• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
 • 0
wjtk4444

Root, s-off - czy warto i czy będę miał dostepną aktualizację do JB z poziomu telefonu

Pytanie

To mój pierwszy temat. Jeżeli piszę w złym dziale - proszę o przeniesienie, jeżeli nazwa tematu jest zła - proszę o zmienienie, jeżeli temat już był - szukałem, nie znalazłem - proszę o link.

No, ale koniec tych próśb.

Mam mojego X-a od miesiąca, rom w wersji 4.04 chyba nie brandowany (tj. telefon z salonu plusa)

Jako, że Titanium backup, gameCIH... ...i tysiące innych aplikacji wymagają roota chciałem takowego zrobić - jednak metodą one click root z s-on się nie udało.

Rozważam więc odblokowanie bootloadera i zrobienie roota po normalnemu (tutaj problemu nie będzie, rootowałem już inne htc)

I teraz mam wątpliwości - czy po odblokowaniu bootloadera i zrobieniu roota dalej dostanę aktualizację do JB z poziomu telefonu ?

Od razu kolejne pytanie - ponoć da się wyłączyć na stałe przyciski pod ekranem (ich podświetlenie daje po oczach w nocy, a przecież wiem gdzie który gdzie jest więc nie wiem po co to komu...) a więc - jak to zrobić ?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

 • 0

Z poziomu telefonu chyba tak, jeśli wgrasz z powrotem oryginalny ROM i przywrócisz stockowe recovery. Przyciski da się wyłączyć (mnie też cholernie irytują) w narzędziach niektórych romów, np w ARHD czy viper. Ta aplikacja : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.haxor&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5oYXhvciJd pozwala "ściemnić" kolory na ekranie, jeśli najniższe podświetlenie jest zbyt jasne. Ma też opcję wyłączenia podświetlenia soft keyów, więc możesz zostawić kolory na 100% a wyłączyć jedynie podświetlenie klawiszy. Robiłem tak w SGS2, nie wiem czy działa w HOX.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 • 0

Niestety screen filter nie wyłącza podświetlenia, właśnie sprawdziłem

Odnośnie stockowego romu... w sumie potrzebuje tylko roota, romu ani recovery bym nie zmieniał, chce mieć uprawnienia SU, aktualizacje na bieżąco, i wyłączyć te przyciski

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
 • 0
wykrzyk.png Temat był już wielokrotnie omawiany.
Zanim zadasz pytanie użyj wyszukiwarki i zapoznaj się z tym, co już zostało napisane.
Zgodnie z regulaminem temat zostanie przeniesiony do kosza.
[/faq]

Oficjalne aktualizacje wymagają oficjalnych softów, bez żadnych nieoficjalnych modyfikacji.
Nie wyłączysz na stałę podświetlenia bez roota.
Na forum panuje zasada 1 temat = 1 problem / 1 pytanie.
I odpowiadając na pytanie z tematu wątku - a czy warto kupować samochód sportowy, czy pickupa? No właśnie, każdy ma inne potrzeby, odpowiedz sobie na to pytanie sam, po lekturze wątków wskazujących na to, z czym się wiąże takie odblokowanie i dalsze grzebanie w słuchawce.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.