Skocz do zawartości
as007

Huawei Ascend Y300 - opinie, uwagi, pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

as007

Witam,

zakładam ten wątek z racji tego, że niedawno pojawił się na rynku telefon Huawei Ascend Y300. Jestem zainteresowany tym telefonem, jednak nigdzie na internecie nie można znaleźć szczegółowej recenzji. Posiada ktoś może telefon i chciałby podzielić się wrażeniami? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też się nim zainsteresowałem, będzie w t mobile bo wpisując w wyszukiwarce na ich stronie pojawia się oferta i jest na prawdę tani. Interface działa płynnie. Mało ramu jest, ale wystarczy nie mieć milionów widgetów i aplikacji w tle i będzie gitara, jeśli chodzi o dotyk i płynność interface'u to jest wszystko ok, bo to od razu na filmikach z YT by wyszło. Ciekawe tylko jak z bootloaderem i rootem będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    as007

Miałeś go w rękach? Ja jeszcze nie i jestem ciekaw jak będzie działał w porównaniu do Sony Xperia E. Jedyne co, to jestem ciekaw jak rozwiązane jest menu z aplikacjami, ponieważ na zdjęciach na pulpicie nie widać ikony służącej do otwierania wszystkich aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie miałem go nigdy w rękach, dlatego oceniłem tylko płynność z zamieszczonych testów na YT, a sporo ich jest. Jeśli chcesz porównywać ten telefon z xperia E, to myślę, że nie ma nad czym się zastanawiać. To oczywiste, że najważniejsze jest w systemach jest optymalizacja, ale samo 2 rdzenie przeciw 1 (i to jeszcze staremu, które były w starych telefonach z 2011 ), lepsza rozdzielczość , lepszy aparat. Zaskoczyłeś mnie tym pytaniem o siatkę aplikacji i chyba masz rację! Bo nie widać w ogóle wejścia w nią, a wszystkie aplikacje znajdują się na ekranach głównych. Choć na 99% zainstalowanie bylejakiego launchera załatwi ten "problem". Myślę, że to nie przeszkadza, a launcher huawey jest dobrze dopracowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    as007

Co do siatki z aplikacjami, to wg. mnie nie do przyjęcia jest coś takiego tak jak w Iphone. Jeżeli tutaj też będzie takie coś, a dodatkowy launcher nic nie zmieni w tej kwestii, to dla mnie ten telefon odpada. Porównywałem go Xperią E, ponieważ będę coś brał w abonamencie w dosyć niskim abonamencie. Niestety, póki co Huawei nie jest dostępny w Play, a abo będę raczej tam przedłużał. Zobaczymy, może się coś zmieni w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może wypowiem się choć mam akurat inny model. Co do braku siatki aplikacji, nie miałeś kolego telefonu z EmoUI a zabierasz głos. Emotion UI jest świetne zawiera wiele udogodnień. Masz widget me w którym możesz zapakować do 6 innych widgetów a zajmuje miejsce jednego, autorski odtwarzacz jest bardzo dobry a płynność wręcz wzorowa. Cały interfejs Huawei jest bardzo dobry i zoptymalizowany wiec spokojnie pociągnie na słabszych urządzeniach

Wysłane z mojego U9200 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    as007

No dobrze, ale w takim razie gdzie są wszystkie ikony aplikacji? Na pulpicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dokładnie wszystko masz pod ręką możesz tworzyć foldery itp. , itd wybierać motywy w motywach wybierać ikony z innego motywu ekran blokady z innego możliwości konfiguracji są ogromne.

Tak to wygląda u mnie

ujenehaj.jpgpuva3ena.jpga4a7a8yp.jpgqe9a8y5a.jpgyvyta5an.jpg4ytenuva.jpgebu3yzam.jpgqygatude.jpg8ezeseqy.jpg

Edytowane przez wdarku
    Obrazy umieszcamy w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    as007

Dzięki za screeny ;) Mogłem dokładnie się przyjrzeć. Z tego co widzę, to możliwości customizacji są ogromne, tylko mam jeszcze kilka pytań.

1. Czy podczas 1szego włączenia telefonu wszystkie ikony od wszystkich aplikacji są na pulpicie?

2. Czy da się tak zrobić, aby wszystkie aplikacje wrzucić do jednego folderu, a jeden folder wstawić na dolną belkę?

3. Czy instalowałeś inne launchery, np. Nova Launcher?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Da się zrobić dosłownie wszystko, bez problemów zainstalujesz inny launcher. Tylko EmoUi sa dwie wersje ja mam 1. 5, a wiem ze jest jeszcze 1. 0

vamy5yne.jpg

Edytowane przez wdarku
    Obrazy umieszczamy w spoilerach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi