Skocz do zawartości
LethalOne

Lenovo P770 IdeaPhone - informacje & ROMy & modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

.

Lenovo P770 Idea Phone

ryYtxgv.jpg

Podstawowe informacje

Pierwsze wrażenia + dyskusja

LINKI I PRZYDATNE PLIKI:

1. SOFTY - ROW_113 polecana instalacja przez stockowe recovery, pozostałe instalujemy poprzez TWRP

P770_ROW_113_130424

(czysty soft, z aplikacjami Google, bez root-a)

LINK:

P770_ROW_110_130122

(czysty soft, z aplikacjami Google, bez root-a)

LINK:

LeWa_Lenovo_P770_JB_ROM_13.04.02_JDStar

(LewaOS, JellyBean 4.1.2, z językiem polskim, z aplikacjami Google, bez root-a)

LINK:

NOTE: This is the full version of rom[approximately 220MB].

My changes:

adding languages ​​[PL, DE, HU, ES, HU, IT, SK, CS, PT, TR, NL, LV, FR, EL] to the system and system applications,

add ApexLauncher 1.4.4,

DEFAULT system boots from the Polish language

Chinese apps removed

Recovery removed from the original package - it was only in Chinese

2. POZOSTAŁE PRZYDATNE PLIKI

SPFlashTool v. 3.1304

LINK

Program potrzebny do wgrywania modyfikacji do A820

TeamWinProjectRecovery - recovery dla Lenovo P770

LINK

P770_root_byjavaum

(root dla P770 wgrywany przez recovery)

LINK

Plik wgrywamy za pomoca TWRP - po wybraniu "Install from ZIP". Caly proces jest automatyczny. Po wgraniu - reboot.

Od tego momentu mamy root-a na naszym P770.

Edytowane przez piotrlis98
    link do dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eprom

Witam,

Zakupiłem ostatnio smartphone'a Lenovo P770 reklamowanym jako smartphone o długim czasie pracy na baterii, według producenta aż 26 dni w trybie czuwania lub 29 h rozmów.

Smartphone'a używam już 5 dzień i mogę stwierdzić że jestem pozytywnie zaskoczony. Sprzęt jak dotarł miał baterię naładowaną w 38% i wytrzymał mi 2 dni, z zamontowanymi dwiema kartami, włączonym ciągle wi-fi i co chwila zabawa, ściąganie różnych aplikacji, przeglądanie zainstalowanych aplikacji itp. Gdy się rozładował, naładowałem do pełna, ładowanie trwało ok 4-5 h. Na drugi dzień znowu na maksa zabawa, z włączonym non-stop wi-fi, przewaliłem ok 3 romów, ok 0,5h rozmów, wysłanych ok 10 smsów, zabawia z dzwonkami, pół godziny oglądania Youtube, 2h słuchania radia FM, po prostu na maksa aby rozładować sprzęt i po dwóch dniach się to udało.

Wczoraj naładowałem do pełna, i staram się teraz normalnie użytkować (ok 15 minut rozmów, 1 h korzystania z internetu przez wifi, 0,5 h korzystania z internetu 3G i bateria pokazuje 81%, wifi włączone non-stop, jedynie na 0,5 h wyłączyłem, zamontowane też są 2 karty sim.

Wykonanie urządzenia nienaganne, mam wrażenie że nawet lepsze w porównaniu do Samsunga S3, obudowa plastykowa, błyszcząca z tyłu, z przodu dolny pasek jakby szczotkowany. Słuchawka trochę waży, posiada baterię 3500mAh więc dosyć sporą i to jest ogromną zaletą. Wyświetlacz 4,5" QHD nie powala kolorami, położony obok Samsunga Galaxy Note wygląda blado, jednak wystarcza zdecydowanie do użytkowania, nie wiem jak wypadnie w pełnym słońcu, gdyż ostatnio pochmurno i nie mogę tego sprawdzić.

Szybkość sprzętu, myślę że wystarczająca do standardowego korzystania, launcher Lenovo chodzi w miarę płynnie, czasami zdarza się przyciąć, jednak sporadycznie, dużo możliwości konfiguracyjnych -efektów przejść między pulpitami 10, podobnie z przechodzeniem między aplikacjami. Launcher Ideadesktop znany z tabletów Lenovo.

Obsługa 2 kart sim - standardowa, jedna karta działa w 3G, druga 2G, różne możliwości konfiguracji, np 1sim jako połączenie i smsy, 2sim tylko internet, lub 1sim połączenia, 2sim smsy, itp.

Host USB działa prawidłowo, pendrive wykrywa od razu bez problemów, można na nim instalować aplikacje. Sprzęt posiada wbudowane 4GB pamięci, z możliwością rozszerzenia do 32GB za pomocą kart microSD.

Co do wykorzystywania baterii to posiada wbudowaną aplikację zarządzającą energią, za pomocą której możemy skonfigurować 3 profile, np jeden super oszczędny na który urządzenie się przełączy poniżej 10% baterii, można ustawić częstotliwość procesora na 0,8 lub 0,9 GHz, ustawić większe przyciemnienie ekranu, wyłączyć zbędne dodatki itp. Chciałby zauważyć, że przy tym profilu przy 10% baterii, wydaje mi się że smartphone wytrzymałby pewnie 1 dzień.

Głośność odtwarzanych dźwięków bardzo wysoka, jeżeli chodzi o mikrofon to również jest bardzo pozytywnie, w samochodzie z włączonym trybem głośnomówiącym z ok 0,5m mój rozmówca słyszał mnie bardzo dobrze, stwierdził że nie ma różnicy czy trzymam smartphone'a przy uchu, czy jest zamontowany w uchwycie. Porównując do Samsunga Galaxy Nexus i9250 różnica jest naprawdę duża w przypadku głośnika jak i mikrofonu.

Jeżeli ktoś ma jakieś pytanie odnośnie tego sprzętu z chęcią odpowiem.

Edytowane przez eprom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie kolego też się przymierzam do kupna owego fona i mam pytanka

- czy działa karta Aero2?

- gdzie kupiłeś ten fonik?

- jak działa GPS?

Edytowane przez teosmt1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak nie masz karty Aero2 to czy jest możliwość obsługi WCDMA/UMTS 900MHz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    INTseed

W tym telefonie masz już zainstalowany MTK 6577T ?

Czy próbowałeś zrootować go już ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eprom

procek to mt6577, jeżeli chodzi o dostęp do roota to już był od samego początku, romy które wrzucałem również były z rootem. Jeżeli chodzi o działanie Aero2 to sprawdzę poniedziałek-wtorek, gdyż u mnie nie ma zasięgu i muszę się wybrać w miejsce gdzie taki zasięg jest. GPS działa bez problemu, fixa łapie podobnie jak mój Samsung Galaxy Nexus i9250, nawet może szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    fusse

a moglbys sprawdzic czy w ustwieniach widnieje,ze obsluguje wcdma 900Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kasaya

Wg. danych katalogowych tylko WCDMA(3G) 2100MHZ więc bez aero2. Przykładowa oferta z polskim językiem w menu...link...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eprom

w telefonie wyświetla że jest WCDMA ale nie pokazuje częstotliwości, jutro się przejadę w miejsce gdzie jest zasięg Aero2 i zobaczę czy działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x