Skocz do zawartości
vadatajs

Ładowarka Awaryjna

Rekomendowane odpowiedzi

Zbig
    Witam.

Zakupiłem Ładowarkę Awaryjną ( taką na 1 paluszek AA ) i muszę niestety powiedzieć ze kompletnie nie zdaje to egzaminu... Po podłączeniu do telefonu niby się ładuje lecz to tylko złudzenie... telefon wytrzymał trochę dłużej ale przecież nie o to chodzi.

Nawet na wyłączonym urządzeniu ładowarka sobie nie radzi G1 sygnalizuje ze niby się ładuje ale nie ładuję się wcale. Zostawiłem na noc i też du**ą telefon wyładował się do takiego stopnie ze nawet nie chciał się na chwile włączyć.

Tak że nie polecam i czekam na jakieś inne wynalazki!

Tak jak mówiłem - przetwornica w tym maleństwie nie ma szans wyciągnąć 1,5V z bateryjki do 5V na wyjściu USB przy zapewnieniu rozsądnego prądu. Co do innych wynalazków - jeden już podałem. Sprawdzony, działa. A że jest trochę większy i cięższy - takie życie, cudów nie ma. Przestrzegam również przed próbami stosowania mniejszych ładowarek słonecznych (tych wielkości mniej więcej dwóch paczek fajek) do ładowania smartfonów - efekt będzie podobny. Stosunkowo niewielka wydajność ogniw słonecznych + mała pojemność wbudowanej w ładowarkę baterii + słaba przetwornica = godziny wygrzewania na słońcu po to, żeby podładować telefon przez chwilę i z marnym efektem. Natomiast gadżet o którym pisałem wcześniej (Mobile Gum Pro) ma wbudowane 2 ogniwa Li-Ion typu 18650 - takie same, z jakich składa się większość baterii do laptopów (tylko w laptopie jest ich więcej) - tutaj jest już możliwość wyprowadzenia solidnego prądu przez rozsądny okres czasu - paluszki się nie umywają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W związku z zarządzeniem administracji obecny temat o ładowarkach zostaje zamknięty.

Dalsze kwestie związane z ładowarkami należy omawiać tu:

Ładowarki - Forum Android.com.pl

Ewentualne uwagi proszę zgłaszać administracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x