• Ogłoszenia

  • wisin

   Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

   Drogi użytkowniku

   Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
     Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
     Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
   Ekipa Forum Android
grzegi

Jelly Bean [4.1.2 I8160XXMC8] [CSC: TMN, BTU]

1716 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Aktualizacja tematu z dnia 09.06.2013 14:40

Jest to pierwszy, oficjalny Jelly Bean dla naszego telefonu w wersji 4.1.2. ROM TMN jest brandowany, to znaczy, że posiada dodatki od operatora, w postaci dzwonków, tapet, ekranu startowego oraz dedykowanych aplikacji, które oczywiście można usunąć, jak każdą normalną aplikację. Do usunięcia aplikacji operatora nie jest potrzebny root.

Jest to ROM przygotowany dla portugalskiego operatora tmn, ale działa bezproblemowo w polskich sieciach.

Aktualizacja! Pojawiła się również wersja BTU oparta na tym samym jądrze i modemie, jedyna zmiana to brak dodatków operatora. Procedura instalacji obu systemów jest identyczna.

Uwaga!

W celu pozbycia się lagów i przycinki podczas korzystania z YouTube, należy zmienić program do zarządzania uprawnieniami roota z SuperSU na Superuser. Aby to zrobić, należy uruchomić program SuperSU --> Ustawienia --> Zmień aplikację do zarządzania prawami roota --> kontynuuj.

Następnie należy uruchomić telefon ponownie i pobrać ze sklepu aplikację superuser oraz ją zainstalować. Po instalacji należy ponownie przydzielić uprawnienia administratora aplikacjom, które tego wymagają.

Lista aplikacji od operatora dla wersji TMN (można usunąć z poziomu menedżera aplikacji):

 • tmn drive
 • MEO GO!
 • Cinema
 • 1820 - Informacoes
 • Desporto
 • music box
 • Banca
 • SAPO mobile
 • SAPOstore
 • Internet no Telemovel
 • Area de Cliente

FAQ

1. ROM nie nabija licznika.

2. Tak, ma język polski (jak zresztą będzie widać na zdjęciach)

3. Brak obsługi OTG.

4. Nie jest możliwy undervolting ani overclocking procesora.

5. Root jest możliwy, działa - czytaj dalej.

6. Pamięci są tak jak w GB - karta zewnętrzna jest widoczna jako ext_sd

7. Do aparatu dodano funkcję zoomu cyfrowego 4x. (funkcja obecna już w wersji XXMB2/4)

8. Telefon nie posiada/nie jest oprogramowany automatyczny czujnik światła - pozostaje tylko regulacja na belce powiadomień.

9. Nie powinno się przywracać aplikacji wraz z danymi z poprzedniej wersji Androida (2.3.6) przy użyciu Titanium Backup i innych narzędzi - może to powodować błędy, ze względu na różnice w systemach - zalecana jest czysta instalacja aplikacji lub przywracanie aplikacji bez danych.

10. Ta wersja systemu nie posiada dodatków znanych z SIII - jest to tylko i wyłącznie Jelly Bean z nakładką od Samsunga - chcesz dodatkowe funkcje - kup lepszy telefon.

11. Swype nie jest domyślnie zainstalowany - dysponujemy tylko klawiaturą od Samsunga.

12. Przy przechodzeniu z GB nie jest konieczna zmiana Product Code.

13. Przy aktualizacji z GB do JB, poprzednia wersja GB jest nieistotna - możemy mieć dowolną.

14. Standardowo wersje Androida 4.0+ nie obsługują Flasha. Jest jednak dostępny zmodyfikowany Flash Player na JB dostępny pod tym linkiem: Dev-Host - Flash_Player_JB.apk - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service - instalujemy, jak zwykłą aplikację. Póki co potwierdzone jest działanie tylko na wbudowanej w system przeglądarce oraz na przeglądarce Dolphin Browser.

Download:

wersja TMN:

Hotfile.com: Hébergement de fichiers par un clic: I8160XXMC8_I8160TMNMC3_TMN.zip (źródło - SamMobile).

http://www33.zippyshare.com/v/15793903/file.html
http://www33.zippyshare.com/v/58957086/file.html
http://www33.zippyshare.com/v/47038610/file.html

oraz

http://d-h.st/D7I
http://d-h.st/sQ8
http://d-h.st/azE

wersja BTU:

http://d-h.st/OHF

Do rozpakowania wersji BTU konieczny jest program 7-zip.

Instalacja obu wersji:

Uwaga! Jeżeli instalujemy ten system bezpośrednio na wersję 2.3.6 (którąkolwiek) to będziemy dysponować mniejszą ilością pamięci RAM (~550 MB).

Aby dysponować pamięcią w ilości ~624 MB należy:

1. Zainstalować wyciek JB zgodnie z tym tematem: http://forum.android.com.pl/f697/jelly-bean-4-1-2-x8160xxmb4-nieoficjalny-wyciek-akt-27-02-2013-18-40-a-270150/

2. Zainstalować ROM (wersję TMN - brandowaną lub wersję BTU - niebrandowaną). Aby to zrobić ściągamy z podanych linków archiwum, rozpakowujemy je, podłączamy telefon kablem USB i uruchamiamy w trybie download (power + menu + vol down). Następnie uruchamiamy Odina i wybieramy jako plik PDA rozpakowane wcześniej archiwum i rozpoczynamy flashowanie.

Podczas instalacji wersji BTU nie jest konieczna wcześniejsza instalacja wersji portugalskiej.

