• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
  • 0
Silencer

Konfiguracja internetu mobilnego/mms (orange)

Pytanie

Napisano (edytowane)

W sumie rzuciłem raz pytanie luźno w temacie o aktualizacji Androida na GT540, bo myślałem, że to drobnostka, która zaraz ktoś mi rozwiąże. Niestety nic nie podziało w zasadzie dlatego postaram się teraz wyłożyć cały problem jak najdokładniej potrafię. Do rzeczy. Otóż wgrałem wcześniej francuską wersję 2.1 na telefon i chciałem skorzystać z internetu mobilnego (brak wi fi w pobliżu) i klapa, bo punkt APN nie był skonfigurowany. Po powrocie do domu wlazłem na stronę Orange ( Ustaw swój telefon ) i ustawiłem tak jak jest tam napisane ( Ustaw swój telefon | Awesome Screenshot ). Postawiłem kropeczkę przy internecie, włączyłem Mobile Network i... nic. To samo dot. MMSów. Myslałem, że to wina tego francuskiego softu, więc dziś się pobawiłem raz jeszcze i wgrałem ruska, a potem na niego Quarx ROM v0.1 Ustawiłem co trzeba, lecz nadal to samo. Żadnej ikonki przesyłu danych, zero reakcji. Zrobiłem screeny ustawień, może to by pomogło w jakiejś solucji. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc i rozwiązanie problemu. :)

p.s. Internet mam w tym pakiecie co jest 200 MB za free, nie pamiętam jak się nazywa... Na 1.6 działał, więc problem chyba leży jedynie w poprawnej konfiguracji. Ew. gdyby ktoś komu działa w orange zarzucił poprawnymi ustawieniami, np. z 1.6, a jak mu działa na 2.1 to z 2.1 najlepiej - byłoby pięknie.

post-29175-14255697789144_thumb.jpg

post-29175-1425569778927_thumb.jpg

post-29175-14255697789364_thumb.jpg

post-29175-14255697789456_thumb.jpg

Edytowane przez Silencer

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Napisano (edytowane)

Postawiłem kropeczkę przy internecie

Jaką kropeczkę? Żadnych kropeczek nie stawiaj.

NAZWA: Orange Internet

APN: internet

NAZWA UZYTKOWNIKA: internet

HASLO: internet

TYP: default

Celowo napisałem default wytłuszczonym drukiem, poniewaz jeden APN musi byc ustawiony jako domyslny.

Sieć komórkowa włączona?

Edytowane przez Krabolek

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Jest pokazane na pierwszym screenie o jaką kropkę chodzi. Zresztą w instrukcji Orange też jest napisane - pewnie żeby ustawić domyślną sieć. A sieć komórkowa, tak - włączona (enable). Btw. w Twojej instrukcji nie ma adresu serwera. Bez i tak się nie łączy... Chyba będę musiał poczekać na ROM od Orange. :/

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Wyślij automatyczną konfiguracje z Ustaw swój telefon

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Problem w tym, że przy GT-540 nie ma takiej opcji. (Albo przeoczyłem, bo widzę jedynie "drukuj" ;))

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Wgraj sobie ten grecki rom, tam apny sa ustawione od razu dla orange. Quarx tylko modyfikuje pare spraw, ale w gruncie rzeczy to jest ten sam francuski rom.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Mi w Orange działa internet na konfiguracji "internet", tzn. nazwa to internet i APN to tez internet

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
Przydatne linki:
Pierwsze kroki na forum
Zmiana tytułu wątku
Jak poprawnie nazwać temat
vdsfvdvceverwver[/warnt]
2.2. Nadaj odpowiednią (jasną i streszczającą problem) nazwę swojemu tematowi! Tematy z nazwami typu "PROBLEM" , "POMOCY", "CO ROBIĆ" są nieprawidłowe i będą zamykane. W jednym temacie powinieneś poruszać tylko jeden problem.
Tematy o nazwach typu: „Problem z sms”, „Problem z wifi”, „Problem z G1”, „Coś nie działa”, „Coś zepsułem” itd. również są nieprawidłowe.
W przypadku takich tematów autor otrzyma od moderatora polecenie poprawy tytułu. Można to zrobić poprzez Zaawansowaną Edycję pierwszego postu w temacie. W wyniku braku reakcji autora na polecenie moderatora, temat będzie bezwarunkowo zamykany i przenoszony do kosza.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Próbowałem z tym Greckim romem, próbowałem zmieniać nazwę i nic. :/ WTF? Orange mi zbanował internet? ;P Na 1.6 było wszystko ok, a teraz zero reakcji, gdy wł/wył sieć mobilną. Co może być tego przyczyną? :> Teraz mam ten Grecki ROM wgrany, bez żadnych innych rzeczy. Wszystko default po instalacji. Wi Fi działa.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Nie wiem czy masz możliwość instalowania aplikacji z karty SD. Jeżeli tak, wrzuć zawartość pliku APNOrange.zip na kartę pamięci, zainstaluj APN Backup & Restore 1.7 (aplikacja jest bezpłatna) i przywróć za jej pomocą APN-y. Ustawienia APN są zrzucone z oryginalnego romu Orange (Android 1.6). Jeżeli nie możesz instalować z karty SD to otwórz plik XML w edytorze tekstowym (np. Notatnik) i skonfiguruj APN-y na podstawie tego co tam znajdziesz.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Bez zmian, ale wina chyba lezy po stronie Orange. Sprawdziłem na starej Nokii połączenie z siecią i wywala "Połączenie danych pakietowych niedostępne". Dodam, że posiadam jeszcze SIM Ideii jeśli ma to jakieś znaczenie... Czyli co? Czeka mnie wizyta w salonie, czy można to jakoś via panel Orange ustawić?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.