- notatki
- alarmy
- SMS y
- pliki
- monitor telefonu

mpe-03.jpg

API jest darmowa i ściągniecie ją z: FJ Software Development

Do pełnej funkcjonalności z Androidem potrzebujecie również darmowej API z marketu i jest tu: https://play.google....mVyLmNsaWVudCJd

Życzę wszystkim miłego korzystania i myślę, że rozwiązuje to wszystkie tematy i problemy z synchronizacją.

PS: testowałem na: HTC Desir, Samsung Galaxy S2 ICS 4.0.4, Outlook 2003 i 2010 (64-bit), Google mail gmail .

Jeśli komuś pomogłem , to miło było by otrzymać "Piwko".

Załączone miniatury

• mpe-01.jpg
  • mpe-02.jpg

Użytkownik darcioKR edytował ten post 17.08.2012 - 08:14

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   miszem

• 2 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy Mini2 S6500D

• Kernel:2.6.38.6

Napisano 23.08.2012 - 10:35

Witam, odnośnie doskonałości wskazanej app'ki mam pytanie z natury 'zasadniczych', jak sadzę... Zainstalowałem, uruchomiłem lecz niestety synchronizacja w moim przypadku odbywa się 'jednokierunkowo' czyli z telefonu (SGM2 S6500D) do app'ki. Natomiast nie znajduję sposobu na 'skopiowanie' kalendarza MS Outlook 2007 do telefonu. Czy poza proponowanym 'obejściem' za pośrednictwe kalendarza Google jest możliwość bezpośredniego kopiowania MSO -> MPE -> phone ?
Dziękuję od razu za poradę - szukam już i szukam i znaleźć jakoś nie mogę :)...

#3 OFFLINE   Lumpy

• 47 postów

Napisano 23.08.2012 - 11:42

Uruchamiasz MyPhoneExplorer i Outlooka. W MyPhoneExplorer Plik -> Opcje -> Synchronizacja. Przy kalendarzu wybierasz z listy Outlook, dalej klikasz w Zaawansowane i wybierasz kierunek synchronizacji. U mnie na Outlook 2010 x64 działa bez problemu, na 2007 tez powinno.

#4 OFFLINE   miszem

• 2 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy Mini2 S6500D

• Kernel:2.6.38.6

Napisano 23.08.2012 - 14:17

Dzięki za sprawne info. Lecz w moim przypadku to nie działa. Korzystam z wersji MPE Portable i we wskazanych ustawieniach ma dostępne do wyboru tylko dwie pozycje: 'Tylko MPE' lub 'Google' :(... niestety. Może to faktycznie kwestia wersji instalacji.
Natomiast w tzw. 'międzyczasie' opracowałem nieco inna metodę. Otóż, w MSO zapisuje kalendarz jako plik w formacie iCalendar (*.ics), a nsatępnie w MPE, w zakładce Organizator -> Kalendarz klikam na oknie 'Lista zadań' prawym klawiszem myszki i wybieram opcję Importuj. Następnie wykonuje synchronizację.
Co prawda troszeczkę dookoła jednak skutecznie.

#5 OFFLINE   Lumpy

• 47 postów

Napisano 23.08.2012 - 17:01

To nie lepiej zainstalować klasyczną wersję MPE (nie portable)? Nie trzeba przy każdej synchronizacji importować kalendarza.

#6 OFFLINE   Zaberr

• 30 postów
  • Telefon:LG P500

Napisano 26.08.2012 - 19:22

A czy można przenieść taką kopie "synchronizacji" tj. kontaktów i zdjęć kontaktów, smsów itd na inny telefon?

#7 OFFLINE   Lumpy

• 47 postów

Napisano 27.08.2012 - 18:28

Jeśli ten telefon jest z Androidem to nie powinno być problemów.

#8 OFFLINE   PapaD

• 219 postów
  • Telefon:SAMSUNG GALAXY S4

Napisano 28.08.2012 - 14:03

ja do synchronizacji kalendarza z programu Microsoft Outlook do telefonu z androidem używam program "Google Calendar Sync" w wersji 0.9.4.1 i co pół godziny automatycznie mi wysyła aktualny stan kalendarza do kalendarza na koncie google, z którym to synchronizuje się mój robot. Lekka i prosta aplikacja na pc-ta :)

#9 OFFLINE   Lumpy

• 47 postów

Napisano 28.08.2012 - 14:21

Niektórzy obawiają się "szpiegowania" przez Google i wolą tradycyjne metody synchronizacji. Poza tym Google Calendar Sync synchronizuje tylko kalendarz, a co z kontaktami i zadaniami?

#10 OFFLINE   Mnietek2707

• 4 postów
  • Telefon:Xperia P

Napisano 31.08.2012 - 22:57

Już myślałem, że będę mógł synchronizować kontakty pomiędzy windows contacts a telefonem. Ale niestety jest problem ze zdjęciami.

Jeżeli edytuje się zdjęcie w MyPhoneExplorer:
MyPhoneExplorer ma jakieś absurdalne ograniczenie i przerabia fotki na 200px x 200 px.
MyPhoneExplorer nie odświeża zdjęć w Windows Contacts nawet jeżeli się zaznaczy dwukierunkową synchronizację.

Jeżeli edytuje się zdjęcie w Windows Contacts (można wtedy wrzucić większe zdjęcie):
MyPhoneExplorer nie synchronizuje wtedy kontaktu.

Szkoda - chyba będę jednak musiał przećwiczyć opcję z wykorzystaniem konta google. A to byłaby dla mnie porażka...