Teksty są osadzone na sztywno.
A zainstalowałeś profile elewacyjne? Od niedawna mapy z OAM wymagają ich do poprawnego wyświetlania.
Strzelam, bo mnie ten problem nie dotyczy, gdyż używam nawigacji tylko i wyłącznie z północą u góry. Tak od tysięcy lat przedstawia się mapy, tak być powinno również w przypadku nawigacji. Przestaw się, problem zniknie 🙂
Nazwy ulic i miejsc są nazwami regionalnymi
Również jest poprawnie. To tak jakby obywatel Izraela szukał mapy Polski z nazwami w jidysz 🙂
Wiem, ciężko czytać. Ja akurat cyrylicę znam, ale za rok ruszam w Kaukaz i już się boję 🙂
Ukraina z nazwami "po naszemu" tylko na OAM.
Punkty POI są zaznaczone na mapie, ale nie ma ich w wykazie punktów.
Nie, bo to są punkty wprowadzone w mapach OSM, a tutaj tylko powielone. Coś w rodzaju grafiki nałożonej na mapy. To nie są punkty POI jako osobne obiekty, jak np. w Automapie, które możesz wyszukać. W Locusie punkty tworzysz sam. Locus nie ma bazy stacji paliw, czy restauracji, bo to nie jest zwykła nawigacja. To profesjonalny program mapowy z możliwością nawigowania.