Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

lukadam

Uszkodzona bateria czy cały telefon?

Polecane posty

lukadam   
Otrzymana reputacja: 0
lukadam

Witam,

bardzo proszę o informację czy ktoś nie spotkał się z sytuacją jak moja i jak się ona zakończyła.

Otóż telefon ma niecały rok i zaczął wariować. Ładuję do pełna, odłączam z prądu, robię coś na nim i po jakiś 20-30 minutach, gdy bateria ma 70-80%, zaczyna wariować ekran (rozjaśnia się rzędami pikseli, miga etc.) i telefon się wyłącza. Po włączeniu resetuje się zwykle data w systemie, a bateria pokazuje 1-3%. Historia się powtarza, ale już po kilkunastu sekundach. Po kolejnym włączeniu baterii jest więcej (np. 40%), ale znów się wyłącza po kilkunastu sekundach po efektach wizualnych. Nagrałem filmik jak wygląda sytuacja: https://www.dropbox.com/s/x2eifovixp5whhx/20121017_160934_2.avi

System to ICS 4.0.4, oryginalny, bez brandowania, żadnych przeróbek i innych wydarzeń, które mogłyby wpływać na uszkodzenie telefonu.

Wydaje się, że bateria skończyła swój żywot, ale może płyta główna jest uszkodzona albo jakaś inna historia?

Nie chciałbym oddawać telefonu do serwisu jeśli nie ma takiej konieczności, a z drugiej strony szkoda mi pieniędzy na baterię, jeśli nowa nie jest mi potrzebna.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
hymeneal   
hymeneal

Pierwsza rzecz którą bym zrobił:

Wgrać 3 plikowy GB i zobaczyć co się stanie :]

Oczywiście o ile w trybie download telefon nie wariuje na tyle by się wyłączyć czy coś.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gregs   
Otrzymana reputacja: 479
Gregs

A jak się zachowuje telefon podczas pracy na nim przy podłączonej ładowarce, lub przy połączeniu USB z komputerem? Czy też "wariuje"? Z tego co piszesz telefon nie był rootowany i nie były wgrywane inne softy, poza oficjalnymi.

Edit:

Z filmu wynika jakby bateria padła, ale wtedy podłączony do ładowarki powinien pracować normalnie. W każdym punkcie serwisowym są w stanie nieodpłatnie przetestować baterię (lub sprawdzić telefon na innej baterii) i zdiagnozować uszkodzenie.

Edytowane przez Gregs

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lukadam   
lukadam

Przy podłączeniu do prądu i tuż po naładowaniu telefonu jest ok, nie ma żadnych objawów awarii. Problem pojawia się tylko na baterii, jak już trochę bateria zostanie rozładowana.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gregs   
Gregs

To niestety, ale objaw wskazuje na padniętą baterię. Przy okazji nie polecam zamienników, bo problemy po 3-6 miesiącach prawie pewne. U mnie jak wyczerpię baterię do zera obraz podobnie gaśnie (najpierw delikatne miganie, paski i wyłącza się).

Najlepiej podejść do serwisu, szczególnie jeżeli jest na gwarancji i bez problemu sprawdzą baterię.

Na 90% padła bateria.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zippi   
Otrzymana reputacja: 2
zippi

Nie próbuj nawet wygrywać softu przez ODINa bo możesz mieć całkiem drogą cegle :-)

Wysyłane z mojego Evo 3D GSM za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lukadam   
lukadam

Baterię sprawdzą wg Was od ręki? A tak czy inaczej bateria Andida 2600mAh daje radę?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gregs   
Gregs

Powinni sprawdzić. Możesz zainstalować sobie apkę z marketu Battery Monitor Widget. Na wykresie pokazuje parametry baterii (pobór, napięcie, ile procent zostało, temperatura). Może coś ci pokaże jak bateria się sprawuje. Kupiłem kiedyś Andidę (niby powiększona moc miała być) sprawowała się gorzej od oryginalnej, która miała 6 miesięcy. Andida ostatecznie, ale polecam oryginalną. Poza tym jakby coś się działo z telefonem (na gwarancji) mogą się czepiać, że to wina baterii.

EDIT:

Tu masz stronę CCS i możesz znaleźć najbliższy autoryzowany punkt serwisowy: http://www.ccsonline.pl/

Edytowane przez Gregs

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
slawrumia   
Otrzymana reputacja: 48
slawrumia

U mnie padła bateria , oddałem miesiąc temu do serwisu do dziś na stronie w realizacji.

Chcieli żebym oddał telefon razem z baterią. Powiedziałem że nie oddam bo telefon będą trzymali miesiącami a działa na innej.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gregs   
Gregs

Podaj jaki serwis. Możesz do nich zadzwonić. Pewnie zapomnieli o Tobie. Mój telefon trzymali 2 tygodnie. Jak im przypomniałem, że następnego dnia będzie 14 dni, to telefon był gotowy tego samego dnia (wymiana płyty). Po 14 dniach można żądać wymiany sprzętu, ale w stosunku co do baterii, to i tak jest z urzędu (nikt tego nie naprawia).

EDIT:

Chyba gwarancja na baterię jest 6 miesięcy, ale nie jestem tego pewien.

Edytowane przez Gregs

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.