Skocz do zawartości
vadatajs

Ładowarka Awaryjna

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad PRZENOŚNĄ / AWARYJNĄ ŁADOWARKĄ DO TELEFONU.

czytałem na tu forum o takiej opcji zasilania, ostatecznie skusiłbym się na TAKIE coś.

UŻYWA KTOŚ Z WAS TAKIEJ ŁADOWARKI ? Jak się spisuje ?

pozdrawiam.

// edit 11:15

oczywiście ładowarkę chce kupić z allegro ;] ( cena 15 dolców nie wchodzi w rachubę )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tą ładowarkę na jednego paluszka - nie wiem skąd wzięła się tam cena 15 dolców, skoro za mniej 15 _złotych_ ją bez problemu można kupić. Sprawuje się całkiem fajnie. Nawet ten jeden paluszek może kupić nam kilka dodatkowych godzin czuwania, czy kilkadziesiąt minut pracy. Dokładnych statystyk nie podam, bo z samego założenia jest to używane tylko awaryjnie ale w Wizardzie od HTC po padnięciu akumulatora bez problemów porozmawiałem z 5 minut i jeszcze z pół godziny telefon wytrzymał na czuwaniu aż dojechałem do ładowarki - po tym bateria jeszcze nie była zużyta i bez problemu później naładowała zestaw słuchawkowy BT. Potem ją na wszelki wypadek wymieniłem ;)

Ogólnie mogę z czystym sumieniem taki wynalazek polecić. Droższe/większe sprzęty z wbudowanymi akumulatorami moim zdaniem nie mają sensu - w końcu takiego czegoś nie używa się non-stop więc akumulator prędzej rozładuje się sam niż go zużyjemy. No, chyba że chcesz sobie często biegać z włączonym GPS - wtedy może i faktycznie coś takiego miałoby sens. Ale w normalnej sytuacji ładowarka na paluszka plus solidna bateria alkaliczna wystarczy w zupełności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej !

zapewne mowa o czymś takim

http://www.allegro.pl/search.php?string=%C5%82adowarka+telefonu+paluszek&description=1&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0&sourceid=Mozilla-search

cena już od 6pln.

ktoś jeszcze tego używał i potwierdza skuteczność? (teoretycznie 2xAA aku powinny starczyć na naładowanie ponad połowy baterii, zakładając że przetwornica ma sprawność ~70%)

chciałbym używać tego w górach, co by zrobić śledzenie całodzienne trasy przez GPS (a wiadomo że tel wtedy padnie po 4-5h)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jazzu

Może jakiś żelowy akumulatorek 12v+ ladowarkasamochodowa ?

Albo żelowy akumulatorek 6v + stabilizator 5v i kawałek kabla.

Albo ogniwa słoneczne ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zbig
    Napisano (edytowane)
    hej !

http://www.allegro.pl/search.php?string=%C5%82adowarka+telefonu+paluszek&description=1&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0&sourceid=Mozilla-search

cena już od 6pln.

ktoś jeszcze tego używał i potwierdza skuteczność? (teoretycznie 2xAA aku powinny starczyć na naładowanie ponad połowy baterii, zakładając że przetwornica ma sprawność ~70%)

chciałbym używać tego w górach, co by zrobić śledzenie całodzienne trasy przez GPS (a wiadomo że tel wtedy padnie po 4-5h)

Nie używałem, ale prawdopodobnie zastosowana tam przetwornica ma podłą wydajność prądową. Hero pewnie ładowałby się z tego wieki albo wcale. To nie było raczej projektowane z myślą o smartfonach z dużymi akumulatorkami. Z drugiej strony - za tą cenę można zaryzykować... a potem oddać komuś do Nokii ;)

EDIT:

Teraz doczytałem, że tam wchodzi jeden paluszek. W tej sytuacji gra kompletnie niewarta świeczki - szkoda listonosza fatygować.

Ja kupiłem to: http://www.just-mobileonline.com/products_chargerseries_9.html na Allegro. Względnie niedrogie i działa zgodnie z (moimi) oczekiwaniami.

Edytowane przez Zbig

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hej !

cena już od 6pln.

Ja mam takie coś , jak to to się spisuje ? Korzystałem 2 razy i za każdym razem służyła ma na podtrzymanie życia telefonu, a nie do naładowania go. Ogólnie rzecz biorąc telefon "ładuje się" ale ja korzystałem wtedy do GPS + rozmowy i po jakichś 3 godzinach bateria (Paluszek) się rozładował a sam telefon podładował się może z 20%.

Kiedyś czytałem test takiego typu ładowarek ( ładowarki na większe akumulatorki ) vs ładowarki na korbkę vs ładowarki słoneczne. Oczywiście najlepiej wypadają ładowarki na akumulator , ale i są najdroższe, najlepszą perspektywą są własnie takie małe ładowarki na paluszki , mało tego że są tanie to możemy kupić ładowalne baterie , a gdy taka nam padnie zawsze można pójść do byle kiosku i kupić nową baterie za 2 zł i przez 3h będziemy mieć życie w telefonie.

Dodam że moja ładowarka awaryjna kosztowała na allegro 6,99 (+ wysyłka 14,00 = 21 zł), a u siebie w mieście w komisie widziałem za 35 zł , wiec polecam allegro. Dla zamawiających warto zwrócić sprzedawcy uwagę o kolor (wiem ze to dla niektórych mało istotne ja też tak myślałem ) ale ja dostałem złotą i czasami znajomi pytają czy to wibrator ;].

P.S.

Mówiłem że Hero ładowałem 2 razy, ale szczerze mówiąc mam tą ładowarkę przy sobie prawie w 90% przypadkach i dość często pożyczam znajomym (6 najpopularniejszych końcówek ), sprawdza się w 100 %.

POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zbig
    O ile zwiększa czas pracy na baterii?

Starcza na około dwóch pełnych ładowań Hero. Zaznaczam przy tym, że w porównaniu do tych "breloczków" na 1xAA, jest sporo większe i cięższe - nie ma nic za darmo.

---------- Post dołączono o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Ja mam takie coś , jak to to się spisuje ? Korzystałem 2 razy i za każdym razem służyła ma na podtrzymanie życia telefonu, a nie do naładowania go.

No właśnie. Dlatego ja jestem zdania, że lepiej po prostu nie pozwolić telefonowi rozładować się poniżej tych kilkunastu procent. Jak wiadomo, Hero kilkakrotnie ostrzega i miga na pomarańczowo zanim się całkowicie rozładuje, więc ciężko tego nie zauważyć. Dla mnie te "breloczki" na AA mają efekt raczej "psychologiczny" - trochę tak, jakby wozić w bagażniku samochodu litr benzyny w butelce na czarną godzinę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem Ładowarkę Awaryjną ( taką na 1 paluszek AA ) i muszę niestety powiedzieć ze kompletnie nie zdaje to egzaminu... Po podłączeniu do telefonu niby się ładuje lecz to tylko złudzenie... telefon wytrzymał trochę dłużej ale przecież nie o to chodzi.

Nawet na wyłączonym urządzeniu ładowarka sobie nie radzi G1 sygnalizuje ze niby się ładuje ale nie ładuję się wcale. Zostawiłem na noc i też du**ą telefon wyładował się do takiego stopnie ze nawet nie chciał się na chwile włączyć.

Tak że nie polecam i czekam na jakieś inne wynalazki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x