Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

A Ty oddałeś już swój głos?

Zdjęcie
- - - - -

Czy kupilibyście jeszcze raz LG L9 ? Wady i zalety telefonu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
696 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   a4fan3m

• 46 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 18:16

witam,
stoję przed wyborem telefonu: ostatnio miałem samsunga galaxy s2 oraz nokie lumie 900. wpadł mi w oko model lg l9 - ma największy ekran ze wszystkich modeli które mam do wyboru (walka odbywa się miedzy htc one s w cenie 1250 zł oraz lg l9 w cenie ok 950 zł).
czy naprawdę ten telefon:
- dotyk jest jakiś słaby w porównaniu do innych telefonów (np. do s2, lumii 900, htc desire, htc sensation) ? czy po włączeniu autoobracania wszystko jest ok ?
- czy opóźnienie przy odbieraniu rozmów trwa maksymalnie 2 s czy czasem dłużej ?
- czy zbiera się kurz pod ekranem ?
- czy bateria faktycznie w stanie spoczynku telefonu potrafi zejść o 20 % przez noc ?
- czy gps się rozłącza na dworzu lub ma problem ze złapaniem fixa ?

wiem że odpowiedzi na pytanie padają już w wątku FAQ - jednak chciałbym usłyszeć opinie wielu osób a nie tylko jednej - dlatego zakładam ten temat.

a zasadniczy problem mojego tematu to: CZY KUPILIBYŚCI TEN TELEFON JESZCZE RAZ ? Jeśli tak - dlaczego ? Jeśli nie ?- to co Was w nim wkurza ?

proszę o pomoc :)

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   Wujas

• 232 postów
  • Telefon:LG L9

• Tablet:a na co mnie to?

• Firmware:V10B Play

Napisano 16 styczeń 2013 - 18:19

Gdybym miał do wyboru LG L9 a HTC ONE S z polskiej dystrybucji (S3), to oczywiste, że wybrałbym L9. Zresztą dokładnie przed takim wyborem stałem jakiś czas temu. Gdyby chodziło o ONE S S4 i jego cena nie byłaby tak zaporowa, to wybrałbym S4.

Jeśli rozważasz zakup S3...który na dodatek kosztuje 150% tyle co L9, a jest słabiutki to nawet się nie zastanawiaj...

#3 OFFLINE   a4fan3m

Autor tematu
  • 46 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 18:32

Gdybym miał do wyboru LG L9 a HTC ONE S z polskiej dystrybucji (S3), to oczywiste, że wybrałbym L9. Zresztą dokładnie przed takim wyborem stałem jakiś czas temu. Gdyby chodziło o ONE S S4 i jego cena nie byłaby tak zaporowa, to wybrałbym S4.

Jeśli rozważasz zakup S3...który na dodatek kosztuje 150% tyle co L9, a jest słabiutki to nawet się nie zastanawiaj...

dzięki za odpowiedź Wujas. czytałem dokładnie to forum i widziałem parę twoich wypowiedzi odnośnie kłopotów z tym telefonem i mam pare pytań:
1. problem z opóźnieniami telefonu przy odbieraniu rozmów (nazwałeś to nie działającym mikrofonem hehe) - czy trwa max 2 sekundy, czy krócej czy dłużej ? czy jest to uciążliwe i nie da się temu zapobiec ?
2. dotyk - czy naprawde jest gorszy niż w np w galaxy ace za 500 zł ? "_
3. czy nie masz problemów z nawigacja ? jest to dla mnie najwazniejsza sprawa. nie gubi zasiegu, szybko lapie fixa ? widziałem ze dziewczyna z tego forum o nicku Wena miała problem z gps
4. czy bateria daje rade i bedzie trzymala podobnie do htc one s ?
5. czy materiały z jakiej jest zrobiony telefon rysuja sie ? czy kurz wchodzi pod ekran ?

wlasciwie nie zalezy mi na mega procesorze s4, mysle ze s3 by mi starczyl. ale czy jest sens doplacac ok 300 zł do htc one s ze slabaszym procesorem ? ... w htcku niby nie ma problemu z opoznieniem rozmow :)

#4 OFFLINE   Wujas

• 232 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 18:38

Idąc tym tropem - pytanie czy jest sens kupować w ogóle HTC ONE S, skoro jest od L9 droższy, ma dużo mniej wydajny CPU, mocniej się grzeje i mocniej je baterię? Skoro nie zależy Ci na mega procesorze to telefon o wydajności S3 kupisz dużo taniej...Moim zdaniem ONE S ma przesadzoną cenę w stosunku do tego co oferuje.

Na wszystkie te pytania są odpowiedzi na forum, ja przed zakupem przeczytałem wszystkie tematy o L9 i radzę to samo, bo nie ma sensu zadawać tych samych pytań w każdym temacie.

Btw - słaby dotyk? W L9? A w życiu...bardzo czuły i do tego 10-cio punktowy multi-touch.

