Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Głosownie w konkursie na Użytkownika Miesiąca

Zdjęcie
- - - - -

Brak języka polskiego i błędy przy wgrywaniu czystego androida.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kazzper791

• 67 postów
  • Telefon:XPERIA Sola

• Firmware:CM 9.1 FXP152

Napisano 24 grudzień 2012 - 00:55

Witam. Kupiłem sobie Evo 3D aby się trochę pobawić i sprzedać. Problemem jest to, że posiada jedynie języki rosyjski i angielski. Do sprzedania wolę wgrać androida z językiem narodowym i tutaj mam problem. Wystarczyło by samo spolczenie, jednakże nie znalazłem takowego na forum. Próba wgrania GB kończy się na Błędzie nr 140, czyli bootloadera, a ICS wywala błąd USB mimo dobrego podłączenia, zainstalowanych sterowników itd. Próbowałem także tą paczkę (PG861MG.zip) pod recovery, ale ona wywala "Main Version is older". Macie jakieś pomysły co mogą być z tym telefonem źle? Albo może mi ktoś wysłać dokładny poradnik do instalacji, bo moja przygoda z andoridem do tej pory nie wychodziła za SE i Sony. Prosiłbym o wyrozumiałość i jakąś dobrą radę posiadacza owego telefonu. Pozdrawiam ;)
Wersja oprogramowania: 3.28.401.1

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   FiScHeRxD

• 154 postów
  • Telefon:Miałem: G1 i EVO 3D

• Tablet:Mam: Nexus 7

• Firmware:Ciągle zmieniam.

Napisano 24 grudzień 2012 - 11:30

GB odpuść nie wgrasz. Zrootuj go zmień CID wgraj polskiego androida zmień bootloader na orginalny i recovery.
http://forum.android...ch-s-on-191123/

Pliki w tym temacie do sciagniecia http://forum.android.com.pl/f539/pierwsze-kroki-153852/
SUPER CID - Zmiana CID. Zmień na HTC-EastEurope HTC__032

Spoiler:
01. Odinstaluj HTC Sync i/lub Doubletwist, o ile miałeś je zainstalowane.

02. Użytkownicy Windowsa: Musicie zainstalować >te drivery od HTC<. Użytkownicy Linuksa mogą pominąć ten krok.

03. Upewnij się, że Twój telefon posiada włączony tryb debugowania. Ustawienia -> Aplikacje -> Tworzenie -> Debugowanie USB.

04. Ściągnij i zainstaluj Android SDK, które >znajdziesz tutaj -> wybierz plik .zip< (lub, jeśli wiesz gdzie znaleźć samo adb i narzędzia fastboot - w takim wypadku możesz przejść do punktu 10).

05. Rozpakuj zawartość ściągniętego archiwum i uruchom SDK Manager

06. Zaakceptuj i zainstaluj Android SDK Platform Tools. Całą resztę możesz odznaczyć, nie będzie nam potrzebna.

07. Kiedy ściąganie i instalacja się zakończy - zamknij SDK Manager.

08. Skopiuj folder "platform-tools" z folderu, w którym zainstalowałeś SDK do jakiejś "prostej lokalizacji", abyś później mógł łatwo i szybko wejść w ten folder przy użyciu Command Prompt. Przyjmijmy, że będzie to ta ścieżka - C:\platform-tools.

09. Potrzebujesz także skopiować plik "fastboot.exe" z folderu "tools" znajdującego się tam, gdzie rozpakowałeś SDK, do katalogu C:\platform-tools.

10. Otwórz Command Prompt. Możesz to zrobić na kilka sposobów:
- klawisz "Windows" (na klawiaturze) + R i wpisz "cmd",
- kliknij myszką na klawisz Windows w lewym dolnym rogu. W zależności od wersji - (Vista/7): w pasku wyszukiwania wpisz "cmd", albo (w XP) najpierw kliknij "Uruchom" i dopiero wpisz "cmd".
- znajdź "Wiersz polecenia" w "Akcesoria" w Menu Start.

