Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

przem997

Tracer OVO 2.0 niezgodność parametrów

Rozwiązany

przem997   
Otrzymana reputacja: 0
przem997

UWAGA:

Tracer OVO 2.0 ma dużo błędów w specyfikacji na stronie dystrybutora, są błędy na stronach internetowych o tabletach jak i na samym pudełku.

Błędy w specyfikacji dotyczą:

- procesor 3,2 GHz Dual Core na pudełku, w rzeczywistości jest 1,6GHz Dual Core

- wyświetlacz 1280x768 - w specyfikacji na stronie dystrybutora, 1280x768 na większości stron internetowych, HD na pudełku, w rzeczywistości nie ma tak dużej ani to nie jest HD tylko 1024x768.

Dziś poprawił na swojej stronie tracer.eu tą informację. Błędna informacja pochodzi od dystrybutora Mebabajt.

Poprawiona informacja jest również z błędem ale mniejszym - 1024x784.

Uwaga - kolejna zmiana Tracera - prawdziwa rozdzielczość jest jeszcze mniejsza i wynosi 1024x600px.

Ekran 1024px dla 7 cali to i tak dożo dzięki czemu wypada lepiej niż inne niskobudżetowe mające 800x480. Pamiętajmy, iz gdyby rozdzielczość była zgodna z podawał wtedy osiągi w grach były by gorsze ze względu na większe obciążenie procesora.

Poniżej wszystkie screen.

Dla porównania screeny przed i po poprawce oraz z innych stron prestiżowych, podających również tą informację.

Jak widać wszyscy zrobili testy, recenzje oraz oferty bezmyślnie lub ślepo przepisują informację od producenta. Nie umieli sprawdzić podstawowych parametrów.

Kilka z poniższych portali przeprowadza recenzję - oni również się nabrali i przekazują błędne informacje.

To dzięki takim recenzjom kupujemy urządzenia a jak widać poniższe strony kompletnie się na tym nie znają i "łykają" co im powie producent.

Specyfikacja zamieszczona w zeszłym tygodniu:

1024kopia.jpg

Zródło: tracer.eu 21.11.2012

Specyfikacja poprawiona:

tracer.jpg

Zródło: tracer.eu 27.11.2012

Żródło złych informacji, screeny wykonane 27.11.2012:

#####

euro.com.pl

komputerswiat.pl

m.interia.pl

media2.pl

wirtualnemedia.pl

wp.pl

wppl.jpg

wirtualnemediapl.jpg

media2pl.jpg

minteriapl.jpg

komputerswiatpl.jpg

eurofa.jpg

benchmarkd.jpg

wppl.jpg

Edytowane przez przem997

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chmurek79   
chmurek79

Powinno byc Traner nie potrafi nawet zamaskować pomyłki tudzież oszustwa w parametrach.

Dowód poniżej- to jest jedna strona połączona z 2 screenów-inaczej na jednej stronie podane są 2 różne dane o rozdzielczości

post-46635-14255713607286_thumb.png

Całkowity brak profesjonalizmu- a jaki wstyd dla firmy- rozdmuchali w necie premiere swojego produktu wszędzie przekazując błędne dane (oszustwo czy pomyłka ? - oto jest pytanie). Na żadnej stronie firma nie zamieściła sprostowania a jedynie cichaczem i to nawet nieudolnie co chwilę zmieniają parametry na swojej stronie.

Edytowane przez chmurek79

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przem997   
przem997

Kolejny błąd na

tracer.pl - ich domenie klonie

- zdjęcie wykonane 11:00 28.11.2012

tracerpl.jpg

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chmurek79   
chmurek79

Napisałem im maila z zapytaniem o faktyczną rozdzielczość i co zamierzają z tym zrobić. Wskazałem im błąd na ich stronie- bląd poprawili

post-46635-1425571360891_thumb.png

ale na maila się nie doczekałem. Widocznie jest to firma w stylu jak kupiłeś to sie martw . A już mnie ktoś szybciej ostrzegał przed podejściem tracera do klienta.

Nawet kurna przepraszam nie napisali już nie wspomnę o dziękuję. Jakby coś się zmieniło i firma okazałaby się jednak być na poziomie to dam znać w tym wątku.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przem997   
przem997

Również czekam na ich odpowiedz, jeśli odpiszą to dam znać.

Jest to cenna informacja, czy jest kontakt z producentem / dystrybutorem i jakie ma podejście do klientów.

Edytowane przez przem997

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chmurek79   
chmurek79

Tak sobie myślę przecież 1024x784 to na głupi rozum proporcje 4:3 - 1024/4=256 a 256x3=764 czyli prawie ta proporcja a OVO 2.0 wygląda na panoramę więc na 99% parametry jeszcze zostaną zmienione na stronie tracera - kolejny już raz. Cikawa na jakie ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przem997   
przem997

a ja mam pomysł - trzeba sprawdzić czy ten układ graficzny mali400 to naprawdę 4 rdzenie i jakie są te kamery naprawdę... bo jest duże prawdopodobieństwo, że gdzieś jeszcze się "pomylili" ...

Dział Serwis jak i dział Marketing nie odpowiada na emaile, innego kontaktu nie ma.

Kontakt załapałem - tu są namiary:

http://forum.android.com.pl/f527/tracer-kontakt-z-producentem-serwisem-infolinia-237569/

Edytowane przez przem997

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chmurek79   
chmurek79

Wyniki rozdzielczości z różnych benchmarków:

GLBenchmark 2.5.1- 1024x553

PassMark Performance Test Mobile- 976x600

AnTuTu Benchmark- 1024x552

Nie wiadomo w co wierzyć , bo każdy wynik jest inny od danych deklarowanych przez Tracera i tych pierwszych i tych drugich a oni milczą

I jeszcze quadrant-1024x552

Edytowane przez chmurek79
dodatkowy benchmark-nowe dane

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
szewczyk14   
szewczyk14

Moim zdaniem rozdzielczość ekranu to - 1024x552

Proszę zwrócić uwagę na proporcje obrazu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przem997   
przem997

Program do sxreenow daje zdjecia w rozdzielczosci 1024x600 bez przycinania niczego. Czy to by oznaczalo ze taka ma rozdzielczosc ekran czy nie koniecznie?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.