Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

wojtasemaj

Root PMP5770D DUO (może też inne modele)

Rozwiązany

wojtasemaj   
Otrzymana reputacja: 7
wojtasemaj

Witam. Próbowałem robić root jakimś chińskim programem i nie dało rady... Poszukałem chwilkę i poczytałem i trafiłem na program UnlockRoot. Tym programem poszło w kilka minut. Przypomnę, że trzeba mieć włączone debugowanie.

A więc tak:

1. Instalujemy PdaNet (dla sterowników) - KLIK . Po instalacji PdaNet, podpinamy tablet do kompa i program sam dociągnie sterowniki (oczywiście po drodze są jakieś okienka, które trzeba akceptować).
  2. Przechodzimy do strony z programem - KLIK - pobieramy UnlockRoot klikając FreeDownload. Instalujemy. Później ów program dociąga właściwy program (czy jak to tam nazwać).
  3. Odpalamy program, podłączamy tablet z włączonym debugowaniem i klikamy ROOT. Program sam powinien rozpoznać urządzenie. Mi wyskoczyło po drodze chyba dwa okienka, czy che doinstalować jakieś aplikacje - nie robiłem tego. Po chwili program restartuje tablet i mamy root. Wystarczy doinstalować z marketu SuperUser.

Jeżeli pomogłem - postaw piwko:)

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mahound   
Otrzymana reputacja: 0
mahound

Potwierdzam działanie na tablecie Prestigio MultiPad 7.0 pro duo PMP5570C. W końcu z pomocą roota zmieniłem wykrywalność tabletu jako sgs2.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
xadam4   
Otrzymana reputacja: 1
xadam4

mi na tym chinskim (zuo dashi ? ) poszlo bez problemu. ale dobrze wiedzec ze ten sposob dziala, nie bedzie problemow z szukaniem skutecznego sposobu :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
stonoga58   
stonoga58

[*]Instalujemy PdaNet (dla sterowników) - KLIK . Po instalacji PdaNet, podpinamy tablet do kompa i program sam dociągnie sterowniki (oczywiście po drodze są jakieś okienka, które trzeba akceptować).

[*]Przechodzimy do strony z programem - KLIK - pobieramy UnlockRoot klikając FreeDownload. Instalujemy. Później ów program dociąga właściwy program (czy jak to tam nazwać).

[...]

Cześć, próbuję dobrać się do mojego PMP5770D DUO.

1. PdaNet ściągnięte bez problemów

2. UnlockRoot v.3.41 - od razu wrzeszczy ESET NOD32 przy wejściu na stronę Download---UnlockRoot/UnlockPhone/UnlockRom---Android Root

daje komunikat:

2013-05-05 8:56:42 PM Ochrona protokołu HTTP plik http://downloadcdn.betterinstaller.com/installers/9/9/UnlockRoot_downloader_by_UnlockRoot.exe odmiana zagrożenia Win32/Somoto. A potencjalnie niepożądana aplikacja Wykryto zagrożenie podczas uzyskiwania dostępu do stron internetowych

następnie:

2013-05-05 8:57:22 PM Ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym plik C:\Users\ANNAST~1\AppData\Local\Temp\EL1se+eP.exe.part odmiana zagrożenia Win32/Somoto.A potencjalnie niepożądana aplikacja Zdarzenie wystąpiło podczas modyfikowania pliku przez aplikację: C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe.

i:

2013-05-05 8:58:27 PM Ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym plik D:\Tablet Prestigio pmp5770\Rootowanie06\UnlockRoot_downloader_by_UnlockRoot.exe odmiana zagrożenia Win32/Somoto.A potencjalnie niepożądana aplikacja . Zdarzenie wystąpiło podczas modyfikowania pliku przez aplikację: C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe.

Czy wiecie coś na ten temat, czy ESET NOD32 oszukuje i można bezpiecznie użyć UnlockRoota?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dawid01986   
Otrzymana reputacja: 34
dawid01986

szajs uwaliło mi tylko tableta, nie zrestartowało mi tylko pozostał czarny ekran i nic nie da się zrobić!

---------- Post dołączono o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

na szczęście nie ma tragedii gdy komuś zostanie czarny ekran lub czerwony to wystarczy przytrzymać Power ok 20 sek i sie wył po czym można wł normalnie.

Niestety ani razu nie udało mi się ty sposobem jak i żadnym innym.

Trzeba dalej szukać

---------- Post dołączono o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:45 ----------

na szczęście nie ma tragedii gdy komuś zostanie czarny ekran lub czerwony to wystarczy przytrzymać Power ok 20 sek i sie wył po czym można wł normalnie.

Niestety ani razu nie udało mi się ty sposobem jak i żadnym innym.

Trzeba dalej szukać

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PatrykGM   
PatrykGM

W tej drugiej aplikacji faktycznie jest wirus (troll). Oprócz ściąganego programu zainstalowały mi się jakieś zawirusowane aplikacje. "Uszkodziło" mi przeglądarki Firefox i Internet Explorer, a także ogólnie zablokowało dostęp do internetu. Na szczęście użyłem opcji Kopia zapasowa/Przywracanie z Panelu sterowania i wszystko wróciło do normy.

Po za tym ten sposób również u mnie nie działa. Nie wiem dlaczego jednym działa, a innym nie. U mnie UnlockRoot wyświetlił komunikat, że nie można zrootować tabletu i aby udać się z tym do serwisu. Być może instalacja sterowników przebiegła błędnie, nie wiem.

Próbuję ten tablet Prestigio MultiPad 7.0 Prime Duo PMP5770D zrootować już trzeci dzień i w końcu po wielogodzinnych próbach udało mi się na zagranicznym forum znaleźć działający sposób z użyciem karty SD. Oto instrukcja:

1. Ściągnij na dysk firmware.

2. Sformatuj w komputerze kartę SD systemem FAT32 (szybkie formatowanie).

3. Wejdź do uprzednio ściągniętego archiwum PMP5770D_20130426_V2.0.32 i z folderu Firmware skopiuj pliki factory_update_param.aml, uImage_recovery i update.zip

4. Wyłącz tablet i włóż do niego kartę SD (należy zwrócić uwagę, aby dobrze wsunąć kartę).

5. Naciśnij i przytrzymaj przycisk VOLUME, a następnie jednocześnie POWER.

6. Przestań wciskać oba przyciski, gdy wyświetli się ekran z logo Art of High Tech.

7. Jeśli wszystko zostało zrobione prawidłowo, powinno automatycznie zacząć się instalować firmware.

8. Ściągnij na dysk trzy zmodyfikowane pliki firmware (należy kliknąć u góry Plik/Pobierz).

9. Podmień na karcie SD pliki factory_update_param.aml, uImage_recovery i update.zip na te ściągnięte w poprzednim punkcie.

10. Wyłącz tablet.

11. Naciśnij i przytrzymaj przycisk VOLUME, a następnie jednocześnie POWER.

12. Przestań wciskać oba przyciski, gdy wyświetli się ekran z logo Art of High Tech.

13. Jeśli wszystko zostało zrobione prawidłowo, powinny automatycznie zacząć się instalować podmienione pliki firmware.

14. Gotowe.

Ważne: Wadą tego sposobu jest to, że kasują się wszystkie pliki z tabletu, więc jeśli się ma na nim coś ważnego, należy uprzednio zrobić kopię zapasową.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.