Skocz do zawartości
K.M.Bak

[ROM] N7000XXLT5 [JB 4.1.2 Oficjalny] [XEH] MultiCSC

Rekomendowane odpowiedzi

K.M.Bak

Ostatnio permanentnie włącza mi się sama aplikacja Muzyka Google Play. To nie wina softu - bo to się samo zrobiło (może po jakimś updajcie tej apki) - ale może wiecie o co kaman? Na Galaxy S3 to samo - samoczynne włączanie się aplikacji. Już mnie szlag trafia. :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sq3ntx

To ją zamroź lub usuń. I tak się z niej nie korzysta.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K.M.Bak

Tak, wiem - można skasować. Ale z czego to wynika? Na S3 nie mam roota, bo mi nie potrzebny - ale jeśli nie będzie rozwiązania to chyba będzie trzeba w tą stronę pójść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że jest to od systemu. U siebie również to zauważyłem, że niektóre aplikacje z których wgl nie korzystam działają w tle, odpalają się itd. Jakiś czas minie i system sam ją zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie muzyka google play tez ciagle siedzi w ramie

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak usunąć muzyka google play? usunąłem music google play w root explorer ale dalej jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K.M.Bak

W zarządzaniu aplikacjami odinstalowujesz wszystkie aktualizacje a potem klikasz tam WYŁĄCZ. I Muzyka Google Play znika z listy aplikacji i się więcej nie aktualizuje i nie włącza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem soft XLT5 dokładnie 04.06, dziś mija niespełna miesiąc, kiedy uznałem, że już wystarczy tego 'działania'.

Nie wiem, czy to jednostkowy przypadek w kwestii akurat mojej Notki, czy ten problem się powiela, ale... ten soft to najgorsze z czym miałem wątpliwą przyjemność obcować w kwestii oprogramowania na telefon!

Zacznę od plusów tego softu na dobry początek:

+ jest, odpala się na SGN N7000.

To by było na tyle.

Przejdźmy do wad:

- gospodarka baterią to totalny dramat, telefon z baterią 100% odpinam o 7.30 od ładowania - godzina 14.00 muszę go ładować, bo zostaje 30%. Jak go używałem w tym czasie? Sprawdziłem FB, Instagram i napisałem 5 smsów... (synchronizacja w tle i transfer danych 7.30 - 14.00 cały czas działa),

- jeśli chodzi o kosmiczną prędkość to już nie chcę wspominać o tym, że gdyby XLT4 odpalił na Samsungu Galaxy Ace to zapewne działałby sprawniej,

- przez tą kosmiczną prędkość telefon zamienił się w istną kieszeniową grzałkę! Gdybym wybierał się na wakacyjny biwak, mógłbym być spokojny o urządzenie do podgrzewania wody...

- FB Messenger, nie daaaj Bóg, gdyby napisały do mnie 3 osoby na raz... mogę wtedy w ogóle zapomnieć o funkcjonowaniu telefonu. Poklikam sobie po klawiaturze, która nie raczy zareagować (SwiftKey) całą wiadomość, telefon odłożę i nagle - chyba przy wsparciu Dynamo z Discovery Chanel - wiadomość pojawia się na ekranie!

Wg zalecenia Samsunga, które stanowi coś na zasadzie: gdyby Twój telefon działał zbyt wolno uruchom go ponownie, jak najbardziej próbowałem... co najmniej raz dziennie! I niestety nie działał szybciej.

Dodatkowo, kiedy wczoraj znalazłem chwilę, żeby się pozbyć tego wynalazku postanowiłem wykonać BackUp danych z telefonu do chmury Samsunga. Jak ogromne było moje zdziwienie, kiedy 10-krotne próby nie przynosiły efektu. Komunikat stanowił o błędzie sieci... aż w końcu za 11 razem, telefon zaliczył bootloop i wstał dopiero na nowy XLT4.

Mam nadzieję, że po tym, jak już się z powrotem zadomowi na pokładzie mojej Notki wszystko wróci do normy.

Puentując: XLT4 jest po prostu bardziej stabilny w moim mniemaniu, dlatego nie polecam aktualizować go do XLT5, który mimo rzekomych pozytywnych zmian nic dobrego sobą nie wniósł.

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mistan

Nie masz co kategorycznie "nie polecać" tego Rom-a i innym obrzydzać go. Dużo zależy jak go wgrałeś, jaki kernel, co instalowałeś itp. itp. itp. Zależności jest dużo. Myślę że znajdzie się spora grupa użytkowników zadowolonych z niego. Np. ja uważam że z Rom-ów JB jest najlepszy i nie mam żadnych problemów z nim. Bateria przez noc - 2%, a wytrzymuje ogólnie 2 dni do dzwonienia, SMS-ów maili + trochę czytania książki. To chyba dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

no w porównaniu do działania mojej baterii wynik 4x lepszy uważam za co najmniej zadowalający :)

Przedstawiłem to ze swojej perspektywy po używaniu telefonu w sposób niemalże identyczny z xlt4.

Co do wgrywania to myślę, że standard. Kernel Philz odkąd mam telefon. Sprawdzić bym musiał, czy oby stan baterii przy wgrywaniu xlt5 - ok. 60% - nie miał wpływu na te zachowania.

W każdym razie stwierdzić można, że u Ciebie jest sytuacja z goła inna. Oby innym funkcjonował podobnie do Twojego :) ale myślę, że taką kontrastującą sytuację warto mieć w pamięci decydując się na xlt5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi