• 0
Iskar

Problem z WiFi - łączność ograniczona - LIVEBOX

Pytanie

Witam, mam liveboxa i nie mogę się połączyć z WiFi w telefonie, piszę uzyskiwanie adresu IP > podłączona (łączność ograniczona), próbowałem coś znaleźć w google na ten temat, ale nic konkretnego nie ma. WiFi chodzi na laptopach w domu, problem jest tylko z komórką. Próbowałem już dodawać do adres do MAC , ale bez zmian. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać, bo mi skończyły się już pomysły...

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Jeśli konfiguracja Liveboxa nie została zmieniona spróbuj połączyć się przez WPS. U mnie bez problemu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Nic nie dało, dalej to samo nie wiem w czym tkwi błąd bo skoro WiFi działa na laptopach to powinien też działać na komórce..

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Wejdź w liveboxa i przyjrzyj się ustawieniom. Może ktoś je pozmieniał, np. włączył autoryzację po mac-ach, wyłączył WPS itp. W ostateczności reset ustawień liveboxa i podłączenie ponowne urządzeń.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Pokombinowałem trochę i zmieniłem zabezpieczenie z WEP na WPA wpisałem hasło które wcześniej ustaliłem i zadziałało. Słyszałem jednak, że takie zabezpieczanie jest łatwo złamać (tzn WPA), nie znam się na tym więc się pytam.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Powinieneś ustawić WPA2PSK/AES plus porządne hasło a będzie bezpiecznie. Łatwo jest złamać WEP, tzn. względnie łatwo. Zatem bądź spokojny :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Ja miałem podobne problemy przy livebox 2.0, ale pomogła właśnie zmiana zabezpieczeń z WPA na WEP. Mam mocne hasło i mam nadzieję, że żaden sąsiad nie będzie się próbował na siłę dobijać do mojego neta i łamać hasła :D Nie mieszkam w bloku, więc nie czuję się zagrożony :P

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

W sumie to nie wiem czy to ważne, ale ja mam w domu router dostarczony przez operatora (Cisco jakiś) i mam podobne problemy. Albo podłączony do wifi ale net nie działa, albo się podłączy na moment i za chwilę rozłącza. Z ciekawości wziąłem pieska na spacer i po osiedlu pochodziłem poszukać niezabezpieczonych sieci WiFi (znalazłem nawet kilka :P ), i ku mojemu zdumieniu po podłączeniu do innych routerów niefirmowanych przez kablówkę (zgadłem po nazwie sieci NetGear ;) ) połączenie z WiFi było super stabilne i działało nawet mimo słabego sygnału (1 - 2 kreski).

Wniosek jest taki że może jakiś soft wgrywany do routerów firmowanych przez ISP (Neostrada, u mnie Toya) się gryzie z SXU. :/ Jak dorwę jakiś router TP-Link albo inny to zdam sprawozdanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Często operatorzy blokują możliwość podłączenia więcej niż np 2 urządzeń. Nie da się tego ominąć bo rejestrowane są adresy MAC. Nawet jeśli w obecnej chwili podłączone jest jedno urządzenie, adresy są zapisywane na stale i można podłączyć tylko te urządzenia. Miałem tak w necie od kablówki i na Vectrze. Rozwiązaniem może być podłączenie innego routera z podmienionym adresem na adres zarejestrowany u operatora.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Ciekawostka. Zmieniłem szyfrowanie na routerze z TKIP na AES i na razie WiFi działa w telefonie ok (obym nie zapeszył). Ktoś tu coś rozumie? :facepalm1:

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

A to już tajemnica wbudowanej w telefon karty sieciowej i oprogramowania oczywiście.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.