• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
Henryhenry

[ROM] Android 4.2.1 for Dell Streak 7

37 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witam!

Dobre wieści od magików z xda-developers!

CM10.1 opracowany przez nich dla Dell'a Streak'a doczekał się pierwszego beta release.

Uwaga- Rom korzysta z innego layout'u partycji.

Pamiętaj-

• flashujesz na własną odpowiedzialność
  • przed dokonaniem zmian zrób PEŁNĄ kopię zapasową (czyli nie tylko danych, ale i aplikacji, danych aplikacji i ustawień)
  • zapoznaj się z wątkami o CM10 oraz CM10.1 z forum.xda-developers.com

Download+pełne info tutaj:

Unofficial CM10.1 for Dell Streak 7 - xda-developers

Moim zdaniem warto poczekać jeszcze z miesiąc, ponieważ na 90% do tego czasu bluetooth i kamera zostaną naprawione.

Małe tłumaczenie ode mnie:

[b]Co działa?[/b]
Działa:
Włącza się!!!
Ekran dotykowy
Wibracje etc.
Pamięć zewnętrzna (SD)
Pamięć wewnętrzna
Jasność ekranu
Root
Przyciski na obudowie+dotykowe
WIFI
MTP
Dźwięk
Czujniki (akceleratometr, przechył)

[b]Co nie działa?[/b]
camera 
GPS (włącza się, ale nie łapie satelit)
Bluetooth
Zewnętrzny mikrofon (cokolwiek to jest)

I krótki tutorial:

- Podłączamy tablet do ładowania, niech się trochę podładuje podczas wykonywania następnych podpunktów
- Ściągamy zip'a (w nim nvflash i odpowiednia wersja systemu) [url=http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2130081]stąd[/url]
- Ściągamy paczkę gapps dla CM10.1 [url="http://goo.im/gapps"]stąd[/url]
- Robimy backup danych
- Robimy backup aplikacji
- Robimy backup danych aplikacji i danych systemowych
- Przegrywamy backup do komputera/ na kartę SD
- Paczkę z pierwszego podpunktu rozpakowujemy
- Żegnamy się ze streakiem, odłączamy od ładowania, resetujemy, podłączamy kabel USB do tabletu, następnie trzymając oba przyciski głośności wciśnięte podłączamy kabel USB do komputera
- Jeśli przedtem nie korzystaliśmy z nvflash'a, instalujemy sterowniki do APX mode (są one w folderze usbpc driver)
- Uruchamiamy skrypt .bat/.sh (windows/linux) z folderu, w którym wypakowaliśmy pierwszą paczkę
- Podczas kopiowania plików nie wyłączać kompa/odłączać kabelków; może to poskutkować totalnym zcegłowaniem
- Gdy skrypt się zakończy (w Windowsie okienko powinno samo się zamknąć), odłączamy kabelki, resetujemy tablet, włączamy. 
- Gdy się uruchomi, przechodzimy do ustawień 'storage', wciskamy przycisk 'menu' (ten dotykowy na obudowie), wybieramy jedyną dostępną opcję i włączamy tryb MTP
- Podłączamy do kompa, przegrywamy paczkę (ten plik .zip) z gapps'ami.
- Wyłączamy tablet i uruchamiamy go w recovery mode-wciskamy klawisz volume up i trzymając go wciśniętego wciskamy zwykły włącznik (power), trzymamy całość przez około 10 sec (po 5 sekundach zapala się ekran i przyciski, po około 8 pojawia się docelowe menu) aż nie pojawi się ekran recovery. Już można puścić przyciski. 
- Teraz trzeba wybrać opcję 'install pkg from sdcard', uruchomi się TWRP, już dotykowy. 
- Wybieramy 'install zip', wskazujemy plik z paczką gapps i flashujemy. 
- Wykonujemy reboot'a i już można cieszyć się z CM10.1!
- Sugerowane tweak'i, które zwiększą wydajność znajdują się parę postów poniżej.
Przepraszam za styl, mam nadzieję, że komuś się przyda.

Edytowane przez Henryhenry
dodanie krótkiego tutorialu

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałem, że porzucili wszelkie prace nad tym tabletem. Super.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Magicy się rozpędzają!

Z takim tempem powinni naprawić kamerę w ciągu dwóch tygodni :)

Beta 2 już jest, naprawiono bluetooth'a, GPS'a i usunięto ten brzydki pasek, który był w poprzedniej wersji.

Unofficial CM10.1 for Dell Streak 7 - xda-developers

Sytuacja związana ze Streakiem przez chwilę była dramatyczna. Po tym, jak djSteve zaprzestał współpracy z xda-developers, przy androidzie kombinował jedynie Giveen, a on nie był w stanie zastąpić wszystkim-streakowcom-znanego-dellowego-dobrodzieja.

Z tego, co mi wiadomo, aktualnie nad CM10.1 pracują trzy osoby; a na dodatek jedna z nich pisze nowy kernel(!)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Dell streak 7 doczekał się aktualizacji do Androida 4.2.2 przed Nexusem 7! :D

Wersje 4G powinny już mieć możliwość dzwonienia.

