Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

A Ty oddałeś już swój głos?

Zdjęcie
- - - - -

Nie umiem połączyć SGS3 z komputerem przez kabel USB

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   patrick30

• 10 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S3

Napisano 14 listopad 2012 - 18:32

Witam,
mam problem w połączenie Galaxy S3 z komputerem. Na komputerze mam zainstalowany Windows 7 (oryginalny). Po podłączeniu smartfona wyskakuje mi takie coś na pasku startu:

beztytuuwod.jpg

Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
Instalowałem już parę różnych sterowników i nic nie pomogło. Program Kies wykrywa smartfona lecz ciągle pisze łączenie i nie umie połączyć. W innym wejściu USB też próbowałem i nic.
Dodam, że po podłączeniu do laptopa wszystko jest OK. Normalnie mogę przesyłać pliki przez kabel USB. Na laptopie jest ta sama wersja systemu i nie były instalowane żadne sterowniki USB do SGS3.
Jednak zależy mi na tym aby móc podłączyć SGS3 do komputera bo z niego dużo częściej korzystam i na nim mam wszystkie pliki.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 Gość_Sekator_*

Napisano 14 listopad 2012 - 19:22

próbowałeś przeinstalować sterowniki kiesem ?

#3 OFFLINE   ghul21

• 1042 postów
  • Telefon:M8/7

• Firmware:nowszy niż wczoraj

Napisano 14 listopad 2012 - 19:31

Miałem podobnie, pomógł mi restart telefonu ;)

[SIGPIC][/SIGPIC]

#4 OFFLINE   PLANETA

• 4253 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S5

• Sieć:Orange

• Firmware:G900FXXU1BOC7 - BTU

Napisano 14 listopad 2012 - 19:58

Miałem to samo na w7, podaję rozwiązanie oby ci pomogło.

1. Odłączyć telefon od komputera.
2. Odinstalować Kies razem z driverami.
3. Pobrać najnowszą wersję Kies ze strony Samsunga.
4. Wyłączyć Internet w komputerze.
6. Zainstalować Kies po czym go włączyć.
7. Podłączyć telefon do komputera, niech zainstaluje wszystkie sterowniki.
8. Odpalamy neta.
9. Gra gitara.

ZcIpIQr.pngVvfA5gw.png
Gr81Z6H.pngFMGpCew.png

#5 OFFLINE   vaxeiro

• 2114 postów
  • Telefon:Note, Nexus

Napisano 14 listopad 2012 - 20:13

Jeżeli będziesz dalej miał problem oraz posiadasz router to pliki wgrywaj przez wifi - o niebo wygodniejsze od kabli. I zero problemów ze sterownikami.

#6 OFFLINE   patrick30

Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 15 listopad 2012 - 00:18

w jaki sposób wgrywać pliki przez router??

---------- Post dołączono 15-11-12 o 00:18 ---------- Poprzedni post napisano 14-11-12 o 23:35 ----------

Zrobiłem to co napisał użytkownik PLANETA, lecz dodatkowo zmieniłem w ustawieniach telefonu opcje połączenie USB z komputerem na aparat (PTP). I w ten sposób w moim komputerze widzę telefon i umiem kopiować. Lecz program Kies ciągle wyświetla to "Łączenie" i nie umie się połączyć. Gdy w opcjach zmienię połączenie USB z komputerem na urządzenie multimedialne (tak jak miałem wcześniej ustawiono) to dalej wyskakuje ten sam komunikat, a Kies dalej łączy bez efektu.
Jaką opcję połączenia USB wy macie w swoich smartfonach??

#7 OFFLINE   Nandroid

• 167 postów
  • Telefon:SGIII - I9300

Napisano 15 listopad 2012 - 08:46

Sprobuj zainstalowac android SDK ale tylko sterowniki. Moze to pomoc, bo ja zanim kupilem swojego s3 to na kompie mialem juz kiedys android SDK driver zainstalowanego no i dodalem jeszcze kiesa i bez problemu mi tel laczy sie na kompie przez usb.

#8 OFFLINE   vaxeiro

• 2114 postów
  • Telefon:Note, Nexus

Napisano 15 listopad 2012 - 10:34

patrick30
Do tego jest masa programów, prostym i wygodnym jest AirDroid, bardziej skomplikowanym ale szalenie funkcjonalnym (bo można korzystać z np Norton Commandera) jest swiftp (serwer ftp).

Odpalasz program w komórce połączonej z tą samą siecią co komputer, na kompie w przeglądarce wpisujesz podany przez program adres i masz kontrolę nad komórką z poziomu kompa - włącznie ze swobodnym przesyłaniem plików w obie strony.
Przy czym standardowo wifi rozłącza się przy wyłączonym ekranie co trzeba sobie wyłączyć w opcjach. Wtedy z kolei wifi drastycznie spowalnia transfer przy wyłączonym ekranie, co trzeba wyłączyć stosownym dodatkowym programem. I śmiga jak burza - o niebo wygodniejsze niż przez kabel.

#9 OFFLINE   patrick30

Autor tematu
  • 10 postów

Napisano 15 listopad 2012 - 12:04

Dalej nie umie połączyć się przez USB. To co wcześniej pisałem że działało jak zmieniłem typ połączenia na aparat to zadziałało tylko za pierwszy razem. Po odłączeniu i ponownym połączeniu dalej wyskakuje ten sam komunikat.

#10 OFFLINE   Grzech36

• 50 postów
  • Telefon:LG G3 D858HK

• Tablet:Acer Iconia A500

Napisano 15 listopad 2012 - 15:35

Mam dokladnie to samo ... od 3 dni z tym walcze, rozne wersje sterownikow, Kiesow istalowalem tez SDK ale nic ... dalej nie da sie ustalic polaczenia w trybie pamieci masowej USB ...