• Ogłoszenia

• Reader

Nabór na moderatora działu "Pozostałe telefony z Android OS"   05.11.2016

Drogi użytkowniku
      Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.  

Krótki opis rangi Moderatora Testowego: Ranga Moderator Testowy jest rangą wstępną. Oznacza to, że dana osoba ubiega się o przyjęcie do Ekipy Forum podczas okresu próbnego. W ciągu trwania okresu próbnego Moderator Testowy zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami działania oraz porządkuje przypisany mu dział. Po okresie próbnym następuje weryfikacja jego działań oraz decyzja o dalszym pobycie w Ekipie.  
      Jak zgłosić swoją kandydaturę?

Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych, ldawid, zdybo, Pajonk, Hubal. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts). Dział(y), którym(i) chciałbyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, doświadczenia nabierzesz u nas.
      Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
    • wisin

Chcesz zostać Moderatorem na naszym forum? Wejdź i sprawdź co trzeba zrobić!   30.03.2017

Drogi użytkowniku

Zapewne wiele razy zdarzyło się Tobie zauważyć niezrozumiałą nazwę tematu lub wypowiedzi, które niekoniecznie trzymają się tematyki danego wątku. Często pojawiają się też wielokrotnie omawiane zagadnienia szkodzące czytelności działu i sprawiające, że nie przegląda się Forum tak przyjemnie. Wielu z Was stara się na różne sposoby zwracać innym użytkownikom uwagę, lecz nie zawsze przynosi to oczekiwany skutek. Jeżeli chciałbyś mieć realny wpływ na to, co dzieje się na Forum - właśnie nadarza się ku temu idealna okazja, rozpoczynamy nabór na Moderatorów Testowych.
        Co takiego robi Moderator Testowy? Moderator Testowy na początku swojej działalności zapoznaje się z narzędziami moderacji, zasadami ich działania, oraz porządkuje wybrany przez siebie dział (lub kilka działów). Nie ma się czego bać, nie jest to trudne i z biegiem czasu moderowanie może się okazać ciekawym sposobem na spędzanie wolnych chwil. Wszak celem działań moderacyjnych jest to, aby forum było jak najbardziej pomocne dla wszystkich użytkowników.    Jak zgłosić swoją kandydaturę?
        Aby to uczynić wystarczy napisać prywatną wiadomość do jednego z Administratorów Personalnych: Hubal, ldawid, Pajonk lub zdybo. Zawierać ona musi: Twoje imię i nazwisko. Twój wiek. Numer GG bądź też innego komunikatora (na przykład Hangouts) w celu zapewnienia szybkiej komunikacji w nagłych przypadkach. Nie jest to opcja niezbędna, aczkolwiek nieraz bardzo przydatna. Dział(y), którym(i) chciałbyś/chciałabyś się zająć (może być kilka). Odpowiedź na pytanie - Jak często przesiadujesz na forum? Dotychczasowe doświadczenie w moderacji oraz motywacja do objęcia tego stanowiska. Jeżeli jest ono znikome lub nie masz go wcale - nic straconego, nabierzesz go u nas.  Serdecznie zapraszamy!
      Ekipa Forum Android
astelix

Alcatel OneTouchIdol-6030D dual sim.Dyskusja ogólna

159 postów w tym temacie

Napisano (edytowane)

Witam,

sam jestem zainteresowany tym modelem, a w necie niewiele jest napisane na jego temat.

Ciekawi mnie jak się w nim sprawuje bateria, GPS i jak się spisuje dual sim.

Jeśli już ktoś korzysta z tego modelu to chętnie poczytam opinię.

Edytowane przez wdarku

Udostępnij link do tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sam się interesowałem tym modelem.

Z tego co czytałem DualSIM działa jak w innych modelach marki czyli OK.

Rożne opinie o baterii słyszałem, niektórzy mówią że spokojnie wytrzymuje 1 dzień dość intensywnego używania, a inni (link), że 3 godziny oglądania filmu HD na maksymalnej jasności (gdy typowy telefon wyciągnie 2 razy więcej).

Krótki test:

TBumacz Google

##### przygotowuje ma w testach ten model, być może niedługo pojawi się obszerna recenzja tego modelu (proszą o zgłaszanie pytań i sugestii na co zwrócić uwagę w teście) - krótką opnie maja już na stronie, ale podawanie linku jest zabronione, a z przyzwoitości nie będę tekstu kopiował.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

czytałem na #####, zadałem już kilka pytań i czekam na odpowiedzi. Na YT nie ma wcale video, znalazłem na włoskiej stronie 11 minutowy film. Ładnie się prezentuje ale nie mam pojęcia o czym gość mówi, hehe.

Zanim pojawi się ta recenzja to już pewnie będzie w moich łapach.

