Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

chaosmedia

Shoutbox programistów - dyskusje o programowaniu, Androidzie i Google Play

Rozwiązany

deadswine   
Otrzymana reputacja: 0
deadswine

Oj nie sprzedają się tylko dlatego że mają jeszcze bardziej syfny software nie wspominając już o totalnym braku aktualizacji.

Mój ojciec ma jedna z tanich xperi i ten telefon jest totalnie nie używalny do czegokolwiek własnie z powodu cudacznego oprogramowania od sony

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chaosmedia   
chaosmedia

Syfny software, ale zauważ, że wszystko co było na samsungu (android), chodziło na badzie. To samo będzie z tizenem. Po prostu samsung robi tak, by te systemy wyglądały identycznie. Nakładka, ten sam software i pod kontrolą samsunga. Druga sprawa, android jest po prostu wolny, dalvik spowalnia wszystko, jest potrzebna duża moc obliczeniowa. HTML5 w tizenie nie jest wolny, nie zamula jak facebook na iphona. Dlaczego zamulało? Po prostu brak wsparcia ze strony hardware dla takich aplikacji. HTML może zasuwać aż miło nawet na najgorszych telefonach.

Samsung i Google, widzą, że Samsung nie potrzebuje google i androida. Google nie za bardzo ma co z tym zrobić, stał się zakładnikiem Samsunga. Kontrakt z motorolą wychodzi za chyba 3 lata, więc do tej pory google nie może produkować własnych telefonów. Samsung rośnie, pożera androida. Jedna decyzja koreańczyków i android płynie głęboko do du...y. Zobacz deadswine statystyki swoich aplikacji, urządzenia, zwykle top 10 to samsungi. Szary user nie interesuje się czy kupuje androida, ważne, że ma galaxy lub samsunga bo w telewizji była reklama. Spory procent nawet z google play nigdy nie korzysta i nie ma podpiętego gmaila, nie jest to margines tylko wielka grupa userów. Po co więc samsung ma bulić googlowi za korzystanie z ich usług dodanych do androida czy obecność sklepu play, skoro oni tworzą androida. Myślę, że za jakiś czas się rozstaną, a google zostanie na lodzie. Kto zagrozi samsungowi? HTC? XPERIA? MOTOROLA? Może Nexus? Problem w tym, że nexus jest telefonem niszowym i kupują go fascynaci łysego systemu i aktualizacji. Przeciętny user ma gdzieś aktualizacje. Ważne by miał popularny telefon samsunga lub appla z facebookiem i angry birds.

Mam xperie i więcej tego syfu nie kupię ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bozon   
bozon
Druga sprawa, android jest po prostu wolny, dalvik spowalnia wszystko, jest potrzebna duża moc obliczeniowa. HTML5 w tizenie nie jest wolny, nie zamula jak facebook na iphona. Dlaczego zamulało? Po prostu brak wsparcia ze strony hardware dla takich aplikacji. HTML może zasuwać aż miło nawet na najgorszych telefonach.

Dlatego zamulało że "HTML" to takie samo środowisko uruchomieniowe jak dalvik, i pod wieloma wzgledami JS jest trudniej kompilować niż bytecode i ma dużo wiekszy narzut (DOM, konstrukcja scope w JS itp).

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrpo   
Otrzymana reputacja: 15
piotrpo

Wiadomo, że Samsunga uwiera konieczność używania Androida. Na rynku smartfonów z Androidem jest jednym z wielu producentów, na rynku (hehe) telefonów z Bada, Tizen, czy jak to jeszcze zdecydują się nazwać jedynym. Użytkownik może bez większych problemów przejść sobie z Galaxy na Optimusa, Nexusa czy co tam jeszcze jest. Wszystkie urządzenia z Androidem tworzą jeden, coraz lepiej współpracujący ze sobą system. Mam telefon z androidem, kupuję tablet, wpisuję dane użytkownika i w kilka minut mam wszystkie kontakty, kalendarze i co tam jeszcze jest dostępne w usługach Google, do tego dostęp do kupionych aplikacji. Migracja pomiędzy systemami operacyjnymi jest znikoma. Jak ktoś siedzi parę lat w Androidzie, to nie kupi iOS, w drugą stronę podobnie. Bada jest tutaj na kompletnie straconej pozycji jak na razie.

Oczywiście wykreowanie własnego systemu (albo chociaż własnej nazwy systemu) jest tym, co się Samsungowi marzy, bo pozwoliło by w pełni panować nad produktem i zgadnąć wszystko z tego rynku - zarabiać na aplikacjach, wiązać użytkownika z sobą i uciec od widma wprowadzenia przez konkurencję podobnego modelu w cenie o połowę niższej (patrz N4).

Jest tylko jeden haczyk - to trzeba rozkręcić. Jak trudne to może być widać po przykładzie MS i Nokii - dwie firmy będące niegdyś potentatami na rynku smartfonów są teraz w głębokiej ...studni. Czy Google potrzebuje Samsunga? Oczywiście, tylko decyzja Samsunga o wycofaniu się z Adnroida (w którą nie wierzę), spowoduje, że nagle zaczną robić kasę takie firmy jak HTC, LG i cała reszta. Bo podstawą funkcjonalności Androida nie jest system, tylko usługi Google, które są z nim zintegrowane.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
bluekokonutt   
bluekokonutt

Czytałem o tym dyskusję na reddicie - konkluzja jest taka, że to naturalny ruch ze strony samsunga: rozszerzanie swojego portfolio. Robi przecież windows phone'y, zwykłe telefony, chromebooki, lodówki, tv, mikrofalówki i bóg wiec co jeszcze.

