Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

macmax88

Manta Mid08 - jak rozebrać tablet - uszkodzony dotyk

Polecane posty

macmax88   
Otrzymana reputacja: 0
macmax88

Witam, jakiś czas temu wygrałem tą zabaweczke w pewnym konkursie. Wszyskto spoko ale nie minął jeszcze miesiąc, a dziś po wybudzeniu urządzenia przestało ono regować. Restart nic nie pomógł. Po podłączeniu myszki, tablet śmiga bezproblemowo, wszysktie funkcjue hulają - czyli padł dotyk, cholera wie czy rozwarstwił się czy co, trzeba otworzyć tablet. Może jakiś kondzio niewyrobił. Niestety nie posiadam dowodu zakupu - organizator konkursu nie pomyślał, że takie zabawki mogą się szybko psuć i nie umieścił w pudełku podbitej gwary (jest ale pusta) ani paragonu - toteż nie mogę tabletu reklamować:zdegustowany:

Czy ktoś może wie gdzie znajdują się zatrzaski, bądź wie w jaki sposób można się dobrać do środka? Czy jest sens się bawić, czy lepiej wystawić na allegro od złotówy jako uszkodzony?

---------- Post dołączono o 16:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Bump! Odważyłem się sam dokonać naprawy i udało się. Zrobiłem szybkie fotostory dla kogoś kto mógłby mieć podobny problem.

Będziemy potrzebować sprawnych palców oraz np. karty płatniczej.

33k66g5.jpg

Najłatwiej otwieranie zacząć od jednego z rogów przy guziku home. Stosunkowo łatwo można je odgiąć i podważyć kartą - trzask! - i puszcza pierwszy zatrzask.

b3lgde.jpg

Dalej 'jedziemy' z kartą do okoła, delikatnie, z wyczuciem, obudowa powinna lekko odchodzić.

23qz3b4.jpg

Widok na spód tabletu - interesuje nas lewy dolny róg, przy slocie kard sd.

29mr2uw.jpg

Oto powód całego samieszania, odłączone styki na tasiemce łączącej dotyk z resztą dziadostwa:p, dociskamy je i gotowe!

t5q4a8.jpg

Jeszcze widok na zatrzaski. Naprawa zajmuje 3 minuty, nic się nie urwało;)

348q1bm.jpg

Edytowane przez macmax88

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Hunter3000   
Otrzymana reputacja: 26
Hunter3000

Widać że jakby się uparł to by większą baterię zamontował

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sapphiron   
sapphiron

no to raczej nie byłby problem :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzieko   
dzieko

Pisze abyś wiedział, że komuś się przydał opis rozbierania. Bardzo mi pomogłeś.;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
slides   
slides

macmax88

Jesteś wielki !!! Dzięki Tobie nie czekam kilku lub kilkunastu dni w niepewności czy gwarancja obejmie czy nie :) Pewnego dnia po włączeniu ekran świecił na szaro , okazało się że jeden z zatrzasków na slocie taśmy nie był "dopchnięty"

Dzięki raz jeszcze za instrukcję co prawda mam Mid08S ale zatrzaski są tak samo i sposób Twój pasuje idealnie

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.