3. Po wykonaniu powyższych czynności zalecam przywrócenie ustawień fabrycznych: ustawienia --> backup i zerowanie --> ustawienia fabryczne - wiąże się to z utratą danych, tylko dane na zewnętrznej karcie SD pozostają nienaruszone!

Uwaga! Jeśli chcemy zainstalować JB bezpośrednio na GB w wersji 2.3.6 (~550 MB pamięci, bez repartycjonowania i instalacji wycieku), to jest to możliwe. Postępujemy tak jak w wypadku każdego innego flashowania, czyli:

1. Ściągamy z podanych linków archiwum (TMN lub BTU), rozpakowujemy je, podłączamy telefon kablem USB i uruchamiamy w trybie download (power + menu + vol down). Następnie uruchamiamy Odina i wybieramy jako plik PDA rozpakowane wcześniej archiwum - jedyne konieczne do zaznaczenia opcje to Auto Reboot i F. Reset Time. Następnie rozpoczynamy flashowanie.

2. Po wykonaniu powyższych czynności zalecam przywrócenie ustawień fabrycznych: ustawienia --> backup i zerowanie --> ustawienia fabryczne - wiąże się to z utratą danych w telefonie, tylko dane na zewnętrznej karcie SD pozostają nienaruszone!

Celowo nie piszę bardzo dokładnej procedury wszystkich kroków, jeśli ktoś jest niepewny, to niech zajrzy do któregoś z tematów o wyciekach, które to tematy dostępne są http://forum.android.com.pl/f697/jelly-bean-4-1-2-i8160xxmb4-nieoficjalny-wyciek-akt-27-02-2013-18-40-a-270150/ lub tutaj: http://forum.android.com.pl/f697/jelly-bean-4-1-2-i8160xxmb2-nieoficjalny-wyciek-akt-24-02-2013-13-25-a-263724/

Przy przechodzeniu z któregokolwiek wycieku MB2/4 lub GB od razu na wersję MC8 (TMN lub BTU), wszystkie dane użytkownika zostają zachowane.

Screeny:

post-110554-14255721804337_thumb.png

Root dla obu wersji:

Uwaga! - do wykonania roota niezbędna jest zewnętrzna karta SD. Root nie powoduje zwiększenia licznika flashowań.

1. Pobieramy archiwum zip: Dev-Host - root.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service na zewnętrzną kartę SD

2. Uruchamiamy telefon w trybie fabrycznego recovery (vol up + home + power)

3. Wybieramy opcję Select install update from external storage, poruszając się klawiszami głośności

3a. U mnie akceptacja opcji następowała klawiszem power

4. Wybieramy Select install update from external storage

5. Następnie wybieramy plik root.zip

6. Wykonujemy restart telefonu.

Zamiana pamięci dla obu wersji:

Uwaga! Aby wykonać zamianę pamięci USB na kartę SD, potrzebny nam jest root.

1. Pobieramy plik zip z tego adresu: Zippyshare.com - swap.zip na kartę pamięci telefonu.

2. Kopiujemy plik vold.fstab do folderu /etc w telefonie przy użyciu np. Root Explorera

3. Dodatkowo kopiujemy folder Samsung z (teraz już zewnętrznej pamięci) na nasza nową wewnętrzną (znajdują się tam tapety i inne)

2a. Folder /etc musi być zamontowany jako R/W

Usuwanie animacji startowej operatora dla wersji TMN:

1. Pobieramy plik Dev-Host - update.zip - The Ultimate Free File Hosting / File Sharing Service oraz http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1847686&d=1364721118

2. Umieszczamy oba pliki na karcie pamięci (zewnętrznej)

3. Uruchamiamy telefon w trybie fabrycznego recovery (power + home + vol up)

4. Korzystając z opcji install update from external storage flashujemy plik update.zip

5. Po uruchomieniu CWM robimy to samo z plikiem Original_Bootanimation.zip (opcja install zip from sdcard w CWM)

6. Restartujemy telefon.

Uwaga! Nie zgadzam się na kopiowanie bądź też wykorzystywanie całości lub jakiejkolwiek części tego postu w celu użycia w innych tematach o Jelly Bean bez kontaktu ze mną!

post-123453-14255721012173_thumb.png

post-123453-1425572101265_thumb.png

post-123453-14255721013201_thumb.png

Edytowane przez grzegi
aktualizacja ws. 2.3.6, doprecyzowanie punktów instalacji.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Good news ! :D Czekamy na XEO.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jezyk polski ? instalacja 3 plikowa?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeden plik, język chyba jest.

Podobno nie trzeba nawet robić wipe.

Napisz, czy są jakieś bugi.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam wgrany ten wyciek 4.1.2 mb4.Poczekam az ktos napisze jak zainstalowac zeby czegos nie odwalic.

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PRocedura instalacji taka sama jak przy MB4, tylko z tym że ten rom jest jednoplikowy.

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@up

Ok to biore sie za sciaganie, a powiedz znalazles jakies bugi?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pytania kieruj do autora tematu, ja też dopiero pobieram :)

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Używam romu od ładnych 2 godzin i wydaje się szybszy niż MB4 :) instalacja Odinem taka sama jak w przypadku poprzednich wycieków z tym że jest tylko jeden plik i podajemy go jako PDA. Dodam że da się go zrootować w sposób identyczny jak wcześniejsze przecieki (paczka przez recovery). Jak narazie zdecydowanie POLECAM

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dobra, instaluje. Skoro mówisz, że root działa to wieczorem go zrobie, a potem tylko podmiana pamięci i git :)

Jak myślicie, jak wydadzą JB na nasz region to już chyba nie będzie sensu ponownie flashować telefonu tamtym soiftem, skoro to official i działa elegancko?

Udostępnij link do tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.