Skocz do zawartości
ShammGod

Komunikat o zupełnym braku wolnej pamięci pomimo przeciwnego stanu rzeczy.

Rekomendowane odpowiedzi

czito

Próbowałem podmienić pamieć bez roota, zrobiłem to wg instrukcji wrzuconej na forum. Zmieniłem przez adb domyślną pamięć instalacji na zewnętrzną sd (pm set-install-location 2) wtedy przy probie zainstalowania bodajże directory bind, apki która zajmuje ~100kB wywaliło mi błąd o niewystarczającej pamięci (dokładnie taki jak na screenie 0MB wolnego), pomimo tego ze miałem wolne około 1GB. Ustawilem (set-install-location 0) w adb zeby telefon automatycznie wybierał pamięc na jakiej ma instalować sobie apki. Błąd znikł. Może to ma coś wspólnego z tym.

edit:

dodam ze na karcie sd bylo wolne około 10GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam taki problem z pamięcią na telefonie. Na moim LG L9 (CM11 4.4.4) mam lekko ponad 2 GB pamięci wew. oraz kartę SD (16GB), która w CMie też figuruje jako osobna pamięć wewnętrzna.

Pobierając apki raz instalują się na jednej pamięci, a raz na drugiej (??). Kończy mi się pamięć telefonu - aktualnie zostało 600 MB, na SD mam ok. 7 GB.

Teraz przykład gdzie mam problem:

Zainstalowałem "Hearthstone" ok. 600 MB, następnie przeniosłem na SD. Po uruchomieniu gra ściąga/instaluje prawie 1 GB danych - i tutaj niestety wyskakuje błąd, że mam zbyt mało miejsca na dokończenie operacji. Nie wiem czy to gra instaluje wszystko automatycznie na telefonie czy to wina systemu.

Chciałem poprzenosić inne apki z telefonu na kartę SD by zrobić miejsce, ale zaobserwowałem coś dziwnego: np. "Skype" na pamięci tel. ważył 90 MB, po przeniesieniu na SD - na telefonie waży 66 MB + na karcie SD 80 MB. Nie wiem jakim cudem dorobił sobie prawie 50 MB? Z innymi apkami przy próbie przeniesienia jest podobnie.

Macie jakieś rozwiązanie tego problemu, np. by apki instalowały się tylko na karcie SD?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Nie masz w CM11 opcji ustawienia, żeby aplikacje instalowały się na SD? W CM12 na pewno jest, wchodzisz w ustawienia, aplikacje, pobrane i pod menu z 3 kropkami masz opcję "Preferowana lokalizacja instalacji"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@giaur500 Niestety nie mam tutaj tej opcji, jest tylko: "Sortuj wg rozmiaru", "resetuj opcje aplikacji" i "chronione aplikacje".

Szukałem ogólnie w ustawieniach i też nic nie widzę..

Czyli lipka?  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Napisano (edytowane)

Są różne sposoby na obejście tego problemu, poszukaj nawet na tym forum a znajdziesz. Zresztą na twoim telefonie możesz zainstalować nowszy system: http://forum.android.com.pl/topic/226599-rom511cyanogenmod-121-for-lg-optimus-l9-p765-by-imer-cm121unofficial/

Edytowane przez giaur500

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi