Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

gzajac

Działalność Gosp. i rozliczanie dochodów z Google Play / AppStore - okiem eksperta

Rozwiązany

Qrzy   
Otrzymana reputacja: 43
Qrzy

Dokładnie, nie kombinuj tylko zapłać tak, jak zamierzałeś. A potem dla pewności idź do US i zwyczajnie zapytaj. Jest też specjalna infolinia podatkowa, na stronie US znajdziesz. Te dwie opcje to najpewniejsze źródła, radzę nawet (uprzedziwszy wcześniej rozmówcę) nagrać rozmowę, wtedy możesz spać spokojnie.

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
lpek58   
Otrzymana reputacja: 0
lpek58
Przecież to logiczne że przy stałych dochodach trzeba mieć działalność gospodarczą

Nie trzeba.

Zgodnie z definicją DG - "jest to działalność zarobkowa o charakterze zorganizowanym i ciągłym"

Gdy napiszesz apkę (powiedzmy w miesiąc) wrzucisz ją do marketu i zostawisz samej sobie, nie prowadząc żadnych regularnych prac, a apka zacznie generować przychód to nie musisz zakładać działalności.

Regularność i ciągłość dotyczy prac wykonywanych w celu zarobkowym, a nie faktu regularnego otrzymywania przychodu (który mógł wyniknąć z jednorazowej i chwilowej inwencji twórczej) :)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
deadswine   
deadswine

I tu się mylisz np wynajem mieszkań czyli coś czym absolutnie nie musisz się zajmować przez powiedzmy 5 lat(czas trwania umowy) jest traktowany jako działalność gospodarcza.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PabloAngello   
PabloAngello

Jest to mój pierwszy post zatem po raz pierwszy witam serdecznie użytkowników forum.

Moje pytanie w temacie jest takie: Jestem zameldowany w Polsce, posiadam konto EUR w polskim banku, z którego cały czas korzystam ponieważ tak mi najwygodniej. Jednak mieszkam raz w Hiszpanii, raz Niemczech, pół roku gdzieś jeszcze indziej itd. Bo tak wygląda moja sytuacja w ostatnich kilku latach. Czy powinnem wtedy rozliczać się z podatków w Polsce? Jeśli tak to z jakiej racji skoro mnie tam nie ma? (o ile ma to jakiekolwiek znaczenie).

Pozdrawiam i z góry dziękuje.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chaosmedia   
chaosmedia

187 dni na terenie obcego kraju czyni Cię rezydentem podatkowym. Na Twoim miejscu wybrałbym podatki w Niemczech, tak samo ZUS ze względu na stabilność systemu. Posiedź "niby" te 187 dni, często wystarczy wynajęte mieszkanie na ten okres lub załóż DG w Niemczech.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
PabloAngello   
PabloAngello
187 dni na terenie obcego kraju czyni Cię rezydentem podatkowym. Na Twoim miejscu wybrałbym podatki w Niemczech, tak samo ZUS ze względu na stabilność systemu. Posiedź "niby" te 187 dni, często wystarczy wynajęte mieszkanie na ten okres lub załóż DG w Niemczech.

Dzięki za odpowiedź. Tyle, że za kilka dni stąd wyjeżdżam (do Polski), a za kilka miesięcy szykuje wyjazd do Hiszpani (również na dłużej). Tak więc trochę mam mętlik w głowie :D

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
The Dino   
The Dino
I tu się mylisz np wynajem mieszkań czyli coś czym absolutnie nie musisz się zajmować przez powiedzmy 5 lat(czas trwania umowy) jest traktowany jako działalność gospodarcza.

A jak wpadłeś na tak absurdalny pomysł? Chociaż w tym co piszesz jest sens, tylko widzisz, diabeł tkwi w szczegółach ;) . Napisałeś "wynajmowanie mieszkań", a nie "wynajęcie mieszkania". Przeczytaj co ci lpek58 napisał, mowa o dwóch "warunkach", trudno wynajęcie np. 5 mieszkań nie określić działaniem zorganizowanym (znaczy taki mały kamienicznik :DD ).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mikosss   
Otrzymana reputacja: 1
Mikosss

Troche z innej beczki: mając działalność gosp. przy odbieraniu kasy od AP wystawiacie fakturę, czy wystarczy tylko sam dowód wpłaty na ewentualnej kontroli?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mz1990   
mz1990

Jasne że faktura, przecież płacisz od tego podatek, więc musisz zaksięgować

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chaosmedia   
chaosmedia

g.. faktura, nie trzeba być płatnikiem vatu, wystarczy wystawicz airpushowi rachunek uproszczony

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.