Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube
  • RSS

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Zgarnij Samsunga Galaxy S6 Edge!

Konkurs Opera & Android.com.pl

Zdjęcie
- - - - -

zbyt wiele prób narysowania wzoru

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   amadeusamadeus

• 5 postów
  • Telefon:Sony Xperia arc S

Napisano 19.01.2013 - 20:05

Witam. Mój młody bawił się moim telefonem - a miałem założoną blokade w postaci narysowanego wzoru - i niestety wprowadził za dużo kombinacji. Odblokowanie za pomocą adresu mailowego niestety nie udane. Pamiętam że wpisałem jakiś (nie wiedziałem że będzie ważny) i nie zapisałem.
Wiem, bo troche przejrzałem forum, ze istnieje opcja przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych za pomocą kombinacji klawiszy? Czy ktoś już miał taki problem?
Oczywiście przy próbie przywrócenia do ustawień fabrycznych, niestety traci się w zasadzie wszystkie dane o ile z tego co wiem nie były zapisane gdzieś na karcie SD...?

Użytkownik Raciborski edytował ten post 04.12.2013 - 21:40
Dodano prefiks

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   pigmej181

• 633 postów
  • Telefon:SGS 3,SGS 2,SGS +,NOTE I ,arc S, XPERIA S 32GB

• Tablet:Manta mid 08 , MYTAB 7 ,ipad 2 64GB

Napisano 19.01.2013 - 20:46

Jak masz cwm to zrób wipe i po problemie

Wysłano z Nexus 4
[sygnatura łamiąca regulamin usunięta przez administratora]

#3 OFFLINE   Jenny

• 1 postów
  • Telefon:Sony Xperia Z

• Tablet:Samsung Galaxy Tab 2

• Firmware:Android 4.3

Napisano 19.01.2013 - 21:07

albo wgraj oprogramowanie od nowa

#4 OFFLINE   amadeusamadeus

Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 19.01.2013 - 22:37

no tak. Dzięki za odpowiedzi. Ale nie wszyscy tu są biegli w skrótach...ogólnie jeśli ktoś może, to może prostszymi słowami...?:P

#5 ONLINE   cerveza

• 273 postów
  • Telefon:OnePlus One

• Firmware:CM11S

Napisano 19.01.2013 - 22:59

Pomoże tu chyba tylko flashtool. Instrukcje krok po kroku masz w romy & modyfikacje w przypiętym poście. Jak nie wiesz jak to zrobić to i z pewnością nie masz wgranego roota/cwm, więc pozostaje tylko wgranie czystego systemu. instrukcja Stracisz wszystkie ustawienia i aplikacje (a także dane z nich), pliki (pobrane/zdjęcia/muzyka itd.) zostaną, ale usuniesz ,,syf'' operatorski (tapety, bootanimacje, aplikacje operatora) i zaktualizujesz system (jeżeli masz androida 2.3 to pobierz 4.0, najlepiej wersję .55 - jest najnowsza, znajdziesz ją TUTAJ). Gwarancji nie stracisz. Powodzenia!

#6 OFFLINE   SRX069

• 1203 postów
  • Telefon:Sony Xperia™ Z3

• Firmware:5.0.2

Napisano 19.01.2013 - 23:02

Tak tylko on pewnie nie ma zaznaczonego debugowania USB, bez tego falshtool nie będzie chciał wgrać ROMu.
Spróbuj zrestartować telefon power+ volume up, może po restarcie będzie można znowu wpisać kod?

#7 ONLINE   cerveza

• 273 postów

Napisano 19.01.2013 - 23:04

Spróbuj zrestartować telefon power+ volume up, może po restarcie będzie można znowu wpisać kod?

@SRX069 - bzdury pierdzielisz :P
Aby włączyć debugowanie USB (niezbędne, aby wgrać soft przez flashtoola) (zakładając, że masz androida 4.0) należy wejść w ustawienia -> opcje programistyczne i zaznaczyć pierwszą opcję.

#8 OFFLINE   SRX069

• 1203 postów
  • Telefon:Sony Xperia™ Z3

• Firmware:5.0.2

Napisano 19.01.2013 - 23:06

Ciekawe jak ma to zrobić jak nie może odblokować ekranu.

#9 OFFLINE   amadeusamadeus

Autor tematu
  • 5 postów

Napisano 19.01.2013 - 23:11

no właśnie...chodzi o to że ekran jest zablokowany...jak podłącza telefon do komputera, to komputer go nie widzi, dlatego że nie mogę nic zrobić na ekranie. Power + vol up nie działa. Musi być inna kombinacja. Miałem kiedyś taki problem z LG Swift i znalazłem kombinacje 3 klawiszy i zadziałało...poprostu tzw. "twardy reset" dla komórki.

#10 ONLINE   cerveza

• 273 postów

Napisano 19.01.2013 - 23:22

No racja, nie pomyślałem :D
W takim razie chyba tylko gwarancja, ale poczekajmy, niech ktoś jeszcze się wypowie, chyba, że amadeus miał już włączone debugowanie. W xperii s nie ma żadnej kombinacji na hard reset. Jak zainstalujesz flashtoola i sterowniki z niego (C:/flashtool/drivers) to wtedy wykryje, o ile te debugowanie było włączone, choć możliwe, że zadziała bez tego.