• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
pawel1201

TUTORIAL
Wgrywanie softu do tableta

191 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witam. Po połowie roku uzdrowiłem mojego tableta, działa wszystko.

Nowy soft JB 4.1.1 by OMA packed for goclever Do tych romów trzeba wrzucić fixa na autorotate na sd i wgrać przez CWM

http://speedy.sh/BuaUx/android-4.1.1-goclever7500.rar

http://speedy.sh/bUmUM/android-4.1.1-goclever-r75.rar

Metoda 1 dla tych co tablet działa ale sypie błędami albo namieszali i ustawienia fabryczne nie działają

1. ściągany soft

r75 Download r75.zip from Sendspace.com - send big files the easy way

7500 Download SDupdate7500.rar from Sendspace.com - send big files the easy way

2. formatujemy kartę SD min 1 Gb na FAT32

3. wrzucamy pliki z archiwum BEZPOŚREDNIO NA KARTĘ bez folderów

4. wsadzamy kartę do tableta

5. instalacja przejdzie samoczynnie

Metoda 2 dla tych co tablet wiesza się na logu Goclever albo ANDROID lub nie włącza się:

1. flasher (w załączniku)RKBatchTool_v1.5.rar

2. oprogramowanie:

r75 Download r75.zip from Sendspace.com - send big files the easy way

3. rozbieramy tableta odkręcając dwie śrubki które są koło gniazdek

4. podważamy obudowę kartą sim lub czymś innym delikatnym tak żeby w szczelinę weszła i przesuwamy przez całą długość obudowy

6. odkręcamy 2 lub 3 śrubki które trzymają płytę główną

7. odłączamy taśmy dotyku i LCD podnosząc taki zameczek musi się on odchylić do góry

8. włączamy tablet w tryb serwisowy poprzez wciśnięcie sprzętowego HOME który znajduje się na płycie głównej (u mnie przycisku nie ma bo go wylutowałem) i trzymanie go i w tym czasie wsadzić kabel USB

5314548900_1357301510_thumb.jpg

9. Instalujemy sterowniki, uruchamiamy rkbathtool klikamy w ... i wybieramy plik img z softem i klikamy aktualizacja i czekamy z kilka min. Po tej operacji mamy sprawnego tableta.

3. Metoda bez rozbierania

1. ściągamy RKBatchTool_v1.5.rar

2. ściągamy soft

Download r75.zip from Sendspace.com - send big files the easy way

3. rozpakowujemy program na dysku C

4. rozpakowujemy soft na dysk C

5. uruchamiamy program

5060058800_1360771540_thumb.jpg

6. klikamy w ... i wybieramy soft z dysku C plik sdupdate.img

7992630700_1360771739_thumb.jpg

7. w tablecie wyłączamy debugowanie USB (menu/ustwienia/opcje programistyczne/debugowanie USB) i włączamy pamięć masową (menu/ustawienia/pamięć/w rogu ekranu 3 kropki/mass storage

8. podłączamy kabel USB do pc i tableta i w programie powinien pojawić się różowy kwadrat

5961411300_1360772060_thumb.jpg

9. klikamy przełącz

2553653900_1360772152_thumb.jpg

i powinniśmy otrzymać taki komunikat w logu

8866655300_1360772354_thumb.jpg

10. instalujemy sterowniki z folderu drivers który jest w folderze programu

11. po zainstalowaniu powinien kwadrat srobić się zielony

8498347700_1360772563_thumb.jpg

12. klikamy aktualizacja i czekamy na wgranie softu

4016987600_1360772638_thumb.jpg

13. po wgraniu tablet uruchomi się ponownie i sam sobie poinstaluje aplikacje, można odłączyć kabel USB.

Jeżeli nie działa wifi to trzeba wgrać drugi soft, r75 ma wbudowanego roota i su.

Doszła nowa rzecz, niektórym nie usuwa starych danych po wgraniu softa. W tym wypadku trzeba ściągnąć RK29update z tego tematu

Po włączenu trybu bootloader poprzez któryś z wyżej wymienionych trybów program powinien wykryć tableta

4015941300_1364214239_thumb.jpg

Potem klikamy w ERASE IDB

1962157600_1364214323_thumb.jpg

Po tej operacji zamykamy program i wgrywamy softa jak wyżej opisane.

!!!Uwaga podczas demontażu żeby nic nie uszkodzić, bo jeden z forumowiczów uszkodził swojego tableta. Metode 2 bierzesz na własną odpowiedzialność!!!

Edytowane przez pawel1201
Nowy soft

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wielkie dzieki to teraz tylko czekac na zmodyfikowanie romu i oc proca oraz inne ciekawe rzeczy

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Właśnie miałem was powiadomić (mój temat z xda) . Soft 7500 testowany, działa spoko i nie ma żadnych problemów : ). W moim przypadku nie potrzeba było nawet flashera, poprostu zgodnie z instrukcją skopiowałem na SD img i tag, i samo poszło.

-------------

Pytanko do tych co mają tab 7500 na obudowie. Po wgraniu uruchamia wam się karta wifi ?

Edytowane przez haseo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Flasher dla tych co nie wlacza tableta a na pc jako full go widzi tylko na 7500 z r75 soft nie obsluguje wifi.

Wysyłane z mojego Full AOSP on Rk29sdk za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

"Włączamy tableta w tryb serwisowy poprzez wciśnięcie sprzętowego HOME który znajduje sie na płycie głównej".

Możesz w przybliżeniu określic gdzie znajduje się ten przycisk 'HOME'?

Dzięki!

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oki a czy pliki musza byc na karcie sd czy mogą byc na pamieci nand?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak ci działa system to tak a jak nie to tylko przez sposób co pisałem

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

jakie sterowniki zainstalowac bo mi bo przejsciu w tryb serwisowy lapek w ogole taba nie widzi?

Edytowane przez bom

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jak ten sprzetowy home wcisnac? ktore styki polaczyc?

Tam normalny przycisk jest tylko ja go wylutowałem bo ze 10 softów miałem od różnych tabletów na rk2918 i nie chciało mi sie za każdym razem rozbierać tableta i podłączać na nowo to se kabelki puściłem na zewnątrz. a jak nie masz tam przycisku to stykasz na krzyż tak jak na zdjęciu są przylutowane kabelki. Poniżej masz jak mają być 1- kabelek 0- nie lutować

1---0

| |

0---1

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

ok sory za podmiane posta bo z tym sobie poradzilem, juz ze wszystkim sobie poradzilem, masakra tyle grzebania, juz wiecej nie bede mieszal w tym androidzie hehe

a i wielkie dzieki za porade, bez niej bym nie dal rady bo robilem juz wszystkie inne mozliwe sposoby :D

Edytowane przez bom

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.