Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Volcom

Rootowanie tabletów MODECOM - wszystkie modele FreeTAB (1002 / 9702 / 9701 / 2099 / 2096)

Polecane posty

Volcom   
Otrzymana reputacja: 3
Volcom

Link do aplikacji umożliwiającej zrootowanie dowolnego tabletu MODECOM z serii FreeTAB

(plik otrzymany z działu wsparcia technicznego MODECOM)

ftp://drivers:drivers@ftp.modecom.pl/ENG/Tablets/FreeTAB_9702_IPS_X2/drivers/firmware/files/Superuser_installer.rar

Do poprawnego działania aplikacji, wymagane jest połączenie tabletu z komputerem w trybie debugowania.

Połączenie tego typu wymaga poprawnego zainstalowania sterowników w komputerze dla danego modelu tabletu.

Tablety z serii FreeTAB, które można zrootować za pomocą aplikacji Superuser:

- FreeTAB 1002 IPS X2

- FreeTAB 9702 IPS X2

- FreeTAB 9701 IPS

- FreeTAB 9701 HD

- FreeTAB 2099

- FreeTAB 2096

- FreeTab 9000

Instrukcja instalacji:

1. łączymy tablet z komputerem w trybie debugowania

2. uruchamiamy plik "rootuj.bat", program Superuser zostanie zainstalowany na tablecie

3. restartujemy tablet i cieszymy się zrootowaną wersją systemu Android

po uruchomieniu dowolnej aplikacji, program Superuser zapyta o możliwość przydzielenia jej praw administracyjnych (jednorazowo lub na stałe), dzięki temu mamy pełną kontrolę nad wszystkimi aplikacjami zainstalowanymi w tablecie.

niech moc będzie z wami!

Sterowniki usb dla tabletów opartych na układzie "Rockchip", wymagane do połączenia tabletu w trybie debugowania

- FreeTAB 1002 IPS X2

- FreeTAB 9702 IPS X2

- FreeTAB 2099

- FreeTAB 2096

ftp://drivers:drivers@ftp.modecom.pl/ENG/Tablets/FreeTAB_9702_IPS_X2/drivers/firmware/files/usb_driver.rar

Sterowniki usb dla tabletów opartych na układzie "Allwinner", wymagane do połączenia tabletu w trybie debugowania

- FreeTAB 9701 IPS

- FreeTAB 9701 HD

ftp://drivers:drivers@ftp.modecom.pl/ENG/Tablets/FreeTAB_9701_IPS/drivers/firmware/files/usb_driver.rar

Edytowane przez henio1195

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
shuba149   
Otrzymana reputacja: 0
shuba149

Дякую, все получилось. драйвери для xp. З Новим Роком.

Edytowane przez shuba149

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ricki123   
ricki123

dzięki za opis ale poproszę wersję bardziej łopatologiczną, dopiero zaczynam przygodę z androidem i nie chciałbym go uwalić.

1. jak ustawić tablet (mam freetaba 1002) w tryb debugowania

2. które pliki gdzie powgrywać (na kompie mam win7)

3. Jak to wszystko zrobić po kolei, gdyby ktoś jakieś screeny czy filmik podesłał byłbym niezmiernie wdzięczny

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
CrooliC93   
CrooliC93

Ja mam problem... tablet jest podłączony do komputera ale kiedy uruchamiam "rootuj.bat" widnieje tylko napis 'connect your device" i nic więcej

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Volcom   
Otrzymana reputacja: 3
Volcom

CrooliC93, włączyłeś w tablecie tryb debugowania i zainstalowałeś sterowniki ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
CrooliC93   
CrooliC93

Volcom, tak, zainstalowałem. Tryb debugowania włączony. Ale ciągle mam ten sam problem. Kiedy bym tabletu nie podłączył zawsze jest ten komunikat.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dwademony   
Otrzymana reputacja: 1
dwademony

Witam.

Ro rootowamiu, gdzieś mniej więcej po 3 uruchomieniu ,mam taki problem że pamięć wewnętrzna znika . Znaczy kurczy się do rozmiaru 64 kb i wszystko co było za instalowane znika, tablet tak jak by sam przywracajł sobie ustawienia fabryczne ,z tym że pamięć się kurczy. Nie pamięta nawet ustawień typy ,konto google czy nawet hasło wifi . tablet to 9701 z plusa.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
gotenks   
gotenks

Miałem dokładnie to samo gdy rootowałem paczką do rootowania od Bin4ry, która zawiera swoją wersję programu busybox. Powodowało to konflikt wersji z oryginalnym programem busybox w /system/bin i w konsekwencji rozsypywanie się partycji /data. W sumie zupełnie nie wiem czemu - wygląda to tak jakby oprogramowanie ModeCom było celowo zależne od wbudowanego busybox'a. Może ty np. instalujesz BusyBox'a z marketu po rootowaniu ? Albo wgrywasz busybox'a ręcznie ? Bo zakładam, że rootujesz paczką z tego wątku (czyli bez programu buxybox) ?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marcinla   
marcinla

Witam,

Próbowałem zrootować Modecoma Freetab 1002 IPS X2 BT powyższą metodą. Sterowniki mam wgrane i działają (mogę kopiować pliki pomiędzy tabletem i komputerem), tablet podłączony w trybie debugowanie. Uruchomienie roortuj.bat powoduje coś takiego:

post-210411-14255719914305_thumb.jpg

Proces się zapętla i trzeba go zabijać.

Jakieś sugestie?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
abe1   
abe1

Informuje ze na FReeTab 9704 metoda tez działa jest SU;) co mnie cieszy przyspiesze troche interfejs, ale i tak problem z Wifi rozłącza sie i nie łapie sygnału z 6m pisałem do Modecom mówia zeby odesłać do serwisu moze ktoś ma jakies pomysły są tu starzy wyjadacze, którzy potrafią wszystko i nie raz mi pomogli;)

---------- Post dołączono o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

musisz podłączyc tablet jako nośnik instalacyjny a nie jako urzadzenie multimedialne MTP przynajmniej jak tak miałem. po zmianie na nośnik ruszyło ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.