Niestety ciągle nie działa kamera i zewnętrzny mikrofon. Do tego znowu zaczął szwankować czujnik przechyłu.

Ważna wiadomość:

Aktualizacje OTA (ściągasz na tablecie, instalujesz na tablecie, działa) pojawiają się poprzez aplikację Goo Manager.

Warto ją zainstalować, średnio raz na tydzień powinny pojawiać się nowe paczki usprawniające działanie streak'a i aktualizujące system (wszak CM10.1 jest ciągle rozwijany)

Ważna wiadomość 2:

Recommended tweaks:

set Settings > Developer Options > Force GPU rendering

set Settings > Developer Options > Disable HW overlays

set Settings > Performance > Processor > onDemand governor

set Settings > Performance > Memory Mangement > zRAM > 26%

set Settings > Performance > Memory Mangement > Allow Purging of assets

Dzięki temu lagi zmniejszają się do takiego stopnia, że w 80% czasu działania się ich nie odczuwa.

Ważna wiadomość 3, z samej góry:

Nie flashować aktualizacji z 2/14/2013 (poprzed goo.gl/goo manager). Zawiera jakieś szatańskie błędy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

właśnie ściągam paczki. Czy ktoś już to instalował? Póki co powstrzymuje mnie brak informacji jak wrócić do fabrycznego Androida 3?? Nigdzie na stronie della nie ma oryginalnego romu, w necie też nie znalazłem. W razie niepowodzenia jak wrócić do stanu fabrycznego Dell Streak 7?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja instalowałem i mam go cały czas. Moim zdaniem jeszcze nie warto go instalować do codziennego działania.

Generalnie jest jeszcze sporo wad, np niektóre gry mogą nie działać (np new star soccer), dolphin browser nie wspiera flasha (nici z oglądania filmików na np joemonsterze), brak mikrofonu, aparatu i kamerki, czasami dostaje laga i trzeba zresetować. Dopóki nie napiszą nowego kernela i nie poprawią wydajności, androida 4.2 raczej powinno traktować się jako ciekawostkę.

Co do powrotu do 3.2, jeszcze go nie wykonałem, ale podejrzewam, że:

a) albo nvflash'em bezpośrednio do honeystreaka (bardziej prawdopodobna wersja)

b) albo nvflash'em do 2.2 i potem normalnie paczką .pkg do 3.2

Co do rom'ów: w folderze streak7 masz oryginalne romy

http://d-h.st/users/TheManii/?fld_id=0#files

a tu honeystreaki:

http://d-h.st/users/TheManii/?fld_id=5697#files

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odpowiedź. Na razie zbieram się w sobie czy podołam - czy w razie niepowodzenia zdołam powrócić do oryginału.

W sumie bawiłem się już tym, wgrywałem przez CWM Androida CM9 do innego mojego tabletu (GC A970), zrootowałem swego czasu i wgrałem inny rom do HTC Wildfire, więc pewnie dałbym sobie radę ze Streakiem 7 :-)

Na razie szukam pełnego tutorialu, takiego krok po kroku, chcę mieć pewność że wszystko mam pod kontrolą.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z doświadczenia powiem tak- zarezerwuj cały dzień na zmianę; zawsze może coś pójść nie tak :)

Tak poważne zmiany romu, jak Z 3.2 na 4.2 (zmienia się nie tylko system, ale i layout partycji) dzięki zastosowaniu nvflash'a są banalne i prostsze niż z użyciem CWM- po prostu robisz backup wszystkiego, klikasz na przygotowany już skrypt (.bat pod windowsem, .sh pod linux'em), chwila przegrywania i voila!

Gorzej z powrotem/ewentualną naprawą, gdyby coś poszło nie tak. Ja nie powracałem jeszcze do 3.2, ale niedługo spróbuję, i swoje doświadczenia na pewno tutaj dodam.

Jeszcze raz (będę pisał to wiele razy)- pełny backup przed zmianami, dane są najważniejsze.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie nie mam żadnych danych które musiał bym zabezpieczać, raptem kilka gier i skonfigurowany gmail i kalendarz więc jedyne o co się martwię to działający system.

Czyli robię tak,

podłączam della pod kompa, instaluję sterowniki aby komp widział go.

ściągam paczkę z romem 4.2

ściagam nvflash (Download nVFlash 5.127 Free - An NVIDIA Firmware Update Utility - Softpedia)

i z poziomu nvFlasha odpalam instalkę i ma działać?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pełny tutorial masz pod koniec pierwszego posta.

Ściągasz paczkę z systemem, rozpakowujesz ją gdziekolwiek.

Wymagane sterowniki do apx mode są w paczce w folderze 'usbpcdriver'. Nvflash'a też nie musisz ściągać; też jest w środku. Czyli dosłownie ten zip to 'all in one'.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.