#5 OFFLINE   elvis22

• 1816 postów
  • Telefon:XPERIA Z2

• Sieć:Orange

• Firmware:5.0.2 lolipop

• Kernel:stock

Napisano 16 styczeń 2013 - 18:43

- dotyk jest ok i jak nie ma żadnych folii fo działa na muśnięcie
- u mnie to opóźnienie jest z 1 s czasem 2 . w sumie zauważyłem to dopiero jak ktoś zaczął na to narzekać ..
- póki co kurzu ani śladu
- u mnie zjada najwyżej 2/3% (około 7 godzin)
- mi gps łapie nawet w chacie a nie zdarzyło mi się aby rozłączał (ale bardzo mało się tym bawiłem)

czy kupił bym go jeszcze raz ? tak .. takie podzespoły, ekran , bateria , cena . nie kupisz w podobnej a nawet ciut większej cenie nic lepszego :)

jeśli już miałbym brać inny fon za te 1250 to byłby to raczej lg 4x ;) przekonałem się do tej marki , akurat z moim egzemplarzem nie mam żadnych problemów :) te opóźnienie mi nie przeszkadza, mała ilość pamięci to też żaden problem . jak dla mnie fajny telefon :)
a2618s>nokia 3210>siemens c25 x4>nokia 5510>se t230>nokia 3510i>siemens c55>sagem x5-2 >mot e398>siemens sx1>nokia 6600>siemens s65>mot v980>mot v3xx>mot v 6maxx>nokia n95>nokia 5800>samsung wave s8500>se XPERIA PLAY> LG optimus L9 > galaxy s3 > lg swift G > LG G2 > XPERIA Z2

#6 OFFLINE   vigo

• 142 postów
  • Telefon:G2

Napisano 16 styczeń 2013 - 18:55

Powiem tak:

Dotyk bez folii jest super.
Do opoznienia idzie sie przyzwyczaić, dwa razy "slucham" i jest ok.
Zawiedziony jestem baterią. W nocy jest ok max 1%, w dzien znika w oczach. Fakt, duzo uzywam 3g i wlasciwie sporo bawie sie telefonem, ale nie gram prawie w zadne gry, szczegolnie jakies wymagajace. Jeden dzien zatem mnie rozczarowuje.

Wysłane za pomocą Tapatalk
SE X8->LG L9->LG G2

#7 OFFLINE   elvis22

• 1816 postów
  • Telefon:XPERIA Z2

• Sieć:Orange

• Firmware:5.0.2 lolipop

• Kernel:stock

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:02

Jeden dzien zatem mnie rozczarowuje.

właściwie to nie ma chyba telefonu na ta chwile który wytrzymałby dłużej niż 1 dzień intensywnej zabawy fonem i korzystania neta po 3g . więc to chyba taki standard :P fakt że pierwsze recenzje dawały nadzieje że niby 2 dni intensywnego korzystania ale to jakaś bujda była xD
a2618s>nokia 3210>siemens c25 x4>nokia 5510>se t230>nokia 3510i>siemens c55>sagem x5-2 >mot e398>siemens sx1>nokia 6600>siemens s65>mot v980>mot v3xx>mot v 6maxx>nokia n95>nokia 5800>samsung wave s8500>se XPERIA PLAY> LG optimus L9 > galaxy s3 > lg swift G > LG G2 > XPERIA Z2

#8 OFFLINE   songo

• 3690 postów
  • Telefon:LG Optimus L9

• Firmware:4.0.4 P760-v10a

• Kernel:3.0.21

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:04

jezeli masz na oku HOS za 1250, lepiej rozejrzyj sie za LG 4X znacznie lepszy sprzet od L9
-wieksza rozdzielczosc
-wiecej pamieci
-lepszy aprat :)
-wydajniejszy SoC

Smartfony które posiadam: LG Optimus Me, Sony Xperia™ X8, Samsung Galaxy Ace 2, LG Optimus L9

Dołączona grafika

#9 OFFLINE   Wujas

• 232 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:16

Tylko, że wydajność Tegry 3 jest bardzo dyskusyjna...jest sporo problemów z grami, które na 2 rdzeniach mykają bez zacięć. Są problemy z filmami fullHD...i poprawa zbyt szybko nie nastąpi mimo nowych czterordzeniowych CPU za rogiem. Ninja core też jakoś średnio działa...grzeje się toto i wsuwa baterię jak głupie.

#10 OFFLINE   d_j_siwy

• 30 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 21:01

No dołożę swoją cegiełkę do tej wypowiedzi

1. Dotyk działa i nawet z folią daje radę
2.Fakt - mało gadam ale opóźnień nie zauważyłem -- odbieranie mnie trochę wkurza bo trzeba "musnąć" a nie wcisnąć -- ale idzie przywyknąć
3. GPS to bajka -- u mnie w domku -betonowe pustaki + cegła + styropian(ściana warstwowa) fix w kilka sekund gorzej w bloku u ojców ale też uszło - na razie tylko google maps (daje radę na sprawdzenie) ale ...
4.Bateria no cóż nie bawię się nim za dużo bo i czasu tyle nie mam a wolę jednak kompa -- podyskutuję jak będę bez alternatywy :DD na noc poza siecią nie działa mi żadna apka więc jakiegoś wielkiego "żarcia" nie zauważyłem
5.Nie wiem czy przy dzisiejszych technologiach wykonania -zbiera się jeszcze kurz (ostatnio zaobserwowałem to u siebie w Noki 5530XM) ja mam telefon 1,5 tygodnia więc na razie pyłku nie ma

Na koniec twoje najważniejsze zagadnienie

Czy bym kupił jeszcze raz ??? -- hmmm....zastanowiłbym się ze 2x

Sam telefon to bajka - niestety jest to moje pierwsze spotkanie z androidem i zderzyłem się z bunkrem i odbiłem :facepalm: -- Dopóki nie ogarnę tego systemu i nie polubię z wadami które ma nie mogę uczciwie na nie odpowiedzieć bo na dobrą sprawę na dzień dzisiejszy zastanowiłbym się nad każdym sprzętem na andku bez względu na markę --ALE JEŚLI O SAM TELEFON CHODZI JUŻ GO KOCHAM :ok:
Motorola d 520 >>> Alcatel OT-Easy >>> Nokia3310 >>> Siemens cxt 70 >>> Nokia 6600 >>> S.E. K 750i >>> Nokia 5530XM >>> Samsung Wave S-8500GT >>> LG-L9 >>> LG G3S-LTE