Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

Jak przesyłacie pliki na swojego Nexusa 7 z komputera ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#31 OFFLINE   piotrpo

• 2836 postów
  • Telefon:Next Nexus

• Tablet:Nexus 7

Napisano 05.12.2012 - 17:38

Oczywiście że NAS to inne urządzenie. I oczywiście że działa lepiej niż router za drobne. Tylko pozostaje pytanie czy jest to komuś potrzebne w domu na tyle żeby za to płacić.
DLNA to już inne wymagania dla mocy serwera.
Odtwarzanie bezpośrednio z sieci u mnie działa.
Opisalem również metodę hybrydową - kopiujesz plik na kartę, jak ścianie się już kilka MB, zaczynasz go odtwarzać. Napisy tez można ściągnąć, bo NP liczy sumę kontrolna pliku na podstawie kilku pierwszych MB.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
Świnie w bunkrze Nowa gra na twój telefon
[SIGPIC][/SIGPIC]
[Usunięto link niezgodny z regulaminem - Super moderator Kornel]

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#32 OFFLINE   lemar123

• 159 postów
  • Telefon:(chwilowo zastępczy ZTE Blade :-) )

• Tablet:Asus Trasformer->GoClever a73->Galaxy Tab 8.9 LTE->My Audio 7->Nexus 7

Napisano 05.12.2012 - 17:50

Tak myślałem (metoda "hybrydowa" :-) ) - czyli nie taki znowu samograj jak napisałeś :-).
Odtwarzanie video działa po sieci, ale bez napisów, które trzeba dociągnąć jak opisałeś do katalogu, gdzie jest pobierany plik video.
(NAS miałem zanim potrzebowałem router)

BTW, czy transmission ma możliwość wyłączenia udostępniania pliku (legalnego torenta) po zakończeniu jego pobrania (utorrent nie ma, albo nie doszedłem jak) ?
Chodzi mi o to, aby po pobraniu pliku na NAS dyski mogły być wyłączone, a udostępnianie uniemożliwia wyłączenie dysków.

#33 OFFLINE   piotrpo

• 2836 postów
  • Telefon:Next Nexus

Napisano 05.12.2012 - 18:16

Jest klient napiprojekt na Linuxa, tylko muszę sobie zrobić jakieś wygodne odpalanie, albo napisać skrypt który to zrobi w tle po zakończeniu pobierania torrenta. Teraz robię to z konsoli a to dość wkurzające, że wolę już ściągnąć lub poczuć się języków :-)
Jak mam napisy na dysku sieciowym to odtwarzacz je czyta. Nie wiem jak :-)
Transmission ma opcje zakończenia udostępniania po osiągnięciu jakiegoś ratio.
Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
Świnie w bunkrze Nowa gra na twój telefon
[SIGPIC][/SIGPIC]
[Usunięto link niezgodny z regulaminem - Super moderator Kornel]

#34 OFFLINE   lemar123

• 159 postów
  • Telefon:(chwilowo zastępczy ZTE Blade :-) )

• Tablet:Asus Trasformer->GoClever a73->Galaxy Tab 8.9 LTE->My Audio 7->Nexus 7

Napisano 05.12.2012 - 18:37

No działa :-). Dawno nie sprawdzałem, ale najwyraźniej zostało to dobudowane do MX Playera.
MX Player buforuje plik (nawet ładnie widać ile już wczytał na zapas), sprawdza czy są napisy, pobiera je i też ładuje. Działa to nie tylko z ES FM ale zasób można otworzyć nawet z Total Commandera, i MX też daje radę. (piwko leci)

CIFS Manager nie działa poprawnie na stockowym romie (nawet z root), pewnie brak wsparcia dla CIFS.

Użytkownik lemar123 edytował ten post 05.12.2012 - 19:02

#35 OFFLINE   Luca

• 28 postów
  • Telefon:LG 4X HD

• Firmware:CM 10.1

Napisano 15.12.2012 - 13:45

Ja polecam aplikacje wifi file transfer pro naprawdę warta jest swojej ceny bo próbowałem już wszystkiego i transfer był słaby a tutaj mam ok 2MB/s, więc nie jest najgorzej w innych aplikacjach miałem 100kb/s.

#36 OFFLINE   machiavellimind

• 2 postów

Napisano 19.12.2012 - 11:09

jak długo Airdroid przesyła pliki 1GB na tablet?
myślę o kupnie nexusa,czytam o tych hostach OTG czy rootowaniu ale dla mnie to czarna magia
chciałbym przesłać po wifi z netbooka na tablet pliki bez problemów,dodatkowego sprzętu czy kupowania programów
a czytam że w większości tak trzeba robić,niektórzy kombinują,ja jestem laikiem
czy kabel z HTC Wildfire z microusb będzie pasował i mógłbym przykładowo podłączyć do PC bezpośrednio i zgrać film?

#37 OFFLINE   Pattttti

• 422 postów
  • Telefon:Galaxy S Plus

• Tablet:Google Nexus 7

• Firmware:CM10 by ivendor

• Kernel:Nexus Kernel

Napisano 19.12.2012 - 13:23

Z przesłaniem plików przez WiFi czy kabel USB przy podłączeniu do PC nie ma żadnych problemów. Root i OTG będą Ci potrzebne, gdybyś chciał do Nexusa podłączyć np. pendriva.

Wysłane z Nexus 7 dzięki Swype i Tapatalk.

Jeśli jesteś seksistą i myślisz, że są tutaj sami faceci to sprawdź to:

Spoiler:
Dołączona grafika

#38 OFFLINE   TomPL2

• 49 postów
  • Telefon:Nokia 700

Napisano 19.12.2012 - 13:55

czy kabel z HTC Wildfire z microusb będzie pasował i mógłbym przykładowo podłączyć do PC bezpośrednio i zgrać film?

Przecież kabel jest w zestawie i z podłączeniem do PC (Vista, W7) nie ma żadnych kłopotów i zgrywasz szybciej niz przez wi-fi.

#39 OFFLINE   aro_baku

• 27 postów
  • Telefon:Samsung Galaxy S4 Mini LTE

• Tablet:Asus Google Nexus 32GB 3G

Napisano 24.12.2012 - 02:32

a wiecie może dlaczego nie mogę sobie przesłać z lapka na nexusa poprzez bt plików apk?pisze że "wysyłanie zostało przerwane wskutek braku obsługi tego typu pliku przez zdalne urządzenie".z kolei w drugą stronę mogę wysłać,dlaczego tak jest że tylko w jedną stronę mogę wysłać?

#40 OFFLINE   kulfi82

• 146 postów
  • Telefon:LG Nexus 4

• Firmware:5.0.1

Napisano 12.01.2013 - 08:04

To ja mam jeszcze takie pytanie okołotematyczne. Dążę do jak najszybszego kopiowania plików po LAN/WIFI na tablet (chcę uniknąć ciągłego podłączania kabla). W tym celu na windows 8 postawiłem sobie darmowy serwer FTP, na tablecie w solidzie skonfigurowałem połączenie FTP z komputerem. Kopiując w taki sposób pliki osiągam transfery rzędu 3,60MB/s co daje około 6min. na skopiowanie pliku 1,3GB. Czy znacie jakiś alternatywny sposób na kopiowanie plików w sieci, dający lepsze rezultaty ? I jak takie transfery mają się do przesyłu za pomocą BT ?