11. Kiedy Command Prompt już się uruchomiło wejdź do folderu platform-tools (o ile użyłeś proponowanej lokalizacji -> "cd c:\platform-tools"; Inne ciekawe komendy znajdziesz tutaj: >klik<).

12. Ponownie czas upewnić się czy:
- telefon jest włączony, działa, wszystko ok.
- kabel pomiędzy komputerem i telefonem jest włożony w porty USB. Komputer też jest włączony, wykrywa telefon... telefon ustawiony w trybie "Tylko ładowanie"
- tryb debugowania jest włączony (pkt 03.).

13. Będąc w Command Prompt, w odpowiednim folderze wpisz "adb devices". Powinieneś zobaczyć listę podłączonych urządzeń i serial nr swojego telefonu. Jeśli tak nie jest - coś jest nie tak. Czasami pomaga reset jednego czy drugiego urządzenia.

14. Wpisz komendę "adb reboot bootloader". EVO uruchomi się ponownie w fastboot USB.

Wujek dobra rada radzi:
Wpisz "fastboot getvar cid" i zapisz/zapamiętaj CID jaki się wyświetli. Będzie to przydatne na wypadek konieczności wysłania telefonu na gwarancję i anulowania wszelkich wprowadzonych modyfikacji. Ewentualnie wątek dla zapominalskich.

15. Wpisz komendę "fastboot oem writecid 11111111". Osiem znaków. Osiem jedynek. To tak zwany SuperCID - umożliwia wgranie każdego oprogramowania do telefonu.

16. Wpisz komendę "fastboot reboot-bootloader", urządzenie zrestartuje się (ponownie do fastboot USB).

17. Wpisz komendę "fastboot getvar cid" aby zobaczyć, czy zmiana CID-u przebiegła pomyślnie.

18. Wpisz komendę "fastboot reboot", telefon uruchomi się ponownie.
http://forum.android...cyjnego-164384/

Użytkownik FiScHeRxD edytował ten post 24 grudzień 2012 - 11:38

#3 OFFLINE   kazzper791

Autor tematu
  • 67 postów

Napisano 24 grudzień 2012 - 22:25

Ok wszystko zrobiłem, ale przy wgrywaniu softu (RUU_SHOOTER_U_ICS_35_S_HTC_Europe_3.28.401.1_Radio_11.77.3504.00U_11.25.3504.06_M_release_262714_signed)
zostają mi nadal aby języki angielski i rosyjski. Jest jakieś oddzielne poslkie oprogramowanie?
Myślałem nad wgraniem GB (po zmianie CIDa idzie bez problemu) i zmieneinie Cida na polski i pozwolenie na pobranie aktualizacji, ale telefon mi jej nie wykrywa a HTC Sync nie aktualizuje oprogramowania, mam rację?

Użytkownik kazzper791 edytował ten post 25 grudzień 2012 - 01:14

#4 OFFLINE   FiScHeRxD

• 154 postów
  • Telefon:Miałem: G1 i EVO 3D

• Tablet:Mam: Nexus 7

• Firmware:Ciągle zmieniam.

Napisano 25 grudzień 2012 - 15:08

Dziwne. HTC_Europe powinno zawierać wszystkie języki

#5 OFFLINE   kazzper791

Autor tematu
  • 67 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 20:06

Jak się robi aktualizacje do ICS z GB? Może by przeszła taka sztuczka, że zainstaluje GB zmienię CID na polski i pobierze mi aktualizacje polską.

#6 OFFLINE   RysiuWroc

• 55 postów
  • Telefon:HTC EVO 3D

Napisano 03 styczeń 2013 - 00:55

Polski język jest w każdym romie tyle że czasem zablokowany. Pobierz z google play apke locale setting. Nie wymaga roota.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 2

Edit: kupiłem evo od takiego inteligenta co mi 150zl spuścił bo polskiego ,,nie było" ;)
Słuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował to niegodne słowo.