Nowy konkurs! Mamy do rozdania cztery (4) flagowe smartfony!

>>> KLIKNIJ TUTAJ <<<

• 0
wjtk4444

Root, s-off - czy warto i czy będę miał dostepną aktualizację do JB z poziomu telefonu

Pytanie

To mój pierwszy temat. Jeżeli piszę w złym dziale - proszę o przeniesienie, jeżeli nazwa tematu jest zła - proszę o zmienienie, jeżeli temat już był - szukałem, nie znalazłem - proszę o link.

No, ale koniec tych próśb.

Mam mojego X-a od miesiąca, rom w wersji 4.04 chyba nie brandowany (tj. telefon z salonu plusa)

Jako, że Titanium backup, gameCIH... ...i tysiące innych aplikacji wymagają roota chciałem takowego zrobić - jednak metodą one click root z s-on się nie udało.

Rozważam więc odblokowanie bootloadera i zrobienie roota po normalnemu (tutaj problemu nie będzie, rootowałem już inne htc)

I teraz mam wątpliwości - czy po odblokowaniu bootloadera i zrobieniu roota dalej dostanę aktualizację do JB z poziomu telefonu ?

Od razu kolejne pytanie - ponoć da się wyłączyć na stałe przyciski pod ekranem (ich podświetlenie daje po oczach w nocy, a przecież wiem gdzie który gdzie jest więc nie wiem po co to komu...) a więc - jak to zrobić ?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Z poziomu telefonu chyba tak, jeśli wgrasz z powrotem oryginalny ROM i przywrócisz stockowe recovery. Przyciski da się wyłączyć (mnie też cholernie irytują) w narzędziach niektórych romów, np w ARHD czy viper. Ta aplikacja : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haxor&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYXhvciJd pozwala "ściemnić" kolory na ekranie, jeśli najniższe podświetlenie jest zbyt jasne. Ma też opcję wyłączenia podświetlenia soft keyów, więc możesz zostawić kolory na 100% a wyłączyć jedynie podświetlenie klawiszy. Robiłem tak w SGS2, nie wiem czy działa w HOX.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Niestety screen filter nie wyłącza podświetlenia, właśnie sprawdziłem

Odnośnie stockowego romu... w sumie potrzebuje tylko roota, romu ani recovery bym nie zmieniał, chce mieć uprawnienia SU, aktualizacje na bieżąco, i wyłączyć te przyciski

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
wykrzyk.png Temat był już wielokrotnie omawiany.
Zanim zadasz pytanie użyj wyszukiwarki i zapoznaj się z tym, co już zostało napisane.
Zgodnie z regulaminem temat zostanie przeniesiony do kosza.
[/faq]

Oficjalne aktualizacje wymagają oficjalnych softów, bez żadnych nieoficjalnych modyfikacji.
Nie wyłączysz na stałę podświetlenia bez roota.
Na forum panuje zasada 1 temat = 1 problem / 1 pytanie.
I odpowiadając na pytanie z tematu wątku - a czy warto kupować samochód sportowy, czy pickupa? No właśnie, każdy ma inne potrzeby, odpowiedz sobie na to pytanie sam, po lekturze wątków wskazujących na to, z czym się wiąże takie odblokowanie i dalsze grzebanie w słuchawce.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.