Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

gzajac

Działalność Gosp. i rozliczanie dochodów z Google Play / AppStore - okiem eksperta

Rozwiązany

_mario_   
Otrzymana reputacja: 7
_mario_
Dnia 6.11.2017 o 15:17, Cetek14 napisał:

Jeszcze jedno - pod nazwą aplikacji jest nazwa twórcy. Czy jako osoba prywatna muszę tam dać swoje imię i nazwisko, czy mogę tam dać cokolwiek, np "janusz softworks"?

Nazwa w Google Play to Twoja marka rozpoznawalna w Internecie. Możesz nazwać jak chcesz. Do rozliczeń z urzędami podajesz i tak inne dane, takie jak podczas rejestracji firmy.

dodana zawartość

21 godzin temu, Marrx napisał:

witam

czy coś się zmieni po wprowadzeniu "Konstytucji Biznesu"?

https://businessinsider.com.pl/firmy/przepisy/konstytucja-biznesu-na-posiedzeniu-rzadu-pis/ygv6jg6

W szczegolnosci obiecujaco wyglada:

"

Działalność nierejstrowana – nowa forma w Konstytucji Biznesu

Prawo przedsiębiorców wprowadzi pojęcie działalności nierejestrowej - działalności na najmniejszą skalę (przychody miesięczne do 50 proc. minimalnego wynagrodzenia), która nie będzie uznawana za działalność gospodarczą i nie będzie podlegać rejestracji w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej). Ma ona dotyczyć zwłaszcza drobnego handlu, dorywczo świadczonych usług (np. sporadycznie udzielanych korepetycji) i urzeczywistniać zasadę wolności działalności gospodarczej.

"

Owszem, były takie plany rządu. Były także obietnice rządu dotyczące zmian wysokości składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Niestety ZUS stanowczo "odradza" takie posunięcie rządowi i sprawa przycichła.

Podsumowując: przedsiębiorcy w Polsce nie mają lekko, szczególnie ci mali - mikroprzedsiębiorcy. Obawiam się, że te obietnice mogą się przeciągnąć do najbliższych wyborów jako kolejna "kiełbasa wyborcza".

Za to Wielka Brytania czy Czechy nie mają problemu z dużymi ulgami dla małych firm i Polacy coraz chętniej tam przenoszą swój biznes.

Edytowane przez _mario_

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
viadrol   
Otrzymana reputacja: 0
viadrol

Moja aplikacja właśnie wygenerowała ponad 300 zł na reklamach i mogę w końcu wypłacić te pieniądze. Pojawia się jedynie pytanie jak to rozliczyć z urzędem skarbowym. Przejżałem ten temat i była tu raczej opisywana raczej sytuacja sprzedaży płatnych aplikacji w sklepie Google, wtedy niby należy wypełnić PIT 36. A co z dochodami wyłącznie z reklam, w dodatku gdy są takie niskie. Mogę wpisać tę  kwotę po prostu w PIT 11 w rubryce inne? 

Jeśli tak to jak sytuacja by wyglądała gdybym w ciągu roku więcej pieniędzy, np ponad 2 tysiące?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
rafamt1   
Otrzymana reputacja: 0
rafamt1

W jakim miesiącu wykazujecie przychód z google. W tym w którym nastąpiła wpłata od google, czy w tym, którym była rzeczywista sprzedaż na podstawie faktury?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.