Skocz do zawartości

• Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • YouTube

Witamy na nowym Forum Android.com.pl!

Dowiedz się co się zmieniło / zgłoś błędy

Nie możesz się zalogować? Napisz: pomoc.acp@gmail.com

Oddałeś już swój głos? [konkurs]

Zdjęcie
- - - - -

Debrandowanie / zmiana CSC na XEO bez ROOT'a

3-plikowy czyszczenie debrandowanie rom xxalef

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1194 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   alexndr

• 1859 postów
  • Telefon:S5, N4, N3 (dev)

• Firmware:DevBase

Napisano 27 styczeń 2013 - 10:52

EDIT: 2014.05.18

Wraz z wydaniem przez Samsunga ROM'u XXUGNA5 dla Polski (4.3 Jelly Bean) - debrandowanie stało się bajecznie proste :D

"Nadejszła wiekopomna chwila" :D Oficjalny ROM dla Polski od wersji XXUGNA5 nie jest już multi CSC (co wcześniej powodowało że wgrywając nasz ROM na telefon "z dystrybucji europejskiej" nie zawsze otrzymaliśmy kod XEO). Od teraz mamy romy dla Polski wydane faktycznie tylko dla Polski (paczka CSC oryginalnego ROM'u zawiera wyłącznie kod XEO).

Procedura debrandowania telefonu z DOWOLNYM CSC (nie powoduje nabicia licznika flashowań):

1. Pobieramy ROM dla Polski I9300XXUGNA5_I9300XEOGNC1_XEO.zip, ew. nowszy, jeśli się pojawi na Sammobile.com (dbanie o to, aby wgrać najnowszy nie jest obowiązkowe - jeśli wgramy z w/w linku mimo, iż pojawił się nowszy - po zakończeniu procedury telefon sam się zaktualizuje do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania).

2. Rozpakowujemy pobrany plik zip i wgrywamy ROM Odinem (do początkujących: szczegółowy opis wgrywania ROM'ów Odinem znajdziecie TUTAJ).

3. Wykonujemy Wipe Data (czynność obowiązkowa!). Aby tego dokonać - wyłączamy telefon, następnie ponownie go włączamy przytrzymując kombinację 3 klawiszy Vol_up+Home+Power do momentu pojawienia się logo Samsunga. Pojawi nam się menu po którym możemy się poruszać strzałkami głośności - wybieramy "wipe data/factory reset" i zatwierdzamy przyciskiem Power. Telefon jeszcze raz zapyta - wybieramy "Yes - delete all user data" i zatwierdzamy przyciskiem Power. UWAGA - czynność ta usunie wszystkie aplikacje i ustawienia użytkownika! Po tej operacji wybieramy "reboot system now" i czekamy na pierwsze uruchomienie.

4. Po wstępnym skonfigurowaniu telefonu (lub pominięciu wszystkich kroków kreatora), gdy telefon jest już teoretycznie gotowy do pracy - wykonujemy dodatkowy zwykły restart (przytrzymujemy 1-2 sek przycisk Power i wybieramy "Uruchom ponownie"). Wydaje się to bez sensu, ale bez wykonania tego kroku Kies prawdopodobnie nadal będzie wyświetlał nasze poprzednie CSC.

5. GOTOWE :) Po ponownym uruchomieniu możemy kontrolnie podłączyć telefon do Kies i sprawdzić nasze CSC, które wyświetli się wraz z informacją o zainstalowanym oprogramowaniu.

---

Poniżej instrukcja archiwalna - obowiązująca w czasach, gdy "nasze" ROM'y zawierały tak naprawdę paczkę wielu CSC (była to uniwersalna paczka instalacyjna, tak naprawdę przeznaczona dla wielu krajów). Instrukcję pozostawiam w celach "edukacyjnych". Starsza instrukcja może się jeszcze przydać osobom, które doprowadziły swój telefon do stanu wymagającego odbudowania partycji (telefon nie działa poprawnie mimo wgrania oryginalnego romu + wykonania wipe data). Nie zalecam już jej stosowania w celu zdebrandowania telefonu:

Spoiler

Jeśli ten poradnik okazał się dla Ciebie przydatny - możesz to okazać stawiając piwo :piwo:

Użytkownik alexndr edytował ten post 19 maj 2014 - 10:41

Zaloguj / zarejestruj się aby wyłączyć tę reklamę

#2 OFFLINE   zimny87

• 100 postów
  • Telefon:SGS III

• Firmware:AD 1.7.x

Napisano 27 styczeń 2013 - 19:43

Potwierdzam - wszystko dziala :D Tego mi wlasnie brakowalo aby skusic sie na debrandowanie bo doczytalem wlasnie ze mam nowy bootloader i troche obawialem sie kombinowania. Mialem ROM z Plusa 4.1.2 XXELLA i wszystko poszlo bez problemow :D Teraz mam XXELKC (aktualizacje OTA) zrootowany przez ExynosAbuse i ponownie jestem zabezpieczony przed ExynosBug metoda z podpisu alexndr. Nie ma tego napisanego, no chyba ze bylo to oczywiste - rom XXALEF pobrany ten z tego watku nie nabija licznika.
Piwko poszlo :)

