• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
daerragh

[25.12.2015] Sterowniki USB Samsung 1.5.55.0 dla Win 8/7/Vista/XP | ADB & Fastboot

26 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

OP8hYYO.gif

STEROWNIKI USB & ADB & FASTBOOT v1.5.55.0
dla WSZYSTKICH TELEFONÓW SAMSUNGA

WINDOWS 8 / 7 / Vista / XP / x86 (32 bit) & x64 (64 bit)
instalacja poprzez "setup.exe" LUB przez "Menedżer urządzeń"


i

NAJNOWSZE APLIKACJE ADB & FASTBOOT (pliki .exe)
ADB & Fastboot wypakowane z Android SDK


<<< LINKI POBIERANIA PONIŻEJ! >>>


INFO:
Są to najnowsze sterowniki na dzień 25 Grudnia 2015. Działają na Win 10 & 8.1 & 8 & 7 & Vista & XP, 32 i 64 bit.
Umożliwiają użycie programów Odin, ADB i Fastboot w twoim telefonie.
Programy ADB & Fastboot do pobrania poniżej. Binarki Odin, ADB i Fastboot do pobrania są najnowsze na dzień 25 Grudnia 2015.
Odin, program do wgrywania ROMów na telefony Samsunga do pobrania [/color][/b][/url]


O co tu chodzi: Mechanizm instalacji sterowników USB Samsunga dla wielu osób nie działa w systemie Windows 8 (instalacja w ogóle sie nie włącza), więc stwrownik trzeba zainstalować ręcznie. Aby to zrobić rozpakowałem pakiet sterowników USB Samsunga programem UniExtract 1.6.1 (link) po to, żeby sterownik można było zainstalować metodą "have disk" (przez Menedżer Urządzeń). Dzięki temu poradnikowi twój telefon zostanie poprawnie rozpoznany przez programy Odin, ADB i Fastboot, tzn. będzie można wgrać nowe firmware lub sformatować partycje itp.
 

 

Pobierz INSTALATOR. Jeśli nie zadziała, pobierz ARCHIWUM RAR.
Pliki można również pobrać na stronie: www.odindrivers.net
SAMSUNG USB DRIVERS 1.5.55.0 INSTALATOR: DOWNLOAD HERE | MIRROR
SAMSUNG USB DRIVERS 1.5.55.0 ARCHIWUM RAR: DOWNLOAD HERE | MIRROR
ADB & FASTBOOT TOOLS (.exe files): DOWNLOAD HERE | MIRROR
ODIN & ODIN MULTI DOWNLOADER ALL VERSIONS: DOWNLOAD HERE

 

INSTALACJA 1:
0. Pobierz INSTALATOR.
1. Usuń poprzednie sterowniki z "Programy i Funkcje" i "Menedżer urządzeń".
2. Uruchom instalator "USB_Drivers_1.5.49.0.exe" i kontynuuj instalację.
3. Uruchom telefon w trybie "Download Mode" (np. Samsung i9000: kiedy telefon jest wyłączony wciśnij naraz "przycisk Głośność w górę + przycisk Home + przycisk Power".
4. Włącz program Odin i podłącz telefon kablem USB do komputera.
5. Jeżeli Odin nadal nie rozpoznaje twojego telefonu a instalacja sterownikow zakonczyla sie sukcesem - pomin drugą metode i sproboj od razu trzeciej. Jesli sterowniki nie zainstalowaly sie prawidlowo (instalacja nie wlaczyla sie lub zakonczyla sie niepowodzeniem) - sproboj najpierw drugiej metody.


INSTALACJA 2:
1. Pobierz ARCHIWUM RAR.
2. Usuń poprzednie sterowniki z "Programy i Funkcje" i "Menedżer urządzeń".
3. Rozpakuj archiwum USB_Drivers.rar i uruchom instalator z "USB_Drivers\SAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones\setup.exe" i kontynuuj instalację.
4. Uruchom telefon w trybie "Download Mode" (np. Samsung i9000: kiedy telefon jest wyłączony wciśnij naraz "przycisk Głośność w górę + przycisk Home + przycisk Power".
5. Włącz program Odin i podłącz telefon kablem USB do komputera.
6. Jeżeli Odin nadal nie rozpoznaje twojego telefon - wypróbuj druga metodę instalacji.


