Skocz do zawartości

Robimy fajne filmy o Androidzie na YouTube! Daj nam suba!

Wall-E

TUTORIAL iMito MX1/2 - wgrywanie ROMów

Polecane posty

Wall-E   
Otrzymana reputacja: 0
Wall-E
Napisano (edytowane)

NIE BIORĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA POTENCJALNE USZKODZENIE SPRZĘTU CZY OPROGRAMOWANIA.

WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Wersję oprogramowania możesz sprawdzić w standardowym dla Androida miejscu:

EN: Settings -> About Device

PL: Ustawienia -> Informacje o tablecie

20fulnk.jpg

Tyle tytułem wstępu. Jeśli ktoś zdecydował się jednak na przeromowanie urządzenia to zapraszam do dalszej lektury.

Sposoby romowania urządzenia są dwa:

Sposób pierwszy

(łatwiejszy, stosowany do romów oryginalnych i "jednoplikowych" customów)

1. Plik ROMu "update.img" kopiujemy do root karty SD.

2. Kartę wkładamy do iMito i czekamy chwilę aż urządzenie wykryje plik z ROMem

3. Potwierdzamy komunikat o flashowaniu

4. Czekamy...

To wszystko.

Sposób drugi

(trudniejszy, ale jak ktoś nie posiada karty SD...)

Co będzie potrzebne...

Do przeprowadzenia całej operacji potrzebne nam będzie kilka rzeczy. A mianowicie:

1. Sterowniki dla iMito oraz program flaszujący

2. ROM

Oba powyższe elementy znajdziesz w tym wątku.

3. Kabel USB OTG - dwie opcje:

- Z jednej strony wtyczka micro USB, z drugiej strony pełnowymiarowa wtyczka USB - jeśli podłączamy kabel bezpośrednio do iMito.

lub

- Z jednej i z drugiej strony pełnowymiarowa wtyczka USB - jeśli używamy posiadaną przejściówkę na pełnowymiarowe gniazdo USB lub dostępny pełnowymiarowy port USB.

Ja zastosowałem opcję nr 1 - użyłem przewodu OTG od SGSa (kabel typu U1/U2).

4. Cierpliwość oraz odrobina skupienie

No...

Archiwa z podanych linków pobieramy i rozpakowujemy gdzie bądź - tam gdzie jest nam wygodnie.

Instalowanie sterowników na PC

Pierwsze co musimy zrobić to zainstalować na PC sterowniki dla iMito.

Oczywiście iMito jest podłaczony do TV i działa...

Teraz...

1. Łączymy kablem urządzenie iMito z PC/Laptopem - kabel podłączamy do złącza USB OTG a nie do złącza zasilania.
  2. Otwieramy ustawienia urządzenia i ustawiamy:
    • Ustawienia -> USB -> Connect to PC (zaptaszamy)
    • Ustawienia -> Opcje programistyczne -> Debugowanie USB (zaptaszamy)
    • Ustawienia -> Pamięć -> klikamy "trzy kropki" w prawym-górnym rogu ekranu -> Połączenie USB z komputerem (klikamy) -> Mass Storage (zaptaszamy)

W tym momencie PC wykryje urządzenie i będzie je próbował zainstalować.

- Win XP - system najprawdopodobniej nie będzie w stanie zainstalować sterowników i poprosi o podanie ścieżki do nich. My wskazujemy mu lokalizację sterowników, które znajdują się we wcześniej wypakowanym archiwum flaszera w podfolderze Rock USB Driver - należy wybrać właściwe sterowniki zgodne z architekturą systemu (x86/x64) oraz z wersją używanego Windowsa.

- Win 7 - system najprawdopodobniej sam zainstaluje potrzebne sterowniki - tak przynajmniej było u mnie. Jednak nie będzie to instalacja do końca pełna co skutkuje potrzebą naszej interwencji w późniejszym czasie - proszę na to zwrócić uwagę.

[*]Po instalacji sterowników odpinamy kabel USB i restartujemy PC

Nie jest to obowiązkowe, ale dla spokoju własnej duszy sugeruję to zrobić.

Flashowanie

iMito jest cały czas podłączone do TV i pracuje...

1. Uruchom flaszera (RKBatchTool.exe)
    ww0m60.jpg

2. Używając przycisku "..." (prawa-górna część okna) znajdź wypakowany wcześniej plik ROMu: "update.img" - i kliknij go co spowoduje pokazanie się w polu "FW Path:" nazwy i całej ścieżki do pliku oraz wypełni pozostałe pola z danymi ROMu.
  3. Łączymy kablem urządzenie iMito z PC/Laptopem - kabel podłączamy do złącza USB OTG a nie do złącza zasilania.
  4. Otwieramy ustawienia urządzenia i ustawiamy:
    • Ustawienia -> Opcje programistyczne -> Debugowanie USB (odptaszamy)
    • Ustawienia -> Pamięć -> klikamy "trzy kropki" w prawym-górnym rogu ekranu -> Połączenie USB z komputerem (klikamy) -> Mass Storage (zaptaszamy - jeśli jakimś cudem się odptaszyło)

[*]W tym momencie w oknie flaszera - grupa "Connected Devices" - szare dotąd pole z "1" powinno przybrać kolor różowy.

[*]Klikamy we flaszerze przycisk "Switch" (środkowy z belki przycisków) - spowoduje to przełączenie urządzenia w coś w rodzaju trybu "download". Zniknie obraz z TV - tak ma być.

- Win XP - różowe dotąd pole z "1" powinno przybrać kolor zielony.

- Win 7 - właśnie w tym miejscu będzie wymagana nasza interwencja. W przypadku Win 7 właśnie w tym momencie system będzie usiłował zainstalować nasze urządzenie. Oczywiście nie uda mu się to. Będziemy zmuszeni przejść do systemowego menedżera urządzeń, znaleźć na liście "nieznane urządzenie" i zaktualizować mu sterownik podając lokalizację plików sterownika tak jak w rozdziale poprzednim.

Nie wiem jak to będzie w każdym indywidualnym przypadku, ale ja zaktualizowałem sterownik nie zamykając flaszera - wszystko było niejako jednocześnie. Pole z "1" automatycznie przybrało kolor zielony.

[*]Teraz klikamy przycisk "Upgrade" (drugi od lewej na belce przycisków).

Pole z "1" powinno przybrać kolor żółty a pod polem zostanie pokazany postęp flaszowania ROMu.

2q37sy0.jpg

[*]Czekamy...

Po zakończeniu flashowania urządzenie zrestartuje się automatycznie - tutaj wymagana jest odrobina cierpliwości bo restart trwa kilka dobrych minut.

Jeśli system wstanie poprawnie, naszym oczom ukaże się poniższy widok:

ncma3a.jpg

Być może opis wygląda jak instrukcja odrestaurowania Huty Katowice, ale to tylko pozory. Cała procedura jest prosta i trwa może z 10 minut. Mnie udało się zromować iMietka za pierwszym razem. :)

Powodzenia życzę.

Edytowane przez lehu44
czyszczenie tematu

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.