Taka jest kolej biznesu - gdy jest możliwość zarobienia jeszcze więcej, to się tą możliwość rozwija.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrpo   
piotrpo

Ze względu na pewne braki w Androidzie już zaczyna się jatka. Np. można kupić muzyczną stację dokującą (głośniki) działające z Samsungami, ale już nie koniecznie z Androidem, chwalą się też jakimiś pralkami współpracującymi z ich telefonami (cokolwiek to oznacza), zapowiadali gamepada itd. Mogą na tym coś tam ugrać.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
deadswine   
deadswine
HTML5 w tizenie nie jest wolny, nie zamula jak facebook na iphona.

Facebook na iphonienie 4s nie zamula tak samo jak facebook na sgs3. Widziałeś je na oczy?>

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chaosmedia   
chaosmedia

Nie wierzę, ze inni producenci zaczną nagle pieniądze zarabiać. Usługi google są nikomu niepotrzebne. Wystarczy, że nazwą coś "Poczta", "Mapy", "Sklep z aplikacjami", "Wyszukiwanie głosowe" i 95% userów w każdym kraju będzie miało gdzieś czy używa usług google czy samsunga. Stracą tylko 5% tych świadomych.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrpo   
piotrpo

Oczywiście - spora część użytkowników ma totalnie w trąbie, czy usługa jest dostarczana przez firmę A, czy firmę B, część nawet nie wie, że ma telefon z Androidem, albo dowiedziało się o tym dłuuuugo po zakupie. Tylko - jest GP, w którym jest parę przydatnych aplikacji, są usługi takie jak gmail i cała reszta stuffu od Google, które zwyczajnie wiążą użytkowników - mogę sobie wyobrazić, że zacznę używać jakiegoś innego systemu operacyjnego na telefon (chociaż z mojego punktu widzenia - na dzień dzisiejszy nie ma konkurencji). Ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że zacznę używać telefonu na którym będę musiał kupić od początku aplikacje, których używam, nie będzie porządnego klienta Gmail, kalendarza, kontakty będę musiał przenieść ręcznie itd.

I jasne, że w PL to o czym piszę to jakaś dziwna funkcjonalność dla "power userów" a emerytki, które dostały smartphone'a w promocji za 1 zł nawet o tym nie wiedzą, tylko my jesteśmy jednak zapóźnionym technologicznie krajem - popatrz kto i jak używa tych funkcjonalności np. w USA. Wbrew pozorom użytkownicy używający telefonów za ~2k PLN do słuchania pierdzenia kotów to mniejszość.

Jasne, że będzie wojna o rynek MID, bo chętnych będzie przybywać. Tylko na razie te wszystkie systemowe nowości (a jest ich trochę) za bardzo na rynku się przebić nie mogą. A oprócz jakiś tam linuxów są jednak poważni gracze - BB, MS, Nokia. Jak bardzo rynek jest chętny na przyjęcie nowych systemów od Samsunga widać, czy raczej nie widać po serii Wave. Dobrze wykonane telefony (o niebo lepiej niż flagowe Galaxy), niby dobry system, a jakoś za bardzo nikt się na to nie rzucił, pomimo niższych cen.

No i dodatkowo, jakoś ciężko mi przypuszczać, że Google będzie spać sobie spokojnie, gdy Samsung zacznie robić Androidowi koło tyłka.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kuba144   
kuba144

Zastanawia mnie kompatybilność z .apk. Jakoś czarno to widzę bez wzięcia sporej garści Androida do tego systemu. BlackBerry oferował konwersję .apk do ich systemu i kojarzę, że raczej słabo to działało.

HTML5 w tizenie nie jest wolny, nie zamula jak facebook na iphona
Jakieś źródło na poparcie tego? Jakoś słabo mi się kojarzy wydajność HTML5.

Moim zdaniem nie tak łatwo będzie uśmiercić Androida, nawet jeżeli Samsung się od niego odwróci.

Też ostatnio przyszło mi na myśl, że Samsung może sporo namieszać. Tak czysto teoretycznie skoro Android jest otwarty (AOSP) to czy Samsung może wziąć źródła, zmodyfikować ten system jeszcze mocniej wywalając wszystkie rzeczy związane z Google (Google Appsy razem ze sklepem Play) i dorzucając własny "ekosystem" i nie być niewolnikiem Google?

Jeszcze taka sytuacja. Znam osobę, która nabyła SGS3, bo ma służyć na kilka lat. Nikt upośledzony technologicznie ale też bez szaleństw. Po pierwszym uruchomieniu na pulpicie była ikonka Samsung Apps i właśnie tam w pierwszej kolejności ta osoba weszła i pościągała aplikacje. Musiałem wytłumaczyć, że cały zbiór jest w sklepie Google'a, nie Samsunga.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.