Skocz do zawartości

Potrzebujemy Ciebie! Weź udział w rekrutacji do redakcji Android.com.pl!

chaosmedia

Shoutbox programistów - dyskusje o programowaniu, Androidzie i Google Play

Rozwiązany

deadswine   
Otrzymana reputacja: 0
deadswine
Tak czysto teoretycznie skoro Android jest otwarty (AOSP) to czy Samsung może wziąć źródła, zmodyfikować ten system jeszcze mocniej wywalając wszystkie rzeczy związane z Google (Google Appsy razem ze sklepem Play) i dorzucając własny "ekosystem" i nie być niewolnikiem Google?

A słyszałeś o kindlu?

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
kuba144   
kuba144

O, dzięki. Dobry przykład

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
belunch   
Otrzymana reputacja: 1
belunch

Mam pytanko w temacie Samsunga i ich sklepu z appkami.

Ma ktos jakies porównanie vs Google Play? Kiedyś, jeśli dobrze pamiętam zbanowali reklamy AdMob`a nakłąniając na swój system - http://www.samsungadhub.com/ i wtedy przestałem tam zaglądać. Nie wiem czy tak zostało (tu: Forum | SAMSUNG Developers widzę, że dają alternatywę: Admob lub Chiny).

Appki z innymi reklamami (push, wall`e, icons) przyjmą?

dzięki za info.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lgs   
Lgs

@up

Mnie również to zastanawia, byłbym także wdzięczny za info.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marekF   
marekF

Myslalem, ze Shoutbox to bedzie taki "tradycyjny", krotkie pytanie, krotka odpowiedz. I kasowany co jakis czas.

To krotkie pytanie.

Jaki jest rynek aplikacji w jezyku hindi. Z wiki - to jezyk 180 mln ludzi.

Robie cos dla hindusa z NewDelhi, moglby mi przetlumaczyc strings na hindi. Warto?

Pozdr

marekF

edit:

zeby nie bylo, ze dla hindusa, bo znam opinie chaosa. On mnie potrzebuje i nie w temacie androida.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
chaosmedia   
chaosmedia

Nie wiem o co Ci chodzi do tego edita. Rynek jest duży, ale nie zarobisz na tym. Tylko inmobi chwyta ich reklamowo, a ecpm na poziomie centów. Hindusi nie kupują też aplikacji, gdzie 90% społeczeństwa zarabia dolara na dzień. Są to budżetowe telefony z wyświetlaczami po 2,7".

Co do shoutboxa, został stworzony specjalnie na luźny offtop branżowy, by nie zaśmiecać pozostałych tematów. Ludzie tutaj lubią offtopować, więc niech to robią w jednym miejscu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
marekF   
marekF

Tak myslalem, ze tam bida. Ale to bieda przedstawiana przez nasze media. Mialem na mysli aplikacje platna. Byc moze jest tak, ze im wiecej jezykow aplikacji, tym lepiej. Ktos tutaj napisal, ze "jak rysujesz projekt apki na kartce" myslisz (musisz myslec) o reklamie/seo/itp. Dlatego pomyslalem o tych 180 mln hindujezycznych.

Na google play, szukam np aplikacji w roznych jezykach. Sciagam z top(zmieniam jezyk wprowadzania w fonie) i okazuje sie, ze jest tylko en. fr nie obsluguje. a co dopiero es. Dlatego mysle, ze przed dystrybucja apki, trzeba dobrze ja przygotowac.

Pozdr

maf

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Lgs   
Lgs

Czy istnieje możliwość sprawdzenia statystyk ile razy dany kod QR z linkiem do moich aplikacji został użyty?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
piotrpo   
Otrzymana reputacja: 15
piotrpo

Tak, popatrz na google analytics i zobacz "referal". Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji leci intent z referencją do marketu.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
belunch   
Otrzymana reputacja: 1
belunch

FYI - news od Google`a Introducing the AdMob eCPM Floor Beta - Google Mobile Ads Blog - Google testuje filtrowanie ruchu po eCPM.

można mieć nadzieję, że publishers ustawią limity i advertisers będą musieli podbić CPC żeby kupić kliki - więc CPM pójdzie w górę. Pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.