Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

A Ty oddałeś już swój głos?

Zdjęcie
- - - - -

Przenośna ładowarka/akumulator

gps portable przenośna ładowarka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sosnaone

• 77 postów
  • Telefon:Nexus 5

Napisano 17 wrzesień 2010 - 10:07

Siemka,
Chciałbym Wam zaproponować alternatywę na słabą baterię w Waszych telefonach.Przenośna ładowarka może być ciekawą alternatywą do pieszych wycieczek w góry. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł w końcu wykorzystać swój telefon jako nawigację GPS. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.
Dla użytkowników forum 5% rabatu przy zakupie ładowarki. Polecam.

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   maludroid

• 1626 postów
  • Telefon:LG L9 (p760)

• Tablet:Dell Venue 7

Napisano 17 wrzesień 2010 - 10:26

Niniejszym warto wspomnieć o tańszym rozwiązaniu dla majsterkowiczów (wymagana umiejętność to lutowanie - nic więcej):
Nawigacja GPS :: Zobacz temat - Battery pack na USB :D

#3 OFFLINE   sosnaone

Autor tematu
  • 77 postów

Napisano 17 wrzesień 2010 - 10:32

Zgadza się. Natomiast to jest profesjonalny produkt, na który jest udzielana dwuletnia gwarancja, komplet wszelkiego rodzaju przejściówek i pomoc techniczna. Pojemność akusa, to aż 5000mAh! Moim zdaniem Veho rządzi.

#4 OFFLINE   Jantar wz2005

• 81 postów
  • Telefon:G1, Desire Z, 3GS 32GB

Napisano 19 wrzesień 2010 - 12:14

Maludroid każdy potrafi podpiąć źródło zasilania, przy zasilaniu urządzeń USB przydał by się stabilizator napięcia na 5V.
Sosnaone co to jest 5Ah jeżeli nie podają żadnych parametrów wydajnościowych...

#5 OFFLINE   maludroid

• 1626 postów
  • Telefon:LG L9 (p760)

• Tablet:Dell Venue 7

Napisano 19 wrzesień 2010 - 21:06

Sosnaone co to jest 5Ah jeżeli nie podają żadnych parametrów wydajnościowych...

NO właśnie - też mnie ciekawi czy ładowanie podczas używania telefonu nie spowoduje, że prąd wydawany z akumulatora będzie niższy niż pobierany. Jaka jest wydajność prądowa tego 'cacka'?

#6 OFFLINE   Jantar wz2005

• 81 postów

Napisano 19 wrzesień 2010 - 21:52

Jeżeli będziemy tylko ładować i nic więcej to prąd ładowania nie powinien przekroczyć 1A, problemem staje się to jak zaczniemy korzystać z GPS-u i neta. Moja G1 potrafiła nawet do 3A ciągnąć z zasilacza...

Patrząc na wymiary tych 5Ah to wydajność nie będzie powalająca. Pewnie wystarczająca ale ja wolę mieć zapas.

#7 OFFLINE   sosnaone

Autor tematu
  • 77 postów

Napisano 20 wrzesień 2010 - 09:51

Panowie, proszę zerknąć na to

Dołączona grafika.

Wkrótce więcej informacji.

edit

Bez problemu naładowałem swoją G1. Zacząłem ładować o godz. 11:00 gdy miała już 17%, naładowała się ok. 13:00-13:15. Zaznaczam, że cały czas włączony był GPS wraz z programem OruxMaps, WiFi i cały czas podświetlał się ekran. A więc da się korzystać z telefonu i tejże ładowarki.
Zaznaczam jeszcze, że jest tutaj kilka końcówek. Sony Ericsson, Nokia, mini usb, iPod.

Użytkownik sosnaone edytował ten post 20 wrzesień 2010 - 12:36

#8 OFFLINE   Jantar wz2005

• 81 postów

Napisano 20 wrzesień 2010 - 23:18

Dla mnie wydajność prądowa jest bardzo słaba ;/ zaleta to rozmiar i chyba tylko tyle, wolę mieć coś co będzie naprawdę wielofunkcyjne.

Tutaj widać że jest to jedno ogniwo 3,7V, wniosek jeden, nie wiadomo jaka sprawność/ jakie mamy straty wzmacniacza w produkcie "made in china".

Wolę zrobić samemu coś takiego tylko że z możliwością wykorzystania każdego źródła napięcia jakiego będę potrzebował ;)

#9 OFFLINE   sosnaone

Autor tematu
  • 77 postów

Napisano 21 wrzesień 2010 - 10:43

OK, Zobacz teraz jakiej produkcji jest Twój telefon. Nie wierze, że jest zrobiony w EU ;) Chyba 90% produktów jest robionych w Chinach, więc nie doszukuj się tutaj czegoś niezwykłego. Jak już zrobisz urządzonko, pochwal się jak wyszło.

#10 OFFLINE   Jantar wz2005

• 81 postów

Napisano 21 wrzesień 2010 - 19:33

"Madie in Taiwan" ;) To jest różnica...

Po sesji będzie wolne to się zabieram za to.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gps, portable, przenośna, ładowarka