Użytkownik zimny87 edytował ten post 27 styczeń 2013 - 20:19

#3 OFFLINE   Fauler

• 30 postów
  • Telefon:Nexus 4

• Firmware:Stock

Napisano 28 styczeń 2013 - 01:02

Zainstalowałem ten rom, następnie telefon samoczynnie pobrał aktualizacje i je zainstalował (bez podłączania do komputera). Teraz w android system info mam bootloader: I9300XXELKC. Czu to jakiś błąd, czy SIII sam sobie zmienił bootloader? Czy teraz mam możliwość zainstalowania starego ICS'a 3 plikowego?
Spoiler

Użytkownik Fauler edytował ten post 28 styczeń 2013 - 01:14

#4 OFFLINE   Pekin

• 2094 postów
  • Telefon:Note 4 (N910C)

• Firmware:Lollipop 5.0.1

Napisano 28 styczeń 2013 - 01:21

tak. z tym BL masz mozliwosc wgrania starego 3 plikowca

Note 4 (N910C) + Ringke Slim (black) + 3mk Matte

http://i.imgur.com/0Sc1YiW.png #zaorane

#5 OFFLINE   alexndr

Autor tematu
  • 1859 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 07:36

@Fauler
Nie, to nie błąd. Przypomniałeś właśnie wszystkim o bardzo ciekawym zjawisku - aktualizacje OTA są w stanie podmienić bootloader XXELLA lub nowszy na ten zawarty w aktualizacji OTA. Był o tym wątek na xda. Jest to też jakiś sposób na downgrade bootloadera tyle że dość czasochłonny ;)

Reasumując:
- Jeśli ktoś chce wyczyścić / zdebrandować tel. szybko - wgrywa XXALEF z postu #1 i na to najnowszy rom odinem.
- Jeśli ktoś chce jechać od romu XXALEF przez OTA - trwa to ok 2h ale cierpliwość zostanie nagrodzona downgradem bootloadera poniżej XXELLA :) a przynajmniej będzie tak dopóki nie wyjdzie aktualizacja OTA dla romu XEO z nowym bootloaderem ;)

Użytkownik alexndr edytował ten post 28 styczeń 2013 - 21:25

#6 OFFLINE   PLANETA

• 4084 postów
  • Telefon:SAMSUNG S3 III i9305 LTE

• Sieć:Orange

• Firmware:4,4,4 KitKat

Napisano 03 luty 2013 - 12:26

A więc tak przy aktualizacji przez ota dostajemy nowy botloader ,ale jest na to sposób aby powrócić do starego ,a oto on testowałem sam osobiście i działa mam stary. :E

Dobra to tak zaczynamy:

odpalasz odina i wklepujesz rom 3 plikowy z pitem
  wchodzisz w download i podpinasz a nastepnie start
  jesli w odinie dostaniesz Fail to wyciagasz baterie i wchodzi w recowery ale nie bedziesz miał recowery tylko telefon , trójkat i komputerek
  resetujesz ustawienia w odinie i wstawiasz wszystko an nowo i podpiszasz
  pozniej start i leci normalnie
  nastepnie po robociku przed logiem samsung wyjmujesz baterie i wkladasz wchodzisz w recowery i robisz wipe system/factor i wipe cache
  ustawiasz wszystko ale nie aktualizujesz przez ota
  pozniej instalujesz standardowo rom 1 plikowy tem XXELKC i masz stary bootloader.

Poradnik nie mojego autorstwa, ale zapewniam u mnie zadziałał za 1 razem, resztę robicie na swoją odpowiedzialność.

ZcIpIQr.pngVvfA5gw.png
Gr81Z6H.pngFMGpCew.png

#7 OFFLINE   alexndr

Autor tematu
  • 1859 postów

Napisano 03 luty 2013 - 13:59

@up

Zapomniałeś tylko o jednym - ten wątek powstał po to aby użytkownicy mogli uniknąć nieco ryzykownej czynności wgrywania starszego bootloadera po to tylko, aby wyczyścić/zdebrandować telefon. To że bootloader zmieni się na starszy przy OTA to już skutek uboczny, nie zaś cel zasadniczy ;) Za to, aby aktualizacja OTA przebiegła pomyślnie, odpowiada i ręczy swoją renomą firma Samsung - proces ten jest na pewno bezpieczniejszy i lepiej dopracowany (musi się przecież sprawdzić na milionach telefonów!).

Opisany przez Ciebie sposób postępowania bardziej pasowałby do przyklejonego wątku o downgrade bootloadera kolegi ghul21 - jako ciekawa alternatywa ;)

Użytkownik alexndr edytował ten post 03 luty 2013 - 18:03

#8 OFFLINE   Ash

• 982 postów
  • Telefon:DHD / SGS III / Note 3

• Tablet:Samsung Galaxy Note 10.1

• Firmware:4.3 / 4.4.2

Napisano 03 luty 2013 - 18:49

Czyli tak, najpierw triangle away zerujemy licznik potem wgrywamy ten twój ROM 3 plikowy i już status i tel będzie gotowy do oddania na gwarancję ?

#9 OFFLINE   alexndr

Autor tematu
  • 1859 postów

Napisano 03 luty 2013 - 20:09

@up
Tak. Pod warunkiem że nie kupiłaś z brandem. Wtedy musisz oddać też z brandem (po 3-plikowym wgrywasz jeszcze rom z odpowiednim brandem i ustawiasz odpowiednie csc) ;)

Użytkownik alexndr edytował ten post 03 luty 2013 - 20:53

#10 OFFLINE   slawomir273

• 163 postów
  • Telefon:Samsung galaxy s3 I9300

Napisano 03 luty 2013 - 22:26

A jakie jest CSC orange w polsce?

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 3-plikowy, czyszczenie, debrandowanie, rom, xxalef