Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

A Ty oddałeś już swój głos?

Zdjęcie
- - - - -

Telefon wpadł do wody i po kilku godzinach chciałam go włączyć-będzie działal?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pani Prezes

• 1 postów
  • Telefon:Sony Ericsson WT19i

Napisano 16 wrzesień 2012 - 17:30

Witam,
Rano telefon wpadł mi do wiadra z wodą, dwa razy pod rząd. :( Szybko go wyjęłam, ale padł. Od razu wyjęłam baterię, dopiero potem kartę SIM, osuszyłam go z zewnątrz. Po kilku godzinach włożyłam baterie i chciałam go włączyć. Kilka razy. Z informacji, jakie uzyskałam z przejrzenia forum wywnioskowałam, że w ten sposób zabiłam mój telefon do końca. :( Mam nadzieję, że tak nie jest, ten telefon nawet jeszcze nie jest spłacony.
Na wyświetlaczu nie ma kropli wody, piany ani nic, z telefonu nie kapie, nie widać w ogóle, że wpadł do wody. Zamierzam go oddać do serwisu, bo sama nie wiem, co mogę zrobić. Mam tylko pytanie: czy ktoś miał podobną sytuację, że włączał zalany telefon i dało się go potem uratować???

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   strashak

• 258 postów
  • Tablet:Nexus 7

Napisano 16 wrzesień 2012 - 17:34

Gwarancji Ci nie uznaja bo serwisant pozna ze tel mial kontakt z woda. Rozloz tel na tyle czesci na ile zdolasz i daj mu schnac chociaz z dobe.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

#3 OFFLINE   Pstryk

• 809 postów
  • Telefon:Huawei Ascend Y530

• Firmware:Stock

Napisano 16 wrzesień 2012 - 18:51

Nie wiem jak jest właśnie z tym zalaniem wodą, swojego Acera (co prawda notebook) zalałem wodą przez przypadek, a jak wysłałem go na gwarancji, to go naprawili. Kiedyś słyszałem, że ludzie w serwisach wolą naprawiać niektóre zalane urządzenia, żeby nie męczyć się z papierkową robotą typu "dlaczego nie mogą naprawić".

Jednak jeśli chodzi o telefon, to mogą nie uznać gwarancji, gdyż jeśli uszkodziło się zbyt dużo elementów telefonu, będzie to oczywiste, że nie zrobiło się to samo, tylko ktoś musiał w tym "pomóc", tym bardziej, że naprawa raczej nie wchodzi wtedy w grę, a wymiana całego telefonu.

Tylko, że notebooka zalałem czystą, przegotowaną wodą do picia. Nie wiem jak to jest w twoim przypadku.

Szanuję innych - używam polskich znaków.

Mój blog - Złote Przypadki Pstryka

#4 OFFLINE   Kunnorinno

• 171 postów
  • Telefon:WT19i

• Firmware:2.3.4 0.62

• Kernel:2.6.32.9-perf SEMCUser@SEMCHost#1

Napisano 16 wrzesień 2012 - 19:18

Jak telefon moze wpaść do wiadra i to 2 razy pod rząd? Ale nwm zobacz film na youtubie jak otworzyć livea. Każda część wsadź do mioski z rysem i niech się suszy przeź 2 dni. Ją tak ipoda uratowalem

Wykalkowane z WT19i za pomocą ziemniaka
Dołączona grafikaCoconut | Waterproof | Lodowa Kanapka |

#5 OFFLINE   davlasq

• 518 postów
  • Telefon:Motorola Moto G

• Tablet:Samsung Galaxy Tab 10.1" 2 3G

• Sieć:Play

• Firmware:Stock 5.0.2 / CM11

Napisano 17 wrzesień 2012 - 14:35

Rozłóż go na części i daj mu schnąć jak najdłużej. Jeśli woda weszła głęboko, to może nawet parę tygodni schnąć.

#6 OFFLINE   DaveR1

• 2210 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S4 (i9505)

• Tablet:Brak

• Sieć:Virgin Mobile

• Firmware:CM12.1 (Lollipop 5.1)

• Kernel:CM12.1

Napisano 17 wrzesień 2012 - 15:26

Najlepiej wsadz go w ryż. Powinien wyciągnąć wilgoć.

Nieregulaminowa grafika w sygnaturze - Usunięta przez moderatora Kornel.

Mój Twitter: @warheadr1