Liczę na dzień pracy na baterii, mam nadzieję że się nie zawiodę.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przytoczę jeszcze opinię klienta z euro rtv agd

Odbierając telefon byłem pewny że tel będzie większy gabarytowo...byłem mile zaskoczony wielkością i wagą telefonu.Design REWELACJA!

Wyświetlacz rewelacyjny.Telefon szybki ,jak na 2 dni użytkowania nie wiesza się :) .....

telefon na dwie karty micro-sim.

Użytkowałem model alcatela 997D ale bez porównania ten jest lepszy :)

Minus jaki znalazłem na razie to taki że nie wysyła i nie odbiera MMS-ów(sieć ORANGE)...ale może jakoś dojdę do tego jak ustawić to prawidłowo w tym telefonie.

Bateria trzymała mi ok.21 godzin. (ale to po pierwszym ładowaniu wiec do końca bateria nie jest sformatowana prawidłowo.

GPS szybko łapie trasę,Dual sim działa prawidłowo.Menu oczywiście po polsku

No i brak złącza na kartę micro-sd. Jeśli chodzi o aparat fot. ...szału nie ma...ale i tak na tle telefonów z aparatem 8MPX wychodzi nieźle.

Podziel się opinią kiedy/jeśli go kupisz.

Ogólnie uważam, że to bardzo ciekawy model, co prawda można niby kupić Samsunga Grand Duos, ale jest bardzo duży i ma tylko 480x800 co na 5" jest śmiesznie mało.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W zasadzie Rosjanie piszą dobrze o 6030D. Marudzi jednak na procesor. Czy on jest faktycznie kiepski i nie uciągnie Androida na nim?

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisano (edytowane)

Procesor jest OK, 2 rdzenie Cortex A-9 w procesie technologicznym 40nm więc wydajność jest dobra, gorzej z grafiką jest to tylko SGX531 czyli de facto układ jak w Galaxy S pierwszej generacji.

Chodziło i o to, że obecnie nowe telefony maja najczęściej MTK6589 z 4 rdzeniami Cortex A-7 w procesie technologicznym 28nm, gdzie wydajność jest wyższą, a zapotrzebowanie na energię mniejsze, a dodatkowo są wyposażone w znacznie wydajniejszą grafikę SGX544 czyli taka na poziomie mniej więcej Galaxy S III.

Tak czy inaczej ten procesor MTK6577 jest o wiele wydajniejszy niż często spotykane w Dual SIM układy oparte o 1 lub 2 rdzenie Cortex A-5

post-7040-14255721371631_thumb.jpg

post-7040-14255721371829_thumb.jpg

post-7040-1425572137194_thumb.jpg

post-7040-14255721372056_thumb.jpg

Notatka od Moderatora: piotrlis
wykrzyk.png Tym razem sam dodałem spoilery. Następnym razem będzie upomnienie.
Edytowane przez piotrlis98
spoilery

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@up

SGS pierwszej generacji posiada układ PowerVr SGX540, a nie SGX 531 ;)

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakość wykonania moim zdaniem jest bardzo dobra, w końcu to jedna bryła, z przodu czarny jak smoła z jedną taflą szkła, wygląda super, z tyłu srebrny plastik. ciekawe tylko jak to się będzie zachowywać po dłuższym czasie użytkowania. Wgląda elegancko i dostojnie. Martwi mnie to że w menu nie ma ustawienia podświetlenia przycisków dotykowych pod ekranem (jak w L7, tam jest opcja na jakiś czas albo do póki ekran świeci) w 6030D zero ustawień, czyli na wyczucie, a szkoda. Ekran, jak dla mnie bajka, kolory super, działanie na dotyk bez zastrzeżeń. Smukły i dobrze leży w dłoni.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Telefon kupiony 30 marca i spisuje się bez zastrzeżeń. Bateria trzyma 1 dzień i 10 godzin przy przeglądaniu neta, włączeniu hot spot wifi, słuchaniu radia, rozmowy sms mms. Na testach bym nie polegał, bo patrząc na testy kupiłem Pentagrama Monstera tak się nim wszyscy zachwycali a okazał się zwykłym złomem:PP!!! Po tygodniu używania zawodolony jestem, super lekki. Ale folię ochronną na ekran lepiej zakupić. Minusy jakie znalazłem albo się nie dokopałem do ustawień to brak możliwości przypisania różnych dzwonków do każdej karty sim i radio w którym po ustawieniu ulubionych stacji nie przeskakuje po nich. GPS nie testowałem jeszcze ale wifi w mieszkaniu śmiga.

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

również jestem szczęśliwym użytkownikiem Alcatela 6030D. Jedyny mankament to problem z akcesoriami np. folie! Kupienie sensownej folii, dokładnie przylegającej do ekranu graniczy z cudem!

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.