• Ogłoszenia

• wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
  • 0
adam749

Program do zamykania aplikacji działających w tle

Pytanie

Witam.

Czy istnieje jakiś program, skrót, czy mod do Androida, by w łatwy i szybki sposób zamykać aplikacje działające w tle? Bo zauważyłem, że po wyjściu z jakiegoś programu on nadal działa i zapycha pamięć.

Coś przypominającego te skrócone menu na ekranie Today w Windows Mobile, w którym jednym "X" zamykamy wszystkie działające programy.

Pozdrawiam.

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

• 0

na tym wlasnie polega android. Im wiecej procesow w tle dziala tym lepiej -.- . Telefon sam zwolni sobie pamiec kiedy bedzie jej potrzebowal

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Takie programy nazywają się Task Killer (y) i jest ich pełno a markecie. Sony nie dało nic standardowego. Wystarczy wpisać "task" w wyszukiwarce i wybrać co Ci bardziej pasuje. Ja akurat używam Fast Reboot, ale wcześniej korzystałem z android task manager.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Nie zgodzę się, istnieje taka możliwość po przez wejście w Ustawienia>Aplikacje>Działające i masz tam wszystkie aktualnie działające aplikacje, możesz je wyłączyć. Polecam wyłączenie wszystkiego oprócz: Ustawienia, Usługi Google, Kontakty, usbotg, Klawiatura Xperia, Cosmic Flow (jeżeli masz włączony).

na tym wlasnie polega android. Im wiecej procesow w tle dziala tym lepiej -.- . Telefon sam zwolni sobie pamiec kiedy bedzie jej potrzebowal

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Nie zgodzę się ponownie, dobrze jest mieć dużo wolnej pamięci, ponieważ wtedy telefon działa płynniej i zżera mniej baterii.

Przydałby się też jakiś programik do tego, najlepiej żeby od razu dodawał widgeta, nie trzeba by było się szperać tyle w ustawieniach.

1 osoba postawił/-a piwo

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Task killery z marketu mają możliwość dodania widgetu, za pomocą którego jednym kliknięciem w ekran ubija się aplikacje w tle :)

Wysłane z mojego Galaxy Nexus

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Dzięki za wypowiedzi. Narazie używam sobie "Fast Reboot", szybki klik w ikonkę i już pamięć czysta poprzez "zresetowanie telefonu bez resetu" jak to napisali :D

Spróbuje też powyłączać wszystko oprócz tych co wspomniał mleko1234, wcześniej się bałem, by czegoś potrzebnego nie wyłączyć przypadkiem..

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Musisz mieć świadomość, że te task killery nie wiedzą, że niektórych aplikacji nie należy ubijać. Dlatego u wielu użytkowników przestaje działać budzik

Tapnięte z mojego HTC Sensation

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

W dodatku Linux dzielnie radzi sobie z ubijaniem procesów, task killery często dają odwrotny efekt, a w dodatku bateria szybciej schodzi, ponieważ każdy proces, który task killer zabije powstaje na nowo, co powoduje zwiększenie poboru napięcia. ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Jednakże te kill taskery zabijają aplikacje na chwilę. Dajmy aplikację Pou. Użyjemy task killera i po minucie Pou jest znów włączone. Testowałem dwa i to samo było więc w innych myślę że też to samo.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
a w dodatku bateria szybciej schodzi, ponieważ każdy proces, który task killer zabije powstaje na nowo, co powoduje zwiększenie poboru napięcia.

Hmm a jak te niepotrzebne procesy w tle działają, to i niepotrzebnie używają CPU wyczerpując energię w akumulatorze. Jak się je powyłącza, to i tak się same włączają... trochę głupi ten Android.. wolałem WM, lecz mało programów jednak na niego było... ale jakiś porządek był, co miało nie działać to nie działo... lecz Android popularniejszy się stał.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0
W dodatku Linux dzielnie radzi sobie z ubijaniem procesów, task killery często dają odwrotny efekt, a w dodatku bateria szybciej schodzi, ponieważ każdy proces, który task killer zabije powstaje na nowo, co powoduje zwiększenie poboru napięcia. ;)

Co masz na myśli mówiąc "W dodatku Linux"?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.