INSTALACJA 3:
0. To jest metoda tzw. "have disk", czyli instalacja poprzez "Menedżer urządzeń".
1. Pobierz ARCHIWUM RAR.
2. Usuń poprzednie sterowniki z "Programy i Funkcje" i "Menedżer urządzeń".
3. Rozpakuj archiwum USB_Drivers.rar do jakiejś lokalizacji,
np. na dysk C:\.
4. Uruchom telefon w trybie "Download Mode" (np. Samsung i9000: kiedy telefon jest wyłączony wciśnij naraz "przycisk Głośność w górę + przycisk Home + przycisk Power".
5. Podłącz go kablem USB do komputera.
6. Twój telefon powinien zostać rozpoznany przez system Windaows jako jakieś urządzenie. W moim przypadku było to urządzenie "Gadget Serial".
7. Uruchom "Menedżer urządzeń". W Menedżerze kliknij prawym przysiskiem myszy na urządzenie, jako które zostal rozpoznany twój telefon (np. "Gadget Serial" w moim przypadku) i kliknij na opcje "Aktualizuj oprogramowanie sterownika" z menu kontekstowego.
8. Wybierz "Przeglądaj mój komputer...", zaznacz "Uwzględnij podfoldery" i kliknij przycisk "Przeglądaj". W oknie "Przeglądanie w poszukiwaniu folderu" znajdź i kliknij folder, do którego rozpakowaleś archiwum .rar ze sterownikami, czyli np. "C:\USB_Drivers" i kliknij "OK".
9. Sterownik powinien się automatycznie zainstalować.
10. Może się zdarzyć, że po instalacji system wykryje jakieś nowe "nieznane urządzenie" w "Menedżerze urządzeń" ("Samsung Modem" w moim przypadku). Wykonaj dla tego nowego "nieznanego urządzenia" (np. "Samsung Modem" jak w moim przypadku) krok 7 i 8 tego poradnika.
11. Po instalacji zrestartuj komputer.
12. Uruchom telefon w trybie "Download Mode" (np. Samsung i9000: kiedy telefon jest wyłączony wciśnij naraz "przycisk Głośność w górę + przycisk Home + przycisk Power".
13. Włącz program Odin i podłącz telefon kablem USB do komputera.
14. Odin powinien już rozpoznawać twój telefon!


TAGS:
usb driver drivers adb fastboot odin for dla do samsung samsunga galaxy s1 s2 s3 si sii siii 1 2 3 i ii iii y plus ace ace2 mobile phone smartphone smartphones windows win 7 8 vista xp x86 x64 win8 win7 windows7 windows8 android tablet tab sterownik sterowniki i9300 i9100 i9000 N7000 N7100 flash flashing tools ROM CyanogenMod Cyanogen Paranoid ParanoidAndroid CM10 10 CM10.1 10.1 CM9 9 ICS JB IceCream Sandwich Jelly Bean JellyBean SlimBean GB Gingerbread Android Debug Bridge wgrywanie romów romow flashowanie

Edytowane przez daerragh
2 osoby postawili piwo

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaktualizowalem sterowniki do najnowszej wersji

1 osoba postawił/-a piwo

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sterowniki zaktualizowane do najnowszej wersji!

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat zaktualizowany!

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaktualizowalem sterowniki.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej

czy instalacja tych sterownikow pozwoli na wykrywanie pod windows zawartosci telefonu czy tylko kies ratuje

system windows xp

po sciagnieciu tych sterownikow setup nie dziala pokazuje sie komunikat ze ta aplikacja nie jest prawidlowa aplikacja systemu windows cos tam cos tam i nie idzie zainstalowac poza tym jeszcze sterowniki mtp tez brak

ma ktos jakis sposob sprawdzony jak bez kies w windows xp kopiowac na i z telefonu pliki ? telefon to galaxy note2 i sgs2

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaktualizowalem pierwszy post o najnowsza wersje sterownikow.

1 osoba postawił/-a piwo

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam ogromny problem - nawet korzystając z trzeciej opcji instalacji sterowników wyskakuje komunikat, że system nie możne znaleźć sterowników. Nic nie działa. Mój telefon wiesza się na animacji startowej, a właściwie na logo Semaphore (mam sexynogenmod od kilku dni, w czwarte wieczorem wyładował mi się telefon na Jarocinie, w piątek chciałem go naładować i bum, chwilę była animacja ładowania, po czym chciałem go włączyć i się zwiesił. Nie pomagało wyjmowanie baterii, nic, wszystko wisi. Myślałem, że podepnę go pod kompa, wrzucę download mode i wrzucę jakiś system, ale skoro Odin go nie widzi to nawet takiej opcji nie mam).

Jest jakakolwiek możliwość wejścia w recovery w takiej sytuacji? Bo mam tam instalkę do sexynogenmodu, ale kombinacja vol++home+power nie działa, jedynie vol- wchodzi w download mode.

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc!

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaktualizowalem sterowniki.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy instalacja tych sterownikow pozwoli na wykrywanie pod windows zawartosci telefonu

Też mi na tym zależało, ale po instalacji (na XP) jest dokładnie to samo co przed instalacją - nie wykrywa telefonu jako dysku (z kartą - dysków), więc nie ma możliwości swobodnej wymiany danych.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.